× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Czym zastąpić słodycze (25)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 605

Czym zastąpić słodycze

Napisał(a): agnieszkaaga -

Jestem na diecie od 3 tygodni, jakoś się trzymam choć przyznaję nie jest łatwo. Jem po prostu mniej, odłożyłam chleb i tłuste, smażone rzeczy, ziemniaki, ryże i makarony.No i wiadomo całe to niezdrowe jedzenie... Także słodycze...
Czasami jednak mnie złapie taka ochota na "coś słodkiego" zastanawiam się czym zastąpić ten głód cukrowy i oszukać organizm :)
Póki co przegryzam marchewkę, rzodkiewkę, sałatę i jabłka...
Macie jakieś inne sprawdzone substytuty którymi warto zastąpić bomby kaloryczne?

Re: Czym zastąpić słodycze

Napisał(a): Gość -

Witaj, ja mam 23 lata, zawsze byłam pulchna, przy wzroście 163 ważyłam niedawno 70kg, obecnie 60,kg i jeszcze chce zejść to 55 kg (średnio 1,1 kg na tydzień) i koniec i wiem ze będę dobrze wyglądać. Moje śniadania do godziny 10.00 to na przemian: duży jogurt Danone bez cukru + zielona herbata/kawa albo kostka niskotłuszczowego sera białego o wymiarach 10x5x3 cm. Potem w ciągu dnia aby pozbyć się chcicy na słodkie rzeczy jem dwa jabłka lub grejpfrut lub miske porzeczek lub 2-3nekrarynki (moje ulubione i słodkie polecam!), potem między godziną 16.30 a 17.20 w ciągu 20 minut (staram się jeść wolno!) mam różne wersje obiadów w ciągu tygodnia: a) podwójna gotowana w wodzie przez 30-40 minut pierś z kurczaka lub jedna większa, b) duża papryka czerwona+zielona z dwoma pomidorami - tym naprawdę da się zapchać, c) 10-15 sztuk oliwek zielonych (dużo pierwiastków dostarcza) z gotowanymi średnimi 3-4 marchwiami i koniecznie do marchewki gotowanej trochę masełka do roztopienia bo to z karotenem dostarcza witaminę A,D, E (na oczy). Szczególnie polecam na słabości nektarynki w ciągu dnia, naprawdę aż za słodkie:)

W diecie nie trzeba odstawiać np. makaronów, można je zastąpić makaronem razowym mniej kalorycznym lub ryż biały brązowym jest wiele takich wymienników dieta nie musi byc rygorystyczna i nie musimy sobie mówić " o nie dieta jest taka męcząca" wymiennikiem słodyczy może być fajny deser http://vivalavita.pl/przepisy/wszystkie-0/strona-1.html ale trzeba korzystać z sprawdzonych przepisów, które są dietetyczna, dobrze zbilansowana dieta to podstawa.

Napisał(a): kololovanka -

najlepiej słodycze zastąpic owocami - świeżymi albo suszonymi, też są słodkie, ale znacznie zdrowsze niż na przykład cukierki. od czasu do czasu chyba można tez sobie pozwolić na szklankę coli light, choć ze względu na zawartość słodzika nie jest to najzdrowsze rozwiązanie ;)

Napisał(a): mt01234 -

Ja polecam [url=http:///www.e-piotripawel.pl/zakupypoznan/kategoria/zdrowa-zywnosc/894/?sFraza=owoce]musli [/url]- zawiera mnóstwo błonnika i witamin, można dodać ulubione owoce. jest sycące i mniej kaloryczne niż batoniki :)

W aptece możesz kupić chrom, podobno pomaga. Ewentualnie raz na tydzień zjeść ze dwie kostki gorzkiej czekolady, chociaż powiem Ci, że to akurat nic nie daje. Możesz też jeść słodkie owoce...może dzięki nim będziesz miała mniejszą ochotę na coś słodkiego.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Czym zastąpić słodycze

Reklama