Reklama

Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ? (19)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 26324

Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ?

Napisał(a): Gość -

Przechowywałam w płóciennym worku,ale to nic nie dało - mole oczywiście po jakimś czasie sobie wyfrunęły po otwarciu,potem doradzono mi,że mole nie lubią zapachu liścia laurowego - ale niestety też nie pomaga. Może ktoś zna inne sposoby ?

Re: Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ?

Napisał(a): Gość -

Ja też trzymam w słoiku, jak już się dobrze zasuszą. Kiedyś trzymałam w papierowej torbie, w Wigilię jak gotowałyśmy z mamą zupę poszłam po tą torbę i zdziwiona byłam że te suszone grzyby ważą chyba z 1,5 kg, po czym torba się poruszała, ze strachu ją upuściłam i po kuchni rozpełzły długie białe glisty.... bleeee Wtedy mieliśmy pieczarkową na Wigilię bo już nigdzie grzybów nie było :P a robale się zagnieździły bo pewnie grzyby były niedosuszone i robaczywe.. fujj

Re: Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ?

Napisał(a): Gość -

Ja zawsze grzybki suszone dostaje od tesciowej z Polski.Przekladam je do ceramicznego pojemnika dozucam kilka ziarenek ziela angielskiego i szczelnie zamykam .Robie tak od kilku lat i nigdy nie mialam jeszcze w grzybach nieproszonych gosci :)

Re: Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ?

Napisał(a): Gość -

w holkandii kupilem kurki pasteryzowane z woda, sola. mysle, ze wszystkie grzyby lacznie z grzybkiem dla tesciowej, da sie tak przygotowac:) . sa swietnym dodatkiem do sosow nie tylko nadaja smaku ale zageszczaja w sposob naturalny sos. a jesli masz mole w domu, nie atakuja tylko grzybow ale poszukaj zrodel. Poza tym, zle przechowywane grzyby, nie tylko w sloiku, oprocz moli moze wystapic plesn.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Jak przechowywać suszone grzyby aby się mole nie zalęgły ?

Reklama

Reklama