Szampon na łupież pstry - jaki wybrać? Pityver – kosmetyki na łupież pstry

Artykuł sponsorowany

Szampon na łupież pstry to podstawowy kosmetyk do walki z tą przykrą dolegliwością. Łupież pstry jest chorobą dermatologiczną, wywołaną przez grzyby, drożdżaki Malassezia furfur. W ich zwalczeniu pomoże skuteczny szampon na łupież pstry. Tylko jak wybrać najlepszy?

Naturalne składniki kosmetyków Pityver na łupież pstry - właściwości

.

Szampon na łupież pstry - jakie składniki powinien zawierać?

Szampon na łupież pstry musi zawierać naturalne, sprawdzone składniki, które pomogą skórze zwalczyć zakażenie grzybicze i wzmocnią ją. Kosmetyki, które zawierają sztuczne, często szkodliwe substancje, nie tylko nie pomagają, ale mogą również spowodować inne problemy. Niektóre składniki szamponów mogą wywołać pokrzywkę, zmiany alergiczne, przesuszenie skóry. Należy unikać kosmetyków, które zawierają parabeny, PEG-i, EDTA, wazelinę czy parafinę. Są to sztuczne substancje, które mogą zatykać pory i podrażniać chorą skórę.

.

Wybierając kosmetyki na łupież pstry, należy najpierw dokładnie zapoznać się z etykietą. Godne uwagi są środki, w których dominują naturalne składniki. Jest kilka składników, których szczególnie warto szukać w składzie kosmetyków na łupież pstry: olejek lawendowy, olejek z paczuli, olejek kokosowy, witamina E, olej z czarnej porzeczki, glinka biała montmorillonite, sok z aloesu. Dzięki nim można mieć pewność, że skóra odzyska ładny, zdrowy wygląd - mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Podstawową zaś substancją, którą powinien zawierać szampon na łupież pstry, jest selen. Siarczek selenu ma bardzo szerokie spektrum działania. Zwalnia podziały komórkowe, przywracając prawidłowe tempo odnowy warstwy rogowej skóry, dzięki czemu objawy łupieżu pstrego mijają. Przyczynia się do zahamowania namnażania się grzybów z rodziny Malassezia furfur, usuwa również istniejące drożdżaki. Ważne, aby szampon pozostał na głowie kilka minut, tak aby jego dobroczynne składniki mogły wniknąć w głąb skóry i tam zadziałać. Selen nie wysusza skóry, można go więc stosować długotrwale.

Karolina Formela kosmetolog
Karolina Formela kosmetolog.

Osoby z bardzo delikatną i wrażliwą skórą, mogą wybrać szampon, w którym selen występuje w połączeniu z aloesem, dzięki czemu skóra będzie idealnie nawilżona i zabezpieczona. Aloes ma także pozytywne działanie na wygląd włosów, nadaje im blask i przyspiesza wzrost - mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Przykładem szamponu, który zawiera siarczek selenu i aloes, jest szampon Pityver.

.

Najlepsze rozwiązanie na łupież pstry - kosmetyki Pityver!

.

Zestaw Pityver to kosmetyki na łupież pstry o wielokierunkowym działaniu. Łagodzą istniejące zmiany, przyśpieszają gojenie się skóry oraz hamują powstanie łoju. Skutecznie likwidują drożdżaki, będące przyczyną łupieżu pstrego. Kosmetyki Pityver wyróżniają się prostymi, ale konkretnymi składami, w których dominują składniki pochodzenia naturalnego.

Wreszcie mogę powiedzieć, że pożegnałam się z łupieżem pstrym na dobre! Stosuję Pityver i nie mam żadnego nawrotu. Do tego zauważyłam znaczną poprawę stanu moich włosów i ich wzmożony porost - Agata

W dermokosmetykach Pityver nie ma składników chemicznych, które mogłyby podrażnić skórę - np. parabenów, PEG-ów, EDTA.

Od lat męczył mnie nawracający łupież pstry. Leczenie nie było skuteczne i wiązało się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Dopiero gdy odkryłem kosmetyki Pityver i zacząłem je stosować, przykre objawy stopniowo ustąpiły. Pozbyłem się łupieżu pstrego i wzrosła moja pewność siebie - Krzysztof

.

Szampon na łupież pstry to nie wszystko

Szampon na łupież pstry wesprze naszą skórę w walce z tą dokuczliwą chorobą, jednak pamiętajmy, działanie szamponu polega głównie na oczyszczaniu skóry z drożdżaków i łoju. Na zmiany skórne powinniśmy zastosować też odpowiednią maść na łupież pstry. Podobnie jak szampon, maść powinna zawierać naturalne składniki o potwierdzonym działaniu przeciwgrzybiczym, naprawczym, nawilżającym. Pirytionian cynku ma silne działanie przeciwgrzybicze, łagodzi podrażnienia, świąd oraz zaczerwienia. Inne polecane składniki to naturalne oleje, np. kokosowy, z czarnej porzeczki, które poprawiają stan skóry, przyśpieszają regeneracje naskórka oraz nawilżają i koją podrażnienia.

Łupież pstry - leczenie może być trudne

W przypadku, gdy choroba ma ostry przebieg, a  dermokosmetyki, szampony i maści nie przynoszą oczekiwanego skutku, lekarz może zalecić doustne środki, które pomogą zahamować rozwój choroby. Są to leki ogólnoustrojowe, ale mogą mieć groźne skutki uboczne, dlatego należy stosować je pod ścisłą kontrolą lekarza. Oprócz środków doustnych i miejscowych, ważna jest prawidłowa dbałość o higienę. Trzeba często zmieniać odzież i bieliznę, prać je w wysokiej temperaturze, prasować bardzo gorącym żelazkiem. Wskazane jest używanie ręczników jednorazowych lub częste zmienianie zwykłych.

Jak uchronić się przed łupieżem pstrym?

Łupież pstry to choroba zakaźna. Zarazić można się bezpośrednio od chorego oraz pośrednio, korzystając ze sprzętu, z którym miała kontakt chora osoba. Na zarażenie najbardziej narażone są osoby z obniżoną odpornością. Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia, należy dbać o higienę, na basenie, w saunie lub solarium nosić klapki, pilnować dezynfekcji urządzeń w gabinecie kosmetycznym. Do zarażenia najczęściej dochodzi w miejscach publicznych, gdzie są duże skupiska ludzi i dobre warunki do rozwoju grzybów. Jeżeli chory jest domownik, należy pamiętać, aby nie korzystać z tych samych ręczników, myjek, czy środków do pielęgnacji ciała. Niepodpuszczane jest noszenie tych samych ubrań czy butów. Zalecane jest częste mycie, częsta zmiana odzieży, noszenie luźnych, nieuciskających ubrań.

Podsumowanie

Wiadomo już, jak zwalczyć łupież pstry. Środkiem pierwszej pomocy są dermokosmetyki specjalnie skierowane na tę dolegliwość, jak np. Pityver. Należy je zastosować gdy tylko pojawią się pierwsze objawy choroby. Istotne, aby używać ich regularnie, wtedy będzie wiadomo, że pomogą i przyniosą oczekiwany skutek. Nie należy zapomnieć o higienie, która jest bardzo ważnym czynnikiem w zwalczaniu choroby.

FAQ


1. Jaki szampon na łupież pstry wybrać?
Szampon na łupież pstry powinien dobrze oczyszczać skórę bez jej podrażniania, zwalczać drożdżaki Malassezia furfur i wzmacniać skórę. Dobrym przykładem preparatu, który spełnia wszystkie te warunki jest szampon na łupież pstry Pityver.


2. Co powinien zawierać dobry szampon na łupież pstry?
Dobry szampon na łupież pstry powinien zawierać skuteczne składniki aktywne, w większości pochodzenia naturalnego, które zwalczą drożdżaki i znormalizują nadmierne rogowacenie skóry, jak np. siarczek selenu.


3. Czy sam szampon na łupież pstry wystarczy, aby pokonać tę dolegliwość?
Szampon na łupież pstry to podstawowy preparat, który powinno się stosować, ale nie jedyny. Oprócz szamponu powinniśmy zainwestować też w dobry środek pielęgnacyjny (emulsja, płyn) i nanosić go na chorobowo zmienione miejsca.


4. Kosmetyki na łupież pstry - jakich unikać?
Niewskazane są kosmetyki zawierające parabeny, PEG-i, EDTA, wazelinę, czy parafinę. Takie substancje nie redukują objawów, nie zwalczają drożdżaków, a mogą wręcz pogorszyć stan skóry.

Bibliografia

  1. Faergmann J., Rola drożdżaków rodzaju Malassezia w chorobach skóry, 2004
  2. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
  3. Gupta A.K., Lyons D., Pityriasis versicolor: an update on pharmacological treatment options, 2014
  4. Prohic A., Ozegovic L., Malassezia species isolated from lesional and non‐lesional skin in patients with pityriasis versicolor, 2006
  5. Dworecka-Kaszak B., Adamski Z., Zakażenia grzybami z rodzaju Malassezia, 2005
materiały promocyjne partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas