Problemy z tabletkami

Mam 22 lata. Od 4 lat stosuję tabletki antykoncepcyjne. Miałam ich już kilka rodzajów m.in. mercilon, diane 35, microgynon 21, stediril a teraz stosuję cilest. Mój problem polega na tym, że każda z tych tabletek miała jakiś negatywny wpływ na mój organizm. Tyłam, byłam nadmiernie płaczliwa i nerwowa i ogólnie źle się czułam. Po cileście niby jest dobrze, nawet schudłam, ale zauważyłam że ostatnio nie mam w ogóle ochoty na seks tak jak kiedyś. Nie przyjmuję żadnych innych leków, staram się dobrze odżywiać i nie wiem co jest powodem mojej dolegliwości. Czy stres w pracy może mieć na to wpływ? Czytałam też coś o prolektynie - że jej duża zawartość może powodować nawet oziębłość seksualną. Czy to jest także możliwe u mnie? Czy są jakieś badania i na czym one polegają. Jestem już kompletnie załamana tym odmiennym stanem i nie wiem co mam robić.

Tabletki należy dobrać dla każdej pacjentki indywidualnie. Przyczyną opisanych dolegliwości mogą być zażywane tabletki a także stres, niedoczynność tarczycy i inne zaburzenia hormonalne. Można wykonać proste badania hormonalne - one wykażą czy masz problem z przysadką, tarczycą etc. Proponuję odwiedzić ginekologa, aby omówić szczegółowo temat on zaproponuje ci dalszą drogę postępowania. Pozdrawiam.

Reklama

Lek. med. ginekolog-położnik Bartłomiej Golański
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi

Dowiedz się więcej na temat: stres | problem | problemy | tabletki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje