× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Pierogi leniwe (23)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 129

Pierogi leniwe

Napisał(a): Gość -

Pomocy! proszę o radę! Robiłam kilka razy leniwe pierogi i za każdym razem klapa. Poprostu ciasto klei mi się do stolnicy, rąk.Pomału sie znichęcam; robię je z półtłustego sera i pszennej mąki.Czy ktoś jest może fachowcem w robieniu tych pierogów i uchyli mi rąbka tajemnicy, co zrobić, by nie były takie kleiste?

Re: Pierogi leniwe

Nic sie nie martw :) Umyj ręce, wysusz, sypnij sporo mąki na stół (ale tez bez przesady ), czy stolnicę, rzuć na nią to ciasto i delikatnie, ledwo dotykając ciasto - roluj je w tej mące, aż powstanie wałek. Potem nożem opruszonym mąką pokrój w poprzek na knedelki i heja do wrzątku :) Wyjdą pyszne, puszyste :) Niedawno pierwszy raz jak je robiłam, to też miałam to samo :) ale nie przeraziłąm się, tylko zrobiłam właśnie to, co ci napisałam i wyszły pyszne :)

To ja z podobnej beczki-wczoraj robiłam kopytka z tegorocznych ziemniaków.Wzięłam jak największe,sądziłam,ze mają już dość skrobi. Ugotowałam dwie porcje ,a resztę miałam zagotować tuż po obiedzie.W pół godziny zrobiła się breja jak na kluski lane..

panka Czasem trafią się takie wredne papkowate ziemniaki i nie ma zmiłuj. Ja w podobnej sytuacji ratuję się kaszką manną , dosypuję trochę. Kaszka chłonie tą ciapowatość i jest ok :)

do pierogów leniwych dodajesz ziemniaki? a jeśli tak to ile?

kamasutra

panka Czasem trafią się takie wredne papkowate ziemniaki i nie ma zmiłuj. Ja w podobnej sytuacji ratuję się kaszką manną , dosypuję trochę. Kaszka chłonie tą ciapowatość i jest ok :)

do pierogów leniwych dodajesz ziemniaki? a jeśli tak to ile?

Mało, 2-3 ziemniaki. Za to twaróg zawsze chudy, ten tłusty i półtłusty jest za maziowaty.

Panka nie chcę się wymądrzać, bo co kucharka to inna kuchnia i nazwa ale u nas w domu rodzinnym :
ziemniaki + mąka + jajko to kopytka, natomiast twaróg + mąka + jajko + szczypta soli to pierogi leniwe.
Pewnie w różnych stronach różnie się je robi i nazywa, jednak ja pamiętam, jak moja babcia leniwe w ten sposób robiła, a potem polewała je bułką tarta przesmażoną na maśle.Niezapomniany smak dzieciństwa. Od tatmtego czasu chyba ich już nie jadłem.Może namówię kogoś w domu, aby zrobił takie pierogi:)

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Pierogi leniwe

Reklama

Reklama