Reklama

Pan przedszkolanka - czy facet może pracować jako przedszkolanka? (31)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 1991

Pan przedszkolanka - czy facet może pracować jako przedszkolanka?

Napisał(a): zatroskanAnna -

hej,
Ostatnio razem z mamami w przedszkolu mojego synka rozprawiałyśmy o tym, czy mężczyzna może pracować w przedszkolu jako przedszkolanka? i czy zostwiłybyśmy dziecko mężczyźnie pod opieką. Dyskusje nasza wywołała informacja, ze w przedszkolu, do którego chodzi mój synek, ma zacząć pracować mężczyzna. Początkowo zareagowałam z uśmiechem na twarzy. Jednak kiedy zaczęłyśmy o tym rozmawiać, pojawiło się w mojej głowie sporo wątpliwości. Niektóre z nas były zdania, ze fantastycznym pomysłem byłoby wprowadzenie do polskich przedszkoli zalecenia prowadzenia każdej grupy przez dwóch opiekunów: kobiety i mężczyzny. Dałoby to dzieciom zwłaszcza tym, które męskiej opieki na co dzień są pozbawione dobre wzorce: obserwowały by mężczyzn w rolach , w których może w ich codziennym życiu nie mają szansy obserwować: w rolach troskliwych opiekunów, wesołych kompanów do twórczej zabawy. Taki model wychowywania przedszkolnego mógłby pokazać niektórym dzieciom, że troskliwość, czułość i ciepło nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Inne znowu twierdziły, że to mało męskie, żeby facet był przedszkolanką i teraz tyle się słyszy o różnych sprawach związanych z molestowaniem, że już sama zwątpiła. Dlatego też zwracam się z pytaniem na forum. Czy zostawiłybyście pod opieką mężyczyźnie w przedszkolu swoje dziecko? Czy może zbyt przeżywam sprawę i faktycznie jest to dobry pomysł? Pomóżcie.

Załączniki:

Re: Pan przedszkolanka - czy facet może pracować jako przedszkolanka?

Napisał(a): Gość -

No jasne, że dobry pomysł. Tyle kobiety krzyczą o dyskryminacji, a same co wyprawiają? Jak można sądzić/mówić, że facet nie powinien pracować w przedszkolu, bo... jest mężczyzną! I to ma być powód? To jest dopiero dyskryminacja ze względu na płeć! <i swoją drogą takimi dylematami odsuwa się mężczyzn od opieki nad dziećmi, a zarazem potem kwili, że faceci nie pomagają przy dzieciach - pora się zdecydować>.

A, i jeszcze jedno: niby dlaczego facet przedszkolanka jest mało męski? Myślę, że jest zupełnie odwrotnie! Mężczyzna - duży, silny człowiek, który potrafi otoczyć małą istotkę opieką, czułością, zaspokajać jej potrzeby, towarzyszyć w czasie rozwoju jest wyjątkowo męski!

W przedszkolu, do ktorego chodzi moja córa, pracuje pan jako opiekun. I wyobraź sobie, że jest pakerem i ma brodę. Wygląda jak z motocyklista z filmów amerykańskich. Jak go pierwszy raz zobaczyłam to sie przeraziłam, ale dzieci go uwielbiają. Tera rodzice walczą o miejsce dla dziecka w tej grupie. Uważam, że facet w przedszkolu to skarb!

My Polacy myslimy zbyt stereotypowo gdyby mężczyźni zawsze pracowali jako przedskolanki, pytanie by pewnie dotyczyło kobiety. Zmiana myślenia -zmiana nastawienia. A Ty kochana nic się nie martw i dziecko z przedszkola nie zabieraj. Zobaczysz, ze jeszcze będziesz zadowolona :)

To, czy ktoś się dobrze zajmuje czymkolwiek (opieką nad dziećmi, osobami starszymi, chirurgią, wypiekiem chleba itd. itp) nie zależy od płci, ale od jego podejścia do życia i wyznawanych wartości. Przecież są kobiety przedszkolanki, które wrzeszczą na dzieci, związują je i biją. Mało się o tym mówi, ale są również kobiety, które wykorzystują dzieci seksualnie. Patologia jest wszędzie i zależy od psychiki konkretnej osoby. Ale są też przecież wartościowi ludzie, którzy zawsze zachowają się jak należy. Jak we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek - tylko on nas może uratować!

myślisz bardo stereotypowo, mężczyzna może być tak samo opiekuńczy, troskliwy i odpowiedzialny jak kobieta. Zadawać takie pytanie to jak pytać czy zostawić dziecko pod opieką jego ojca lub dziadka, czyli pytanie idiotyczne, no chyba że Ty myślisz że to nie dopuszczalne, ale na to niewiele poradzę. Piszesz że taki mężczyzna jest mało męski, no nie prawda mój narzeczony wygląda bardzo męsko opiekując się naszymi dziećmi jak i gdy bawi się z dziećmi znajomych czy rodziny, to samo powiem o innych mężczyznach jakich widuje w takiej sytuacji. Jeśli jednak znajoma twierdzi że jest to nie męskie to niech za niego nie wychodzi, on ma się zajmować jej dzieckiem. Inną rzeczą jaka budzi Twoje wątpliwości jest to czy nie zrobi krzywdy dziecku/dzieciom, tylko czemu myślisz że to kwestia płci ? kobieta też nie raz robi dziecku krzywdę, chodź by ostatni przypadek przedszkola czy żłobka nagranego przez rodziców,i co?
jesteś uprzedzona, ale nie masz się czym martwić.

Przedszkolanka to mała dziewczynka chodząca do przedszkola.W przedszkolu pracują nauczycielki i nauczyciele (płeć męska).Nie ma takiego zawodu - przedszkolanka!! W szkole tez nie pracują szkolanki tylko nauczycielki.Kiedy to do was dotrze!

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Pan przedszkolanka - czy facet może pracować jako przedszkolanka?

Reklama

Reklama