Reklama

Jak się ubrać na pogrzeb?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Odpowiedni strój i zachowanie podczas uroczystości żałobnych to nie tylko kwestia savoir-vivre'u. To także sposób na okazanie szacunku dla zmarłego, żalu i solidarności z pogrążoną w bólu rodziną.

Zdjęcie

Strój powinien być skromny i schludny /East News/ Zeppelin
Strój powinien być skromny i schludny
/East News/ Zeppelin

Odpowiedni strój

Również w tak smutnych okolicznościach dobór stroju jest ważny i nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Należy kierować się charakterem uroczystości. Strój powinien być skromny, schludny i elegancki. Nie powinien przyciągać nadmiernej uwagi. To pozwoli dostosować się do powagi chwili i odnieść się z estymą zarówno do osoby zmarłej, jak i jej najbliższych.

Reklama

Pogrzeb nie jest okazją do zaprezentowania siebie: podkreślenia swojej atrakcyjności czy pochwalenia się kreacjami z najmodniejszych kolekcji. Należy unikać pokazywania nadmiaru ciała i zrezygnować z głębokich dekoltów, krótkich spódniczek, ekstrawaganckich krojów.

Mężczyźni rezygnują z nakrycia głowy.

Nie tylko czerń

Osoby najbliższe zakładają czarne lub ciemne stroje, pozostali uczestnicy uroczystości mogą zdecydować się na stonowane barwy. Oznakami żałoby mogą być także: czarna opaska na ramieniu lub czarna wstążka. Wykluczone są kolory jaskrawe.

Makijaż i dodatki

Podobnie jak w przypadku stroju wszelka ostentacja w doborze dodatków nie jest dobrze widziana. Można zastosować delikatny, naturalny makijaż.

Jak się zachować?

W kondukcie pogrzebowym należy zachować powagę. Głośne rozmowy i komentarze są niedopuszczalne. Również prowadzenie rozmów telefonicznych jest nie na miejscu. Podczas uroczystości najlepiej wyłączyć aparat lub przynajmniej wyciszyć dzwonek.

IG

Opr. na podst. Książki Jolanty Kwaśniewskiej "Lekcja stylu"

Artykuł pochodzi z kategorii: Trendy

Więcej na temat:strój | uroczystości | pogrzeb

Zobacz również

Reklama

Skomentuj artykuł: Jak się ubrać na pogrzeb?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (16)

Dodaj komentarz
Anna

~Anna -

Albo rodzice nauczyli czegos dziecko albo zrobiła to za nich telewizja. W mini do kościoła a może by tak w podartych dżinsach do teatru co Wy na to....

Elżbieta

~Elżbieta -

Pani Jolanta ma tą tzw.klasę,której niestety w większości komentujących brakuje.Trzeba wiedzieć jak się ubrać odpowiednio do danej sytuacji.Wiele osób nie ma o tym pojęcia,a się wymądrza!!!gdybyście sie znalezli w takich róznych sytuacjach w jakich była p.Jola to byście się kompletnie pogubili malutcy ludzikowie!!

J.W.

~J.W. -

a ja cieszę się ze napisany został taki artykuł... ponieważ bez urazy, ale niektóre Panie jednak nie potrafią się odnaleźc w tej sytuacji i łamią powszechne reguły mocnym makijażem, czy też krótkimi mini co jest najzwyczajniej na świecie nie na miejscu.Może akurat więc licząc na jakieś nowości w swiecie mody wpadną na ten temat i odbędą ze sobą same krótką refleksję. A pozostałym Paniom którym fakt owego taktu na pogrzebie wydaje się oczywisty radziłabym nie ekscytowac się, lecz pomyślec ze nie każdy jest tak domyślny w niektórych kwestiach...

aga

~aga -

Kto zamieścił ten artykuł,kogoś chyba pogięło,chce zabłysnąć wiedzą o modzie przez fakt pogrzebu Kaczyńskich?????żal mi ludzi

lol

~lol -

tak ma się ubrać na pogrzeb prezydenta każda kobieta mam rozumieć, heh

0o

~0o -

Tekst napisany na podstawie jakiegoś podręcznika J. Kwaśniewskiej , napisany pewnie z rok temu. Zintepretowany przez marnego dzienikarzynę który nawet nei podpisał się imieniem i nazwiskiem pod tekstem. A wy jedziecie po byłej pierwszej damie. <Facepalm>

S.D.

~S.D. -

Paniu Jolu,a gwizdać można?

j83

~j83 -

"jak sie ubrć na pogrzeb", a jeszcze lepiej "jak sie ubrać na pogrzeb tak żeby wyglądać lepiej niż ine kobiety i żeby mężczyźni się na mnie lampili, izżeby pokazać brak szacunku dla zmarlych i zainteresowanie tylko wlasną osobą"

frania

~frania -

WTF?? Sobie żartuje kobieta....

kaja

~kaja -

Jak zwykle górnolotne komentarze.

Reklama

Reklama