Reklama

Znajdź idealną pieluszkę

Wbrew pozorom, zadanie nie jest łatwe. W sklepach jest wiele rodzajów jednorazowych pieluch. Różnią się nie tylko rozmiarem, ale i właściwościami.

Całkiem innej pieluchy potrzebuje maluszek w pierwszych miesiącach życia, innej raczkujący brzdąc, a jeszcze innej szkrab, którego chcesz nauczyć korzystania z nocniczka. Sprawdź, jak wybrać pieluszkę dopasowaną do potrzeb twojego dziecka.

Dla wrażliwego noworodka

Jego skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Na dodatek w pierwszych tygodniach

po narodzinach maluszek może mieć jeszcze nie zagojoną rankę po kikucie pępowiny. Dobra pieluszka dla noworodka musi być tak zaprojektowana, by nic nie podrażniało delikatnego ciałka. Jej najważniejsze cechy. Jest wykonana z materiału pozwalającego na cyrkulację powietrza (szukaj informacji na opakowaniu). Dzięki temu skóra dziecka będzie swobodnie oddychać i pupa się nie odparzy. Przy ściągaczach jest miękka i delikatna - dzięki temu nic nie będzie uwierało czy obcierało skóry noworodka. Ma szerokie rzepy, które sprawiają, że nie przesuwa się pod śpioszkami. Jest bardzo chłonna. Zawiera superabsorbent, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluchy tak, że pupa pozostaje dłużej sucha.

Reklama

Dla ruchliwego szkraba

Gdy maluch zaczyna raczkować, a potem - przytrzymując się mebli - wstawać, warto pomyśleć o specjalnej pieluszce. Jej najważniejsze cechy. Ma anatomiczny kształt i jest elastyczna w talii, dzięki temu nie krępuje ruchów dziecka. Zapięcia na rzepy są szerokie, utrzymują pieluszkę zawsze na właściwym miejscu. Daje się zakładać i zdejmować jak zwykłe majteczki, dzięki czemu przewijając malca, nie odrywasz go od jego ważnych spraw. Ma bardzo chłonny wkład, który sprawia, że nawet aktywny szkrab przez długi czas ma w niej sucho.

Do nauki siadania na nocniczku

Jeśli jednak uznasz, że dziecko jest już gotowe, by rozpocząć naukę korzystania z nocnika, możesz skorzystać ze specjalnych pieluch, które ułatwią mu zdobycie tej nowej umiejętności.

Jej najważniejsze cechy Jest ozdobiona rysunkami, które znikają pod wpływem wilgoci. Dzięki temu możesz tłumaczyć maluchowi, że jeśli nie zasiusia pieluszki, postać bohatera ulubionej bajki nie zniknie. Ma mniej chłonny wkład, co powoduje, że maluch w zasiusianej pieluszce czuje się niezbyt komfortowo. Dzięki temu znacznie łatwiej mu zrozumieć konieczność załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych do nocnika. Są cieniutkie, łatwe do zakładania, mają kształt prawdziwych majteczek.

Dla małego pływaka

Na basenie musisz założyć malcowi specjalną pieluszkę do kąpieli. Jej najważniejsze cechy

Posiada chłonny wkład, który nie pęcznieje w wodzie. Ma falbanki chroniące przed przeciekaniem wody do wnętrza. Jest kolorowa i wyglądem przypomina kąpielówki.

Łatwo się zdejmuje dzięki rozpięciom na bokach.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: pieluchy | wkład
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy