Reklama

Przybij "piątkę" koledze bez dłoni

Relacje społeczne - chociaż mamy z nimi do czynienia na co dzień, bo przecież ciągle się z kimś spotykamy, rozmawiamy z ludźmi, żyjemy ze sobą - to jednak nie zawsze wiemy jak się powinniśmy zachować.

Problem pojawia się wtedy, gdy osoby z którymi chcemy nawiązać kontakt są inne - są np. niepełnosprawne. Zadajemy sobie wtedy pytania: "Co zrobić?", "Jak się odezwać?", "Czy mam pomóc?", "Wolno mi patrzeć?".

"Każdy z nas jest inny, ale nigdy gorszy" z takim hasłem ruszyła nasza kampania  "Równi w różnorodności", którą organizujemy wraz z Fundacją HIPOTERAPIA Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych i firma Dromnibus.

Celem kampanii jest między innymi zwrócenie uwagi na problem integracji i interakcji w środowiskach osób niepełnosprawnych. Bo chociaż są wśród nas, żyją obok, pracują, uczą się, to ludzie pełnosprawni dalej nie zawsze wiedzą jak mają się zachować w kontaktach z nimi.

Reklama

Dzieci nie wiedzą dlaczego ktoś jeździ na wózku czy porusza się o kulach, jest niewidomy itd. Nie rozumieją, więc patrzą czasem zadają pytania, a rodzice? Zdarza się, że krzyczą - "Nie wolno się patrzeć!" i to buduje w dzieciach strach. Są też osoby, które chciałyby pomóc, ale nie wiedzą w jaki sposób.

Właśnie dlatego w ramach naszej kampanii "Równi w różnorodności" chcemy stworzyć praktyczny poradnik dla dzieci Potrzebujemy do tego Waszej pomocy - przypomnijcie sobie sytuacje, z którymi mieliście do czynienia, opiszcie je i wyślijcie do nas mailem. Nasi specjaliści pod redakcją Wiolety Więckowskiej stworzą na podstawie tych komentarzy poradnik wyjaśniający jak powinny zachować się osoby opisane w danej sytuacji.   

Dołącz do nas i pisz z nami przewodnik!

www.dromnibus.com/kampania

Czekam na Wasze pytania i historie!

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: wychowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy