Reklama

10 kobiecych wad, które mogą być zaletami

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Kto powiedział, że bycie gadułą jest złe albo że należy walczyć z naiwnością? Pewnie ten, kto nie ma do czynienia z osobami obdarzonymi takimi cechami. Te babskie przywary często bywają atutami! Dowiedz się, jaka jesteś naprawdę...

Zdjęcie

Babskie przywary często bywają atutami /ThetaXstock
Babskie przywary często bywają atutami
/ThetaXstock
Złośnica i płaksa
Z nerwów zdarza ci się też czasem rzucić ścierką o podłogę albo potłuc talerz. Jesteś zła lub smutna i już chusteczki idą w ruch.
Nie miej o to do siebie pretensji! Postępując w ten sposób, szybciej rozładowujesz stres. Dzięki temu, że jesteś emocjonalna, zyskują też twoi bliscy. Jesteś dla nich przewidywalna - od razu wiedzą, gdy np. coś jest nie tak (a to ułatwia wspólne życie). A jeśli coś niemiłego zdarzy ci się w pracy, nie przenosisz złych emocji na rodzinę - bo wszystkie wyrzucasz z siebie od razu. I tak jest lepiej!

Zmienna
Jeszcze wczoraj upierałaś się przy tym, że na wakacje pojedziecie za granicę, a dziś rezerwujesz np. kwaterę nad polskim morzem. Cokolwiek robisz, w twoim towarzystwie nie można narzekać na rutynę.

Reklama

Na tym właśnie polega twój urok! Jesteś kreatywna, masz mnóstwo pomysłów, więc z tobą nie sposób się nudzić. Znając cię taką, bliscy wiedzą, że to zapewni im... atrakcje. Może to wzbudzać ich ciekawość i zainteresowanie (choć czasem pewnie i męczy). Niezmiennie jednak imponujesz swoją zdolnością do metamorfozy.

Gadatliwa
Nawet będąc wśród obcych, poruszasz zawsze tysiące tematów. Buzia ci się wręcz nie zamyka...

I pewnie dlatego w towarzystwie przejmujesz rolę wodzireja. Twoja obecność np. na imprezie gwarantuje, że nie zapadnie krępująca cisza. Rozładujesz ciężką atmosferę, zmienisz temat na wygodniejszy. Znajomi cenią twoją bezpośredniość - bo co masz w sercu, to i na języku. Łatwość w komunikowaniu się pomaga ci w nawiązywaniu kontaktów, także w pracy. To twój atut!

Drobiazgowa
Nic nie umknie twojej uwadze - jesteś wyczulona na niuanse...

Dzięki temu, że przywiązujesz wagę do szczegółów, w pracy masz wszystko perfekcyjnie zrobione. To sprawia, że jesteś cenionym pracownikiem. zaskakujesz wręcz spostrzegawczością - np. zawsze zauważasz u koleżanki nową rzecz, sprawiając jej tym przyjemność. A w rozmowie nie przepuścisz żadnego drobiazgu - nie ma więc niedomówień.

Naiwna
Wystarczy jeden telefon od przyjaciółki, abyś wybiegła z domu, zapominając o całym świecie i swoich obowiązkach. Serce masz na dłoni...

Dzięki temu gromadzisz wokół siebie mnóstwo przychylnych ci osób. Poza tym, pomagając innym, czujesz się potrzebna. Wiesz, że nie jesteś sama, i to daje duży komfort - i tobie, i twoim bliskim. Zwykle dobro powraca i kiedy ty znajdziesz się w kryzysowej sytuacji, możesz liczyć na pomoc ludzi, których zawsze wspierasz.

Nadwrażliwa
Gdy ktoś cię chwali, często płaczesz ze wzruszenia. Kiedy zaś słyszysz słowa krytyki, przejmujesz się tak bardzo, że nie możesz spać.

Duża wrażliwość sprawia, że doskonale potrafisz wczuć się w sytuację innych. Jesteś więc dobrym kandydatem na powiernika - zawsze oddajesz ludziom trochę swojego ciepła, czym zyskujesz sobie ich sympatię. Wyróżnia cię także wrażliwość na sztukę i piękno natury. Lubisz otaczać się ładnymi przedmiotami - twoje mieszkanie jest gustownie urządzone. Osoby nadwrażliwe często mogą pochwalić się talentami artystycznymi, np. muzycznym lub malarskim.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kobieta i życie

REKLAMA

POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: 10 kobiecych wad, które mogą być zaletami

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 29,

przeczytane przez: 270 osób Dodaj komentarz

Reklama

Reklama