Zawód z przyszłością: trycholog

Artykuł sponsorowany

Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na włosy, dopóki nie zaczną sprawiać nam problemów. W razie problemów z włosami i skórą głowy, najczęściej udawaliśmy się do dermatologa. Dziś coraz większą popularność zyskuje trycholog, czyli specjalista od chorób włosów i głowy.

Dziś coraz większą popularność zyskuje trycholog
Dziś coraz większą popularność zyskuje trycholog.

Kiedy włosy sprawiają problemy...

Nie ma osoby, która nie chciałaby mieć bujnych, zdrowych i lśniących włosów. Zła dieta i zabiegi stylizacyjne (mycie, modelowanie na gorąco, farbowanie itp.) osłabiają kosmyki, prowadząc do pogorszenia ich kondycji i wyglądu. Częstym problemem są także różnego rodzaju dermatozy (choroby skóry głowy), m.in. łupież, łojotok, łuszczyca czy łysienie. Jeśli zauważysz delikatne zakola lub prześwity, odwiedź gabinet trychologa. Niewielu specjalistów potrafi równie trafnie zdiagnozować przyczyny problemów z włosami.

Czym jest trychologia?

Specjaliści od trychologii, nauki zajmującej się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i schorzeniami owłosionej skóry głowy, pomagają określić przyczynę osłabienia kondycji i pogorszenia wyglądu włosów. Trychologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki z pogranicza medycyny i kosmetologii. Pomaga likwidować problemy związane z wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym, łupieżem i łojotokiem.

Wizyta w gabinecie trychologicznym jest szczególnie polecana kobietom i mężczyznom, dla których nadmierne wypadanie włosów jest przyczyną złego nastroju i kompleksów. Gabinety tego typu oferują naturalne i skuteczne zabiegi i szczegółowo ukierunkowane kuracje, oparte na stosowaniu naturalnych preparatów trychologicznych. Stanowisko trychologa można wydzielić w gabinecie kosmetycznym, fryzjerskim czy ośrodku SPA. Alternatywą jest otworzenie prywatnego gabinetu.

Zanim zaczniemy prowadzić własną działalność, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie merytoryczne i praktyczne. Najlepiej, jeśli kandydat do szkolenia ma już co najmniej średnie wykształcenie medyczne lub kosmetyczne. Dopiero po przeszkoleniu można zacząć świadczyć profesjonalne usługi z zakresu pielęgnacji skóry głowy i włosów.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas