Czułam się silna, okazałam się słaba

To pierwszy wywiad z Anną Muchą (28) od czasu rozstania z Kubą Wojewódzkim. Tylko w Show aktorka mówi o tym, dlaczego często płacze, skoro odkryła, że dobrze jej samej ze sobą. Czy w jej życiu jest miejsce dla mężczyzny?

Spotykamy się w warszawskiej kawiarni z samego rana. Ania, choć ubrana swobodnie i bez makijażu, wygląda rewelacyjnie. Niedawno dowiedziała się, że dostała pierwszą od lat rolę w filmie fabularnym. Promienieje!

Reklama

Tylko gdy zaczynamy rozmawiać o Kubie Wojewódzkim, nie potrafi ukryć emocji. Z wieloletnim partnerem życiowym widują się już tylko na stopie przyjacielskiej. W dodatku Kuba pozwala sobie na niewybredne żarty z byłej dziewczyny. "Po występie aktorki akcje Polsatu znacznie spadły", komentował w "Polityce" pierwszy odcinek "Jak oni śpiewają" z udziałem Muchy. W ostatnim wywiadzie dla "Twojego Stylu" poszedł jeszcze dalej, podsumowując swoje związki z kobietami: ,,Albo się z paniami przyjaźnię, albo zażywam bachusowych uciech.(...) Nie wypracowałem, na razie, takiej relacji z kobietą, która by to połączyła".

Mimo to Ania nadal nazywa Kubę ważną dla siebie osobą. Publicznie zripostowała docinki Kuby tylko raz, w jego programie. Gdy obok niej chciał usiąść przystojny sportowiec, Kuba zaprotestował. "Pies ogrodnika", skwitowała Ania. Sam nie jest zainteresowany, a innym nie pozwala? Mówi się, że wszystkie zwariowane występy Muchy w "Jak oni śpiewają" - eksponowanie biustu, strój zakonnicy, sukienka zbroczona krwią - dedykowane są Wojewódzkiemu. Podobnie jak tytuł Świra, który otrzymała w 2007 roku. To od Kuby Ania mogła uczyć się przez lata wyrazistości i umiejętności wzbudzania sensacji każdym wypowiedzianym publicznie zdaniem.

Dlaczego zgodziłaś się wystąpić w "Jak oni śpiewają", a w "Tańcu z gwiazdami" ani w "Gwiazdy tańczą na lodzie" nie chciałaś?

Bo tańczę gorzej niż śpiewam. Poza tym nie odpowiada mi lepka atmosfera "Tańca...", zaglądanie sobie wzajemnie do majtek i dyskusje o tym, kto z kim sypia. Wystarczy, że biegają za mną panowie z aparatami, usiłując dowiedzieć się, z kim sypiam, i dlaczego akurat jest to lub nie jest Kuba Wojewódzki, właściwe skreśl. Moja prywatność jest dla mnie najcenniejsza i nie będę jej wystawiać na użytek programu, tak jak Gąsowski, Rafał Mroczek czy Kasia Cichopek.

Ale ty grasz swoją prywatnością! Przychodzisz do programu Kuby Wojewódzkiego, kiedy wszyscy zastanawiają się, czy jesteście parą, czy nie. Śpiewasz w nim piosenkę o miłości i płaczesz.

To był jedyny prywatny i najbardziej intymny moment dotyczący naszego konkubenckiego pożycia, który został wystawiony na publiczny widok. Stało się.

Dlaczego płakałaś?

Są takie historie, które bywają ujęte w pięknych słowach. W programie Kuby śpiewałam piosenkę o miłości, o związku z mężczyzną. O tym, jak czasem czujemy się silne i jak słabe się okazujemy. Śpiewałam tę piosenkę czując, że mężczyzna, ważny dla mnie, jest tuż za moimi plecami. I strasznie fałszuje na perkusji. I jak tu nie sobie nie popłakać?

Na swoim blogu napisałaś, że przez rok w Stanach stałaś się bardziej płaczliwa. Co wydarzyło się w twoim życiu?

Na blogu "www.annamucha.pl" pisałam też o tym jak polowałam na karaluchy, czy jak robiłam zakupy z Meryl Streep. Mówiąc poważnie, ten rok spowodował, że dowiedziałam się wielu rzeczy o sobie, nabrałam świadomości jako aktorka, człowiek, kobieta. Był to rok intensywnego rozwoju zawodowego, szalenie emocjonalny, jeśli chodzi o życie prywatne. Dowiedziałam się, że dobrze jest mi samej. Samej ze sobą.

Kiedy wyjeżdżałaś do Lee Strasberg Theatre and Film Institute, mówiłaś, że nie liczysz na wysyp propozycji dzięki szkole. Nadal to podtrzymujesz?

Polski rynek bardzo mnie zaskoczył. Dostałam właśnie rolę w fabule! Pierwszą od wielu lat. Zapowiada się fajnie, na wiosnę rozpoczną się zdjęcia.

Uważasz, że to dzięki szkole?

Oczywiście! Również dzięki występom w "Jak Oni Śpiewają". Reżyser, Konrad Aksinowicz szukał świra do swojego filmu "Matka chrzestna". Zależało mu na kreatywności na pograniczu wariactwa, prowokacji. Czasem przydają się żółte papiery...

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje