Reklama

Kiedy rabuś zostaje pisarzem

Życie niektórych składa się z wysokich wzlotów i bardzo niskich upadków. Antony jest tego doskonałym przykładem. Jego przyszłość byłaby totalną porażką, gdyby nie więzienie i rodzina.

Nietypowe spotkanie  

Grupa dzieci miała okazję zrobić wywiad ze złodziejem, który obrabował bank. Młodzi dziennikarze interesowali się, jaki miał pomysł na napad i dlaczego mu się nie udało? Jak to jest siedzieć w więzieni i czy postąpiłby tak ponownie? Czy takie spotkanie ma jakąś edukacyjną wartość? Jak najbardziej.  

Popularność i pieniądze  

W szkole Antony Curcio był popularny i lubiany. Należał do drużyn futbolu i koszykówki, z którymi zdobył liczne nagrody. Jego uzależnienie od alkoholu i narkotyków zaczęło się właśnie tutaj. Używki były dobre na wszystko. Na radość po wygranej i na smutek po porażce. Pod wpływem kolegów zaczął uważać, że wszystko mu się należy.    

Reklama

Napad na bank  

Zbyt wysokie oczekiwania i zbyt małe środki na życie spowodowały, że w 2008 roku zaplanował skok na bank. Ukradł 400 tys. dolarów. Niestety, niedługo cieszył się pieniędzmi i wolnością. Kiedy ukrywał łup zobaczył go bezdomny, który zawiadomił policję. Curcio został złapany i wsadzony do więzienia na 6 lat. Jego córeczki miały wtedy 2 lata i 15 dni.    

Kara i nagroda  

Więzienie zmieniło jego życie. Odosobnienie jest karą, ale najgorszą męką była tęsknota za dziećmi, dlatego Antony zaczął rysować dla nich obrazki i pisać listy. Listy przerodziły się w książki, na których zarobił więcej niż ukradł z banku. Jedna z nich została bestsellerem i mężczyzna mógł kupić dom dla swojej rodziny, żeby znowu zamieszkali razem. Podczas odsiadki napisał i zilustrował 20 książek dla dzieci, w tym jedną zatytułowaną: "Mój tata jest w więzieniu". W innej, córki, Isabella i Lila, są detektywami ścigającymi złodzieja, który ukradł... tort.  


Dlaczego został mówcą?  

Antony jeździ po szkołach i uczelniach w Stanach Zjednoczonych. Zwraca uwagę młodych ludzi a także ich wychowawców na problem uzależnień i potrzebę zapobiegania przestępczości wśród młodocianych. Sądzi, że można się wiele nauczyć od osób, które pogubiły się w życiu, dlatego zaczął pracować jako mówca motywacyjny. Opowiada swoją historię, która pokazuje, że każdy może zbłądzić, ale może również wrócić na dobrą drogę i jeszcze wiele osiągnąć w życiu. W więzieniu nie siedzą tylko kryminaliści, ale również ludzie, którzy bardzo kochają swoje dzieci. 

Chłopiec w wywiadzie mówi, że kiedy jego tata wrócił z więzienia, to dla syna i ojca był to najszczęśliwszy dzień życiu. 

Curcio był gwiazdą sportu, złodziejem i więźniem. Został autorem książek dla dzieci, mówcą motywacyjnym i rzecznikiem młodzieży. Jego przykład uczy, że nie warto się poddawać, bo z każdego upadku można powstać i iść dalej, robiąc wiele dobrego dla innych. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy