Jedna polisa dla całej rodziny. Jak to działa?

Artykuł sponsorowany

Kryzysowe czasy skłaniają nas do myślenia o przyszłości. Zastanawiamy się, jak najlepiej zabezpieczyć siebie i rodzinę, by móc spać spokojnie. Jednym z rozwiązań, o który koniecznie powinniśmy zadbać, jest ubezpieczenie życia i zdrowia. Teraz w PZU można wykupić jedną polisę dla całej rodziny.

Ubezpieczenie może pokryć nawet koszty utrzymania w trakcie leczenia nowotworu
Ubezpieczenie może pokryć nawet koszty utrzymania w trakcie leczenia nowotworu 123RF/PICSEL

Ubezpieczenie w czasach kryzysu

W ostatnich miesiącach w związku z trwającą pandemią wzrosło zainteresowanie ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. W trzecim kwartale 2020 roku Grupa PZU odnotowała rekordowy przypis składki z ubezpieczeń indywidualnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się właśnie ubezpieczenia ochronne na życie, a od grudnia PZU Życie umożliwiło objęcie jedną polisą całej rodziny - małżonka lub partnera oraz dzieci.

Walka z nowotworem

Pan Mirosław zatrudniony jest w firmie budowlanej, jego żona zajmuje się domem, mają dwóch synów w wieku szkolnym. Przyzwoita pensja pana Mirosława pozwala utrzymać całą rodzinę, a nawet odłożyć trochę pieniędzy na wakacje. Jednak podobnie jak 75 proc. Polaków, rodzina pana Mirosława nie posiada oszczędności, które pozwoliłyby im przetrwać przez pół roku bez dochodów. Dlatego gdy u pana Mirosława zdiagnozowano złośliwy nowotwór, na rodzinę padł blady strach. Szczęśliwie, leczenie rozpoczęło się szybko, ale już po pierwszych dawkach chemioterapii Pan Mirosław czuł się słabo. Nie był w stanie pracować i musiał wrócić do domu, by oszczędzać siły na kolejne dawki leku. Na szczęście posiadał ubezpieczenie na wypadek ciężkich chorób - między innymi raka - i PZU wypłaciło mu aż 100 tys. zł. To pomogło przetrwać jemu i jego rodzinie ten trudny czas. Z ubezpieczenia udało się pokryć przede wszystkim koszty utrzymania rodziny podczas leczenia oraz sfinansować późniejsze badania kontrolne i prywatne wizyty po wyleczeniu. Na życzenia pana Mirosława ubezpieczyciel uzyskał również dodatkową opinię medyczną od lekarza specjalisty z zagranicy, która szczęśliwie potwierdziła diagnozę i sposób leczenia. Po siedmiu miesiącach terapii pan Mirosław wrócił do pracy.

Realna pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Ubezpieczenie na życie finansuje pomoc w bardzo wielu przypadkach, nie tylko na wypadek śmierci. Dzięki niemu osoba poszkodowana i jej bliscy mogą poczuć się pewniej i skupić się przede wszystkim na powrocie do zdrowia, nie martwiąc się o pieniądze dla siebie czy bliskich, np. gdyby nie mogli pracować. Polisy oferowane przez PZU obejmują bardzo szeroki zakres pomocy: od wypłaty świadczenia z polisy za pobyt w szpitalu czy operację, aż po pokrycie kosztów i pełną organizację terapii za granicą. W ramach tego ostatniego PZU zorganizuje i pokryje koszty leczenia za granicą - aż do 2 mln euro, w razie zachorowania na nowotwór lub w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, operacji neurochirurgicznej lub przeszczepu. Chory sam wybiera jeden z trzech zagranicznych szpitali, w którym chciałby się leczyć. Ubezpieczenie obejmuje bezpośredni transport do zagranicznego szpitala. Na miejscu pacjent otrzymuje pełną opiekę, wyżywienie, stałą pomoc tłumacza, aż po kompleksowe leczenie, a po zakończeniu terapii zostaje przewieziony do domu (samolotem lub pociągiem). Ubezpieczenie w PZU otwiera drogę do zdobyczy medycyny, które mogą być niedostępne w Polsce, lub na które trzeba zbyt długo czekać. Przez cały czas leczenia chory może mieć stałe wsparcie np. członka rodziny, ponieważ ubezpieczenie obejmuje również transport i pobyt osoby towarzyszącej, albo obojga rodziców w przypadku choroby dziecka.

Szeroki zakres ochrony

Ubezpieczenie w PZU ma również dodatkowe korzyści -  jak np. możliwość wielokrotnej wypłaty pieniędzy z polisy z tytułu różnych zdarzeń i chorób, poprzez najszerszą w Polsce listę dziecięcych ciężkich chorób objętych ubezpieczeniem, po dodatkowe wsparcie w razie hospitalizacji dziecka w wyniku nowotworu. Dodatkowo po pobycie w szpitalu możemy otrzymać tzw. Kartę apteczną, którą można zapłacić za leki lub towary w aptece do określonej kwoty.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas