× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Co na poprawe wzroku? (11)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 4350

Re: Co na poprawe wzroku?

Napisał(a): Gość -

Popieram liczne głosy reklamujące marchewkę - najlepiej ją jeść surową lub uparzoną czy dodaną do wielu zup.. Dobre też są jagody - najlepiej nieprzetworzone - w ramach deseru można je zjeść po prostu z cukrem lub/i bitą śmietaną/lodami lub w mieszance owocowej połączone np. z malinami, poziomkami czy innymi owocami sezonowymi i też podane z lodami/bitą śmietaną ozdobione listkiem mięty. Można też jeść ugotowane jagody np. w pierogach z jagodami albo kompot jagodowy - jak się doda do niego ugotowany makaron np. wstążki to jest zupa jagodowa. O niekulinarnych metodach już pisałam.

Napisał(a): Gość -

Ja spożywam luteinę. Jest podobnie jak beta-karoten karotenoidem i można go spotkać w pewnych ilościach również w marchwi. Jednak co ważne z surowej słabo się wchłania. Powinna być gotowana i podana w posiłku z odrobiną tłuszczu. ?Jest bowiem rozpuszczalna tylko w tłuszczach.

Napisał(a): syska1987 -

Może niekoniecznie marchewka, ale koniecznie witamina A, która jest komponentem marchewki:) Jednak jeśli nie graniczysz wpatrywania się w monitor, nie zadbasz o odpowiednią odległość od ekranu i jego odpowiednią jasność, oraz nie pozwolisz oczom odpocząć - żaden suplement nie pomoże. Jeśli dużo pracujesz przed kompem to słyszałam, że sztuczne łzy chronią nieco oczy - nie wiem jak to działa, ale ponoć działa:)

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Co na poprawe wzroku?

Reklama