Przedszkole całodobowe

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Przedszkola czynne do godz. 17 już nie wystarczają rodzicom. Coraz więcej klientów mają placówki, gdzie dziecko można zostawić nawet na całą dobę.

Zdjęcie

Psychologowie nie pochwalają pomysłu zostawiania dzieci na noc w przedszkolu /ThetaXstock
Psychologowie nie pochwalają pomysłu zostawiania dzieci na noc w przedszkolu
/ThetaXstock
Marina to strzeżone, elitarne osiedle w Warszawie. Rozciąga się na 21 hektarach. Kilkupiętrowe budynki, parki, sztuczne jeziorko. Od września działa tam przedszkole Tequesta. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych niepublicznych placówek tego typu. Czesne wynosi 1350 zł, wpisowe 1000 zł. Gdy jednak większość przedszkoli czynna jest do ok. 17, Tequesta otwarta jest godzinę dłużej. Później też się nie zamyka - donosi "Metro".

Rodzice mogą tam zostawić dzieci na całą noc w ramach usługi preschool. Godzina pobytu dziecka po 18 kosztuje 35 zł, cała noc 225 zł. Można też wykupić karnet na pięć nocy za 1000 zł. "Nasi klienci to pracownicy mediów, biznesmeni. Ludzie, którzy nie mają normowanego czasu pracy. Nie wszyscy mieszkają na Marinie, połowa to osoby z zewnątrz" - mówi Krzysztof Traczyński, właściciel Tequesty.
Całodobowe przedszkola krytykuje psycholog pracująca z dziećmi Anna Mochnaczewska-Dzik. "Częste i długie pozostawianie dziecka w takim przedszkolu nie służy budowie więzi dziecka z rodzicami. Dziecko może mieć poczucie, że jest czymś, co można oddać na przechowanie" - mówi.

Reklama

Właściciel Tequesty w tym roku chce otworzyć kolejne dwa przedszkola w Warszawie oraz trzy w innych miastach Polski - dowiedziała się gazeta.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dziecko i rodzina

INTERIA.PL/PAP

REKLAMA

Więcej na temat:dziecko | Warszawa | przedszkola | przedszkole
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Przedszkole całodobowe

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 11,

przeczytane przez: 16 osób Dodaj komentarz

Reklama

Reklama