Reklama

Przedszkole całodobowe

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Przedszkola czynne do godz. 17 już nie wystarczają rodzicom. Coraz więcej klientów mają placówki, gdzie dziecko można zostawić nawet na całą dobę.

Zdjęcie

Psychologowie nie pochwalają pomysłu zostawiania dzieci na noc w przedszkolu /ThetaXstock
Psychologowie nie pochwalają pomysłu zostawiania dzieci na noc w przedszkolu
/ThetaXstock
Marina to strzeżone, elitarne osiedle w Warszawie. Rozciąga się na 21 hektarach. Kilkupiętrowe budynki, parki, sztuczne jeziorko. Od września działa tam przedszkole Tequesta. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych niepublicznych placówek tego typu. Czesne wynosi 1350 zł, wpisowe 1000 zł. Gdy jednak większość przedszkoli czynna jest do ok. 17, Tequesta otwarta jest godzinę dłużej. Później też się nie zamyka - donosi "Metro".

Rodzice mogą tam zostawić dzieci na całą noc w ramach usługi preschool. Godzina pobytu dziecka po 18 kosztuje 35 zł, cała noc 225 zł. Można też wykupić karnet na pięć nocy za 1000 zł. "Nasi klienci to pracownicy mediów, biznesmeni. Ludzie, którzy nie mają normowanego czasu pracy. Nie wszyscy mieszkają na Marinie, połowa to osoby z zewnątrz" - mówi Krzysztof Traczyński, właściciel Tequesty.

Reklama


Całodobowe przedszkola krytykuje psycholog pracująca z dziećmi Anna Mochnaczewska-Dzik. "Częste i długie pozostawianie dziecka w takim przedszkolu nie służy budowie więzi dziecka z rodzicami. Dziecko może mieć poczucie, że jest czymś, co można oddać na przechowanie" - mówi.

Właściciel Tequesty w tym roku chce otworzyć kolejne dwa przedszkola w Warszawie oraz trzy w innych miastach Polski - dowiedziała się gazeta.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dziecko i rodzina

INTERIA.PL/PAP
Więcej na temat:dziecko | Warszawa | przedszkola | przedszkole

Zobacz również

Reklama

Skomentuj artykuł: Przedszkole całodobowe

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (11)

Dodaj komentarz
Oburzona

~Oburzona -

Szkoda mi tych dzieci,pieniądze to nie wszystko. Kariera, nowy dom ,nowy szmochód,markowe ciuch ,firmowe bankiety i gdzies tam na samym końcu przypominają sobie ze mają dzieci, bo wypada mieć. ludzie zastanówcie się, może lepiej kupcie sobie pieska

ania

~ania -

Dziś to mama zostawia na całą dobę dziecko bo tak jej odpowiada i odbiera dopiero gdy ma czas, po pewnym czasie kolejność się odwróci w domu opieki, a to smutne. Kto tak na prawdę je wychowa i ukształtuje?

aga

~aga -

nikt nie powiedział, że dzieci są tam 24/dobę. Jeśli ktoś wyprowadził się z miasta rodzinnego i nie ma kogo poprosić o pomoc to idealne rozwiązanie. Jeśli i mama i tata muszą wyjechać to lepiej, zeby maluch został w przedszkolu niż z nieznajomą opiekunką. łatwo oskarżać rodziców i litować się nad dziećmi. Tylko, ze tym dzieciom nic się nie dzieje i nic się nie stanie jak raz na miesiąc spędzą noc poza domem, nawet jeśli rodzice mieliby pójść do kina. To przedszkolaki, dla których frajdą jest nocowanie poza domem. Kto z Was zaryzykowałby utratę pracy odmawiając szefowi wyjazdu? Nie krytykujcie, jeśli tego nie doświadczyliście.

matka_dwójki i pedagog

~matka_dwójki i pedagog -

Biedne dzieci! To niemal jak dom dziecka. Smutne :( Czy Ci rodzice nie mają serca??????

Dorota

~Dorota -

Ja tam posyłam dziecko na tęczowe soboty, bo co prawda moja mama chętnie zajmuje się wnuczkiem, ale uważam, że lepiej żeby dziecko bawiło się z rówieśnikami- myśle, że to rozwija, a poza tym chyba większa frajda dla malucha ;)

Kinga

~Kinga -

Ja niestety pracuję w niektóre soboty i nie mam z kim zostawić dziecka, specjalnie szukałam placówki gdzie w soboty jest otwarte, ale rok temu w Warszawie nie było ich za wiele. Ostatecznie zdecydowałam się na Tęczowe Przedszkole, bo cenowo niedrogo i bardzo fajne zajęcia mają. Wolę żeby moje dziecko spędzało czas miło w znanym otoczeniu niż oddawać je opiekunce. Ale całoweekendowe przedszkole to uważam już za przesadę.

mama polka

~mama polka -

wg mnie to zupełnie niepotrzebne,po co starać sie o dzieci a później oddawac je na całe dnie i jeszcze noce obcym ludziom,a później żałować bo nie widziało sie najpiękniejszych chwil dziecka,

Jola

~Jola -

Nasuwa się tu jedno zasadnicze pytanie czy praca jest dla ludzi czy ludzie dla pracy? W takim razie po co dzieci skoro "rodzice" nie maja dla nich czasu, nastała epoka zagubienia i totalnego spustoszenia umysłu w pogoni za pieniądzem! Smutne te dzisiejsze czasy są...

Reklama

Reklama