Cicha wojna

Kinga Rusin (38) i Jolanta Pieńkowska (44) walczą o pozycję numer jeden w TVN. Tylko w SHOW o kulisach rywalizacji gwiazd.

O tym, że w "Dzień Dobry TVN" panuje niechęć między prowadzącymi program weekendowy a tymi, których można oglądać w dni powszednie, mówi się od dawna.

Reklama

"Ci z weekendu czują się lepsi od gospodarzy wydań codziennych", zdradza nam pracownik TVN. Ale czy gospodarze wydań tygodniowych czują się gorsi? Na pewno nie jest to prawda w przypadku Jolanty Pieńkowskiej.

Czyja strategia lepsza

To Kinga Rusin miała być największą gwiazdą TVN. Stacja wytrwale ją promowała. W 2006 roku prezenterka wygrała "Taniec z gwiazdami", tuż po tym została prowadzącą "You Can Dance", wa weekendowe "Dzień Dobry TVN" z jej udziałem cieszyło się wysoką oglądalnością. Jolanta Pieńkowska, choć nie mniej ambitna, obrała inną strategię. Konsekwentnie odmawiała udziału w "Tańcu z gwiazdami" i wszelkich show. Nie udzielała wywiadów. I dziś to ona triumfuje! Właśnie przygotowuje nowy autorski program dla TVN Style. W tym czasie gwiazda Kingi Rusin przygasła. Prowadzi już tylko "Dzień Dobry TVN". "Dlatego zaproponowała szefom własny projekt", mówi SHOW pracownik stacji. "Ale na decyzję, czy zechcą go wykorzystać, wciąż czeka". Sukcesy rywalki muszą boleć. O Kindze Rusin mówi się: chorobliwie ambitna, nie potrafi przegrywać, nie lubi zwycięzców...

Dla pieniędzy czy dla hobby?

Dodatkowo irytować może fakt, że Jolanta Pieńkowska poprowadzi nowy program, nie otrzymując za to dodatkowego wynagrodzenia. Żona jednego z najbogatszych Polaków, Leszka Czarneckiego, może sobie pozwolić na to, by pracować z pasji. Kinga Rusin, samotna matka dwóch dorastających córek, mimo wysokich alimentów od Tomasza Lisa, musi cały czas zabiegać, by standard życia jej rodziny się nie pogorszył. Pracuje coraz więcej. Skoro w telewizji nie może liczyć na nowe propozycje, postanowiła zmienić profil swojej firmy PR, napisać książkę... Tu jednak też spotkało ją rozczarowanie. "Miała być opublikowana jesienią, ale wydawca zdecydował, że poczeka, aż ruszy "You Can Dance"", mówi w rozmowie z SHOW. Jak udało nam się ustalić, los programu jest jednak niepewny.

Co zatem będzie z książką? Pracownik TVN zdradził nam, że gdy Kinga Rusin i Jolanta Pieńkowska spotkają się przypadkowo, mijają się bez słowa. Przynajmniej nie muszą sobie gratulować sukcesów.

Dominika Majewska, KN

Więcej informacji znajdziesz w najnowszym numerze magazynu o gwiazdach SHOW

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje