× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Kobiece majtki pod lupą

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Mawia się, że początek dał im listek figowy, którym Adam i Ewa w rajskim ogrodzie zakrywali swoje intymne miejsca, wstydząc się ich. Jednak ta część bielizny nie pełni tylko funkcji ochronnej.

Zdjęcie

Zaczęło się od figowego listka... /AFP
Zaczęło się od figowego listka...
/AFP
Niezależnie od tego, jak się ubieramy, jak wyglądamy i jaki wykonujemy zawód, nosimy je każdego dnia. Być może właśnie, dlatego czasem traktujemy je po macoszemu. A one i tak posłusznie spełniają swoją funkcję. Dają nam poczucie komfortu i atrakcyjności. Ten zwykły kawałek materiału, z którego wyczarowane są majtki budzi wiele emocji, których czasem nie można opanować.

Diabelski rozpustny wynalazek

Reklama


Oprócz tego, że ta część codziennej bielizny skrywa naszą zewnętrzną intymność, musimy wiedzieć, że kryje się za nią długa i ciekawa historia. Co wiemy na temat majtek? Może i potrafimy się pochwalić znajomością krojów i atrakcyjnych cenowo ofert, ale to zbyt mało by powiedzieć, że o majtkach wiemy coś więcej.

Zakrywanie intymnych punktów miało miejsce o raz pierwszy w Edenie. Kto by przypuszczał, że grzech pierwszych ludzi przyczyni się do rozwoju obyczajowości seksualnej, która zmieniała się przez całe wieki. Trudno jest się doszukać informacji, które jasno potwierdzałyby istnienie majtek, ale ich pierwowzory (pomijamy już listek figowy) pojawiały się w czasach starożytnych. Zamożne Egipcjanki, które nosiły biodra przepasane skąpymi tunikami, to prototypy kobiet luksusowych i frywolnych. Bo jak historia pokazała, majtki były synonimem rozpusty.

W średniowieczu, co ciekawe we Włoszech - kolebce mody, majtki były "przywilejem" kobiet lekkich obyczajów. Ówczesne kurtyzany nosiły majtki, które dzisiaj przypominałyby nam raczej długie męskie, luźne kalesony zakończone falbankowym obszyciem.Porządnym dziewczynom nie w głowie było noszenie majtek! To paradoks w zderzeniu z dzisiejszą rzeczywistością, gdzie noszenie majtek jest powszednie, a ich brak, przeciwnie, budzi zgorszenie. Kiedyś było inaczej.

Majtki na cenzurowanym

Majtki bardzo opornie zyskiwały grono zwolenników. Przez Kościół były uważane za diabelski wynalazek i przemawiały za grzesznym życiem. Jednak kobiece potrzeby okazały się bardziej przekonujące, niż doktryny kościelne. Pierwszą dzielną, była Katarzyna Medycejska, która nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich swoich panien dworu kazała uszyć majtki. Głównie miały służyć one do jazdy konnej. Jednak przez kilka wieków, majtki - pantalony, ciągle były uznawane za wyraz nieprzyzwoitości. Noszone tylko przez posługaczki, kurtyzany i tancerki kabaretowe zaczęły zdobywać popularność dopiero na początku XX wieku. Ten "strój na nogi", jak mawiano, został doceniony późno. Skróceniu uległy stroje kobiece, tym samym zaszła potrzeba zakrywania tego, co pod spódnicą chowamy. I tak z trywialnej odzieży, majtki nabrały mocy urzędowej i stały się synonimem przyzwoitości. Nosisz majtki i skrywasz to, czego nie wypada pokazywać - dobrze, nie nosisz - siejesz zgorszenie. Dzisiaj wykorzystujemy i jedno i drugie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Moda

MWMedia

Zobacz również

  • Kostium  idealny podkreśli zalety, ukryje niedoskonałości figury

    Dobrze dobrany będzie ci służył dłużej niż jeden sezon. Dzięki niemu na plaży poczujesz się kobieco i swobodnie. Dlatego warto w niego zainwestować więcej

  • Oceń tekst

    Ocen: 70

Reklama

Skomentuj artykuł: Kobiece majtki pod lupą

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (267)

Dodaj komentarz
antek

~antek -

Jak byłem mały wakacje spędzałem u babci, zawsze na początku wakacji przy mamie i babci ściągałem sobie majtki. Mamie to się nie podobało, gdyż sama w kuchni przy babci ściągała swoje majtki.

antek

~antek -

Co do sikania mojej mamy, dawniej moja mama lubiła sikać w spódnice. Później mama zaczęła zakładać sobie majtki pod spódnice, na początku mama zakładała sobie majtki sporadycznie. Następnie coraz częściej, teraz mama zakłada sobie majtki cały czas. Na początku jak mama zaczęła sobie zakładać majtki pod spódnice to chodziła w suchych majtkach, ale po pewnym czasie u mamy zwyciężyło przyzwyczajenie. I mama zaczęła sikać w majtki, w tamtych czasach większość kobiet sikała w majtki. Mama nie chcąc być gorsza też sikała w swoje majtki, później mama chodziła w suchych majtkach. Ostatnio znów mama zaczęła sikać w majtki, teraz mama ma dylemat. Czy dalej zakładać sobie majtki pod spódnice, czy jak dawniej zakładać sobie spódnice bez majtek.

antek

~antek -

Dawniej mama lubiła sikać w spódnice, jak mama zaczęła zakładać sobie majtki pod spódnice miała dylemat.czy sikać w majtki. Na początku mama chodziła w suchych majkach, po jakimś czasie u mamy zwyciężyło przyzwyczajanie.

antek

~antek -

Co do sikania mojej mamy, dawniej moja mama sikała w spódnice. Później mama zaczęła zakładać sobie majtki pod spódnice, na początku jak mama zaczęła zakładać sobie majtki pod spódnice to lubiła w nie sikać. W tamtych czasach sikanie w majtki było modne, mama nie chcąc być inna też sikała w swoje majtki. Na początku mama zakładała sobie majtki sporadycznie, następnie coraz częściej. Teraz mama cały czas zakłada sobie majtki, ostatnio mama zaczęła znowu sikać w majtki. Ostatnio latem mama zakłada sobie spodnie bez majtek i w nie czasami zrobi siku, Teraz mama ma dylemat, czy dalej zakładać sobie majtki czy zakładać jak dawniej spódnice bez majtek.

antek

~antek -

Moja mama przed jednym z wesel miała dylemat, czy wejść na salę w rozpiętej sukience czy powinna sobie oderwać guziki z sukienki do pasa. Mama chwilę popatrzyła na zapięcie swojej sukienki, weszła na sale widząc parę kobiet w bluzkach z oderwanymi guzikami. Mama chcąc dostosować się do sytuacji oderwała sobie od góry do pasa guziki od sukienki, następnie siedząc za stołem mama wiedziała ze musi zrobić siku w majtki. Nie chcąc zrobić plamy na krześle mama użyła swojej spódnicy jako pieluchy, mama zauważyła że niektóre kobiety nie miały na sobie majtek. Gdyż miały oderwany guzik od spódnicy, nawet mi mama oderwała guziki z rozporka moich spodni.

antek

~antek -

Dwoma miejscami w których kobieta może pozbyć się wszystkich guzików z płaszcza są: wesele i pogrzeb, podczas wesela kobieta właściwie nie powinna mieć guzików przy płaszczu. Ale jak chce to może mieć guziki przy płaszczu, lecz powinna oderwać część guzików od swojego płaszcza. Natomiast przed pogrzebem kobieta nie powinna mieć guzików przy płaszczu, nawet jeśli lubi mieć guziki przy płaszczu. Podczas pogrzebu przyszyte guziki do płaszcza dziwnie wyglądają i dlatego kobieta powinna oderwać guziki od swojego płaszcza najlepiej wszystkie, kobieta powinna oderwać guziki od swojego płaszcza najlepiej przed wejściem na cmentarz..

antek

~antek -

Po stosunku mama odwróciła się przodem do mnie, zapytałem się mamy czy by mi nie dała guzików. Mama zapytała się mnie dlaczego chcę jej guziki, wiesz mamo podczas stosunku chciałem tobie oderwać guziki od sukienki. I dlatego powiedziałem że jest mi nie wygodnie, wiesz resztę guzików nie oderwę od swojej sukienki. gdyż nie mam nic pod sukienką, ale jak chcesz to możesz oderwać guziki z mankietów sukienki. Po oderwaniu guzików z mankietów sukienki mamy, mama rozpięła pozostałe guziki przy sukience. Rozchyliłem mamie sukienkę, dłuższą chwilę popatrzyłem na gołe piersi mamy. Następnie zapiałem mamie sukienkę, po wyjściu z krzaków powiedziałem do mamy. Wiesz mamo masz ładne piersi, mama popatrzyła na krocze mich wycierusów. masz mokrą plamę, wiesz mamo podczas stosunku było mi tak dobrze. Mama zapytała mnie się czy sikam w dresy, ja odpowiedziałem że w dres nie sikam. Ale czasami jak idę ze szkoły do domu to poszczam w wycierusy, mama powiedziała dlaczego popuszczam od czasu do czasami w wycierusy. Odpowiedziałem popuszczam wtedy jak nie ma gdzie się wysikać, zawsze jak wracam ze szkoły ściągam sobie majtki w szatni. Mama zapytała się mnie dlaczego ściągam sobie majtki, wiesz mamo wygodniej mi jest jak nie mam majtek pod spodniami. Po wuefie zdejmuję dres zakładam spodnie ubieram się zakładam buty, a majtki wkładam razem z dresem do worka. Natomiast jak mamy akademię idę do szatni rozbieram się, ściągam majtki ubieram się z powrotem ściągnięte majtki wieszam na wieszak. Mama zapytała się mnie dlaczego ściągam sobie majtki, odpowiedziałem wychowawczyni nas prosi żebyśmy ściągali sobie majtki.

antek

~antek -

Mama na początku lat osiemdziesiątych miała dylemat z guzikami przy swojej sukience, niektóre kobiety miały oderwane guziki z mankietów sukienki. Po powrocie z wojska rozwiązałem mamie dylemat związany z guzikami przy sukience, wszedłem z mamą w krzaki na szybki stosunek. Mama miała na sobie długą sukienkę zapinaną za pomocą: dużych, okrągłych, białych, wypukłych, plastikowych guzików, po wejściu mamy w krzaki podwinąłem mamie z tyłu sukienkę. Odpiąłem sobie guzik przy wycierusach, pozbyłem się guzików z rozporka swoich wycierusów nagłym szarpnięciem. powiedziałem do mamy, nie wygodnie mi jest. W czasie stosunku mama wzięła końce sukienki i poklei do pasa oderwała guziki od swojej sukienki, mama oderwała guziki od swojej sukienki specjalnie żeby mi było wygodnie w czasie stosunku.

antek

~antek -

Moja mama w latach sześćdziesiątych nie miała majtek, z tego względu gdyż mamie majtki nie były potrzebne. W domu mama chodziła we fartuchu, dlatego gdyż mama zakładała fartuch zakładała bez majtek. Spódnice rozpinaną z przodu za pomocą: dużych, wypukłych, okrągłych, drewnianych przyszywanych guzików mama zakładała bez majtek. Zawsze wszystkie guziki przy spódnicy mama sobie zapinała, większość kobiet w latach siedemdziesiątych nie miała majtek i dlatego mama tez sobie nie kupiła majtek. Natomiast w latach osiemdziesiątych mama chciała sobie kupić majtki, ale w sklepach nie było majtek dla kobiet. W roku osiemdziesiątym drugim majtki można było kupić u krawcowej, mama poszła do krawcowej żeby uszyć sobie spódnice. Jak mama poszła przymierzyć spódnice, krawcowa poprosiła moja mamę żeby się rozebrała. Mama oderwała sobie guzik i zdjęła spodnie, przed przymierzeniem spódnicy krawcowa poprosiła moją mamę żeby zdjęła też i halkę. Mama nie chciała zdjąć halki ale krawcowa tak długo mamę namawiała że mama na prośbę krawcowej zdjęła sobie halkę, po założeniu sobie spódnicy. Krawcowa powiedziała do mamy, podoba mi się kobieta jak ma na halce lub na majtkach plamę po moczu. Mama zapytała się krawcowej, pani chyba widzi często mokre plamy na majtkach. Wie pani czasami nawet kobiety mają wilgotne nie tylko spódnice ale nawet sukienki nie mówiąc o spodniach, sukienki też mają wilgotne. Krawcowa powiedziała są kobiety które sikają, a jak się nie ma majtek pod spodem to sukienka z przodu jest mokra.

antek

~antek -

Dzieci odrywają sobie guziki gdyż im przeszkazają

Reklama