× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł? (34)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 4291

Re: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

Napisał(a): Gość -

Dziękuję Wam kobiety za wyrozumiałość, bo paw23 to naprawdę mnie zaskoczył. Ja mogę mięsa nie jadać (chociaż jem), ale rodzina je.
A macie może przepis sprawdzony na ciasto naleśnikowe?
Moje wychodzą bardzo niesmaczne :/

Kasius23 ciasto nalesnikowe robie w następujący sposób i zawsze wychodzą:
2 szklanki mąki
woda mineralna gazowana 0,75 szklanki
mleko 0,75 szklanki
odrobina soli
2 jajka
Wszystkie składniki wrzucić do miski, miksowac robotem na dużych obrotach (ciasto ma sie napowietrzyć), w zależności czy jest za gęste bądź żadkie dosypać mąki, dodać mleka/wody. Składniki podałam na "oko" (konsystencję sprawdzam używając łyżki od zupy. Jezeli ciasto idealnie pokrywa wypukłą część jestidealne= konsystencja gęstej smietany). Odstawiam na 15-30 minut.Nigdy do ciasta nie dodaję cukru (nalesniki się palą), smaże na patelni teflonowej, na doslownie kropli oleju. Pozdrawiam:)

Jeśli szukasz nieudziwnionych i przystępnych przepisów, to w kiosku znajdziesz broszurkę-miesięcznik "Przyślij przepis". A wracając do tematu- jeśli domownicy lubią zupy, to gotuj im "minestrone"-gęstą, wielowarzywną,jej skład możesz modyfikować,da się ją ugotować z mięsem.Do każdej porcji możesz dodać trochę wczesniej ugotowanego drobnego makaronu.Gdy zmiksujesz wydaje się być jeszcze bardziej sycąca.Mloda kapusta jest już całkiem spora-nada się do pierwszych gołąbków,kapuśniaku,niezbyt ciężkiego bigosu.Na pewno w smakerze znajdziesz kilka przepisów na leczo-dodasz kilka kawałków kiełbasy,czy też parówek i mężczyźni mięsożerni nie powinni narzekać.
Niedrogo wychodzi też pieczenie ćwiartek kurczaka (5-7 zł za kg).Czasem piekę pizzę,choć jest pracochłonna,to warta zachodu bo bardzo sycąca ,a jak nie chcesz mięsa,to na swojej porcji po prostu go nie układasz.Facetom też nic złego się nie stanie jak czasem zjedzą prosty barszcz,czy żurek z kiełbasą i górą kartofelków:-)

Ekspertem w planowaniu wydatków nie jestem, tym akurat zajmuje się moja mama, ale z obserwacji mogę podsunąć Ci kilka pomysłów. Jeśli gotujesz rosół na kurczaku, to podaj go z makaronem, marchewką - będzie bardziej sycący. Z ugotowanego mięsa możesz zrobić potrawkę z białym sosem i rodzynkami, do tego pasuje pyszna marchewka z groszkiem. Na drugi dzień z rosołu możesz zrobić pomidorową i podać z ryżem. Ogólnie jeśli chodzi o zupy to gotuj w dużym garnku od razu na 3 dni, tak samo jakieś klopsy czy kotlety. Nie dziwi mnie kwota, którą wydajesz na jedzenie. Żywność niestety jest bardzo droga, a wiadomo, że nie kupuje się niezdrowych, choć tanich "gotowców" ze słoików czy parówek itp. Jesteś tym, co jesz i uważam, że w jedzeniu powinno się stawiać na jakość, bo potem może się to odbić na naszym zdrowiu. Dlatego niech rady, których udzielają forumowicze służą także innym. Pozdrawiam :)

Początek to rosół u mnie w ilości mega wielkiej ( a tylko 2 zjadaczy) z różnych mięs i wielkiej ilości warzyw.
Kurczak z rosołu : robioę z niego farsz do sztrucli z ciasta francuskiego ( II danie załatwione np. w poniedziałek + zupa pomidorowa z makaronem) kotleciki z kurczaka gotowanego, tymbaliki -na kilacje, śniadanie- to takie galaretki z marchewką z rosołui groszek konserwowy( sa równiez w sklepach po 3,5 - 4 zł ;sałatka warzywna z warzywz rosołu z majonezem ( oczywiście nie jest tego jakieś mega porcje) inne miesa miele i robie farsz do krokieow i barszcy takie tam mije gotowanie

Nie wiesz co ugotować? Zrób pierożki z kapustą i grzybami, a do farszu dodaj skwareczki z krojonego drobniuteńko boczku. Kosztuje to trochę roboty, ale zmieścisz się w podanych kosztach, a danie jest naprawdę pyszne.

Napisał(a): idealistka1967 -

A ja polecam sznycelki (czy jak kto woli mielone) z kalafiora:) Ugotować kalafiora, umamlać tłuczkiem do ziemniaków a reszta wszystko jak z mielonymi -ta kalafiorowa masa jest zamiast mięsa. Czyli dodać : podsmażoną cebulkę, namoczoną bułkę, jajko, przyprawy jakie kto lubi, trzeba też sypnąć trochę bułki tartej, bo to dość mokra masa. Uformować, opanierować i obsmażyć. Są PYSZNE!

stokrosz A ja nie widzę tu żadnej złośliwości.
Gołąbki : kapusta (ok.3-4 zł.), kilo mięsa mielonego (9.20), 3 szklanki ryżu (1- 1.50), 2 cebule, kilka ząbków czosnku, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, 2 łyżki mąki ziemniaczanej (groszowe sprawy), kartofle- kilo, półtora (1.50). Z tych proporcji mięsa i ryżu wyjdzie nawet 16 gołąbków, czyli po 4 na osobę, zatem obiad może być na dwa dni.
Jest przy tym trochę pracy, ale za to tanio, syto i smacznie. Piszę tu bez żadnej ukrytej ironii, to tylko jeden z pomysłów na tanie jedzenie, mam takich o wiele więcej i jeśli zechcesz, chętnie się nimi podzielę - powodzenia :)

Mięsko mielone po 9,20 za kilogram ???:) Ciekawe tylko z czego to mięso jest i ile jest procent mięsa w mięsie. Wybacz ale jak mam jeść jakąś habaninę nie wiadomego składu i pochodzenia to wolę w ogóle nie jeść.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Pomysł na obiad dla 4 osób, w granicach 20 zł?

Reklama