Reklama

Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł? (34)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 5271

Re: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

Napisał(a): Gość -

A myślisz, że to, które kupujesz za 20 w całości to jest prawdziwe ? Grubo się mylisz, w tłuszcz wstrzykiwane są substancje barwiące, żeby wyglądało jak mięso. Podobnie jest z szynkami i innymi wędlinami. Teraz, jeśli chcesz mieć mięso prawdziwe, to musisz sam sobie wyhodować.

dowir A myślisz, że to, które kupujesz za 20 w całości to jest prawdziwe ? Grubo się mylisz, w tłuszcz wstrzykiwane są substancje barwiące, żeby wyglądało jak mięso. Podobnie jest z szynkami i innymi wędlinami. Teraz, jeśli chcesz mieć mięso prawdziwe, to musisz sam sobie wyhodować.

Wybacz ale debilem jeszcze nie jestem. Potrafię jeszcze odróżnić kawał tłuszczu od tkanki mięśniowej nawet jeśli ten tłuszcz byłby najlepiej zabarwiony i podrobiony. Ale ogólnie wędliny i inną habaninę kupuję tylko ze swojego źródła. Mam znajomego masarza, jest może troszkę drożej ale przynajmniej wiem co jem . Powiedz kolego kiedy ostatnio jadłeś peklowaną szynkę wędzoną w prawdziwym dymie a nie moczoną w solance z dodatkiem koncentratu dymu wędzalniczego? tak tak istnieje coś takiego :)
Prawda jest taka, dobry wyrób musi kosztować. Jeśli biorę np. w markecie do ręki kielbasę i czytam skład surowcowy z jakiego została zrobiona. I jeśli widzę, że do wyrobu użyto 40-50% mięsa to takie coś leci z powrotem na miejsce. Co w takim razie stanowi pozostałe 50-60%? bankowo jest to woda, słonina i zmielone kości bo na pewno nie przyprawy.

Spaghetti (możesz kupić gotowy sos do spaghetti+makaron), żarcie typu pierogi, pizze.

Różne sałatki-tanie, smaczne i zdrowe.

Możesz też zastąpić kotlety mięsne kotletami sojowymi, są tak samo dobre, a tańsze i zdrowsze. No i zawsze to jakaś odmiana ;)

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

Reklama

Reklama