Jak właściwie dobrać materac? Przewodnik po materacach Hilding

Artykuł sponsorowany

Hilding oferuje szeroki wybór materacy piankowych, sprężynowych i hybrydowych w różnych wariantach, odmiennych pod kątem twardości oraz dominujących funkcji. Jak - spośród tylu dostępnych opcji - wybrać ten jeden materac, który będzie spełnieniem naszych potrzeb?

article cover
.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Wybierając nowe rozwiązanie do sypialni, niewątpliwie zderzysz się z problemem: jaki materac wybrać? W kolekcji Hilding znajdziesz materace wykonane z przeróżnych materiałów - pianek, sprężyn, a także surowców organicznych. Skąd wiedzieć, który z nich będzie najlepszą opcją dla ciebie?

Różne materace będą działać w nieco inny sposób. Wśród modeli piankowych na uwagę zasługują trzy typy sprzętu - materace termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe. Wszystkie je łączy podwyższony komfort wypoczynku. Pianki są nie tylko aksamitnie miękkie w dotyku, ale również adekwatnie dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Śpiąc na takim materacu, masz wrażenie, że tkanina materaca delikatnie cię otula. Pod tym kątem najlepiej wypada pianka memory (termoelastyczna), która ugina się w odpowiedzi nie tylko na siłę nacisku, ale także temperaturę ciała, dzięki czemu ciężar równomiernie się rozkłada, a sylwetka zyskuje optymalne wsparcie na całej długości, od głowy aż po stopy. Ten typ piany znajdziemy np. w materacach ortopedycznych.

Lateks jest natomiast wręcz skrojony pod potrzeby alergików. Wytwarzany z naturalnego kauczuku, ma udowodnione właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Blaty pianki lateksowej w materacach Hilding posiadają rozbudowany system kanalików perforacyjnych, który odpowiada za swobodny obieg powietrza w wewnętrznych warstwach sprzętu. Mechanizm tego typu minimalizuje ryzyko osadzania się wilgoci, bakterii i grzybów, dbając o bezpieczne i higieniczne podłoże snu dla najbardziej wrażliwych użytkowników.

Nowoczesne materace kieszeniowe Hilding nawiązują do klasycznych modeli bonellowych. Chociaż mechanika ich działania jest zupełnie inna, materace te są cenione ze względu na wysoką elastyczność i sprężystość typową dla rozwiązań sprężynowych. W modelach tego typu sprężyny zostały oddzielone od siebie i zapakowane do osobnych woreczków (tzw. kieszonek). Taki zabieg umożliwił ich samodzielną pracę, a w efekcie lepsze dopasowanie materiału do s-kształtnych krzywizn kręgosłupa i niezwykłą wytrzymałość. W trosce o najwyższy komfort wypoczynku, zalecamy sięgnąć po materace ze sprężyną typu multi, np. Hilding Makarena, na który udzielono aż 15-letniej gwarancji.

Materac miękki czy twardy?

Decyzja o tym, jaki wkład powinien znaleźć się w materacu to nie wszystko. Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe różnią się pod kątem twardości. W każdej grupie znajdziemy rozwiązania miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Dobór odpowiedniego materaca będzie kluczowy, jeśli pragniesz wysypiać się w komfortowy i - co ważniejsze - zdrowy sposób.

Dobre materace będą nie za miękkie, nie za twarde, a optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wybierając podłoże do spania, warto rozważyć kilka czynników, w tym ciężar ciała. Na bazie tego parametru powstała skala twardości, którą obecnie posługuje się większość producentów i sprzedawców materacy. Zasada jest prosta - im więcej ważysz, tym twardszy materac zapewni odpowiednią podporę dla twoich pleców. Dla cięższych użytkowników o wadze +80 kg dedykowane są twarde i bardzo twarde rozwiązania; i odwrotnie - osoby o drobnych sylwetkach lepiej wyśpią się na miękkich oraz średnio twardych materacach.

Dobrze dobrana twardość jest, niestety, kwestią dość ruchomą. Wystarczy, że przytyjesz bądź schudniesz, zmienisz ulubioną pozycję snu, a już możesz potrzebować innego rozwiązania. W odpowiedzi na te problemy Hilding wprowadził materace dwustronne o różnych stopniach twardości np. Rock & Roll (H2/H3) czy Modern (H3/H4). Materace tego typu mogą być regularnie przewracane, tak by dopasować sztywność podłoża do aktualnych oczekiwań użytkownika. W modyfikacji twardości nieocenione są również materace nawierzchniowe, które nie tylko wyrównują powierzchnię snu, ale także mogą podwyższyć lub obniżyć sztywność głównego sprzętu.

.

A może materac medyczny?

Nowoczesne materace to coś znacznie więcej niż zwyczajne wypełnienie łóżka. Z myślą o najbardziej wymagających konsumentach Hilding stworzył profesjonalne modele medyczne o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych i ortopedycznych. W ich gronie znalazły się Hilding Salsa, Pasodoble, Rumba, Fandango i Makarena.

Materace o statusie produktu medycznego są dedykowane do zadań specjalnych. Wysokojakościowe i specjalistycznie wyprofilowane, wymuszają prawidłowe ułożenie kręgosłupa, a tym samym przynoszą ulgę w przewlekłym bólu pleców (zwłaszcza w odcinku lędźwiowym i szyjnym). Ze względu na swoje działanie lecznicze i to, że wspomagają procesy regeneracji doskonale sprawdzają się w sypialniach osób w rehabilitacji czy rekonwalescencji po poważnych urazach i operacjach. Chociaż nazywane "medycznymi", dobrze odnajdują się również w domowym zaciszu jako narzędzie profilaktyczne, które aktywnie troszczy się o kondycję kręgosłupa.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas