Słodkie chwile z Basią

W czwartek, 31 stycznia 2008 roku od godziny 14:00 gościem programu E-MISJA, nadawanego na żywo w w INTERIA.TV (www.interia.tv), będzie Basia Stępniak-Wilk śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, mieszkająca na stałe w Krakowie.

Basia Stępniak- Wilk - okładka płyty
Basia Stępniak- Wilk - okładka płyty

Basia jest artystką niezwykłą: pisze wspaniałe teksty, komponuje niesamowicie klimatyczną muzykę, ma cudowny głos i jest kompletną wokalistką. Każdy, kto choć raz zetknął się z jej twórczością, wpada w swoiste artystyczne sidła, jakie Basia Stępniak-Wilk zastawia na swoich słuchaczy.

Zgodziła się na rozmowę o sobie, o swoich pozamuzycznych zainteresowaniach, o największych inspiracjach i fascynacjach, o ludzkiej wrażliwości... Jej liryczne, doskonale skonstruowane teksty pozwalają wierzyć, że piosenka autorska może być znakomitym sposobem na postrzeganie i rozumienie świata.

Co to znaczy być człowiekiem wrażliwym? Czy wiersz może opisać każdy stan ducha? Kiedy tworzy się najlepiej? Jak wrażliwa artystka spogląda na współczesną Polskę? Jak jej się tutaj żyje? To tylko niektóre z pytań, jakie zechcemy zadać podczas nadawanego na żywo programu.

Basia odpowie także na pytania, jakie możecie nadsyłać przed programem. Czekamy na Wasze pytania do Basi Stępniak-Wilk - PISZCIE!

Basia Stępniak-Wilk zadebiutowała w 1995 roku w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym wciąż występuje. W latach 1995-1997 współtworzyła, m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim i Kamilem Śmiałkowskim, formację "Zielone Szkiełko". Obecnie w każdą środę wieczorem prowadzi autorski program w Radiu Kraków pt. "Muzyczna bombonierka".

Przez kilka ostatnich lat działała z Sebastianem L. Kudasem i Maćkiem Dancewiczem w literackiej Grupie Apokryficznej, w której akcje (także wydawnicze - CD "Grupa Apokryficzna", Multipoezja 2002) włączyli się m.in. Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Trela i Jan Nowicki.

Na imponującej liście nagród dla Basi i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa.

W roku 2007 ukazała się płyta "Obce kraje" (Fonografika) - trzeci autorski CD Basi - po płytach "Słodka chwila zmian" (Studio 2002, 2006) i "O obrotach" (Prószyński i S-ka, 1998) . Jej piosenki pojawiły się też na wielu płytach "składankowych" - m. in. "Loch Camelot - Wieczór Trzech Mędrców" Folk 1996, "Cytryna" Pomaton EMI 1997, "Kraina Łagodności" Pomaton EMI 1998, "Trwaj chwilo niebieska - pastorałki" Studio 2002, grudzień 2002, "Zajazd Bardów" Dalmafon 2004, "Piosenki sercem pisane" SDK 2005, "Gitarą i Piórem, cz. 3.", Polskie Radio - premiera grudzień 2006.

Podczas koncertów Basi towarzyszą najczęściej Krzysztof Cyran - gitara klasyczna, Piotr Domagalski - kontrabas, Paweł Solecki - fagot, melodica, cajon lub Marcin Partyka - fortepian.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas