Jak się ubrać na pogrzeb?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Odpowiedni strój i zachowanie podczas uroczystości żałobnych to nie tylko kwestia savoir-vivre'u. To także sposób na okazanie szacunku dla zmarłego, żalu i solidarności z pogrążoną w bólu rodziną.

Zdjęcie

Strój powinien być skromny i schludny /East News/ Zeppelin
Strój powinien być skromny i schludny
/East News/ Zeppelin

Odpowiedni strój

Również w tak smutnych okolicznościach dobór stroju jest ważny i nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Należy kierować się charakterem uroczystości. Strój powinien być skromny, schludny i elegancki. Nie powinien przyciągać nadmiernej uwagi. To pozwoli dostosować się do powagi chwili i odnieść się z estymą zarówno do osoby zmarłej, jak i jej najbliższych.

Reklama

Pogrzeb nie jest okazją do zaprezentowania siebie: podkreślenia swojej atrakcyjności czy pochwalenia się kreacjami z najmodniejszych kolekcji. Należy unikać pokazywania nadmiaru ciała i zrezygnować z głębokich dekoltów, krótkich spódniczek, ekstrawaganckich krojów.

Mężczyźni rezygnują z nakrycia głowy.

Nie tylko czerń

Osoby najbliższe zakładają czarne lub ciemne stroje, pozostali uczestnicy uroczystości mogą zdecydować się na stonowane barwy. Oznakami żałoby mogą być także: czarna opaska na ramieniu lub czarna wstążka. Wykluczone są kolory jaskrawe.

Makijaż i dodatki

Podobnie jak w przypadku stroju wszelka ostentacja w doborze dodatków nie jest dobrze widziana. Można zastosować delikatny, naturalny makijaż.

Jak się zachować?

W kondukcie pogrzebowym należy zachować powagę. Głośne rozmowy i komentarze są niedopuszczalne. Również prowadzenie rozmów telefonicznych jest nie na miejscu. Podczas uroczystości najlepiej wyłączyć aparat lub przynajmniej wyciszyć dzwonek.

IG

Opr. na podst. Książki Jolanty Kwaśniewskiej "Lekcja stylu"

Artykuł pochodzi z kategorii: Trendy

REKLAMA

Więcej na temat:strój | uroczystości | pogrzeb
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Jak się ubrać na pogrzeb?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 16,

przeczytane przez: 132 osoby Dodaj komentarz

Reklama

Reklama