Reklama

Seksualność Posejdona

Seksualność Posejdona zaczyna się jako siła natury. Dzieje się tak ze względu na siłę emocji i instynktów. Symbolami Posejdona, wyrażającymi jego wrodzoną i nieskomplikowaną seksualność, są byk i ogier: zawsze gotowe do działania.

Pamiętamy, jak Posejdon potraktował Demeter. Wiele żon Posejdonów przyznaje, że apetyt seksualny ma u ich męża pierwszeństwo, bez względu na to, co ona myśli i czuje. Może, jak Demeter, chować się przed nim, ukrywać swą kobiecość, ale okaże się to bezskuteczne.

Jak długo mężczyzna pozostaje w sprawach seksu pod przemożnym wpływem archetypu Posejdona, tak długo jest "nieludzki", niezwiązany psychicznie z partnerką. Działa pod wpływem sił, które mają nad nim władzę, a on z kolei obezwładnia partnerki (lub partnerów).

Jeśli Posejdon jest homoseksualistą, może jeszcze intensywniej niż jego heteroseksualny odpowiednik grać rolę seksualnego ogiera pośród dostępnych partnerów. Starszy, homoseksualny Posejdon może wcielić w życie mit Pelopsa.

Reklama

Bóg Posejdon zakochał się w młodzieńcu Pelopsie, który był tak piękny, że Posejdon wziął go na Olimp. Porównanie staje się zasadne, gdy starszy i dobrze ustawiony homoseksualista zostaje patronem i kochankiem młodzieńca, którego wprowadza w swój świat.

Zarówno Zeus, jak i Posejdon byli portretowani jako potężni mężczyźni, którzy pożądali wielu kobiet, żenili się i mieli wiele dzieci. Obaj jednak odczuwali pociąg do pięknych młodzieńców, co w starożytnej Grecji było rzeczywiście popularne. Dzisiejsi Zeusowie i Posejdonowie, starzejący się mężczyźni u władzy, często czują się przerażeni i zagrożeni snami, w których pociągają ich młodzi mężczyźni.

Wydawnictwo Jacek Santorski & co
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy