Reklama

Jak przygotować skórę na jesień i zimę?

Najpierw musimy zmagać się z wysuszającym słońcem i szkodliwymi promieniami UV, zaraz potem z niskimi temperaturami i ostrym wiatrem. Jak przygotować skórę na nadejście późnej jesieni i zimy?

Peeling

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV  powoduje, że skóra zaczyna się bronić i produkuje dodatkowe warstwy naskórka , dlatego po lecie staje się grubsza i z tego powodu trudniej ją nawilżyć.  W dodatku pojawiają się na niej zmiany pigmentacyjne, przez które wyglądamy starzej. Jeśli zależy nam na promiennej młodej cerze, powinniśmy sięgnąć po peeling. Na co dzień warto myć twarz oczyszczającym pory żelem z peelingiem z serii Liście Manuka firmy Ziaja, jednak 1-2 razy w tygodniu warto przeprowadzić gruntowną regenerację. Peeling dopasowujemy do typu cery. W przypadku cery wrażliwej, alergicznej, naczynkowej oraz trądzikowej zaleca się używanie delikatnych peelingów enzymatycznych. W pozostałych przypadkach można sięgnąć po te mocniejsze, z mikrogranulkami. Warto również wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg oczyszczająco-złuszczający. Szczególną skuteczność mają zabiegi kwasami i mikrodermobrazja. Po złuszczeniu naskórka skóra znacznie lepiej chłonie składniki odżywcze, dlatego na koniec zaleca się nałożenie dobrego kremu lub maseczki.

Reklama

Ochrona twarzy

Ochrona przed promieniowaniem UV  jest ważna nie tylko latem, ale również jesienią i zimą. W tym okresie można stosować kremy z niższym filtrem, ale nie wolno nam odstawić ich całkowicie, gdyż to właśnie brak odpowiedniej ochrony przed słońcem jest główną przyczyną starzenia się skóry. Musimy się zmierzyć również z problemem zanieczyszczenia powietrza. Gdy tylko spadają temperatury, miasta spowija smog, który negatywnie wpływa na kondycję naszej skóry. Pył niszczy warstwę ochronną i wysusza. Szczególnie odczuwają to osoby o cerze wrażliwiej. Obecne w smogu toksyczne związki powodują, że skóra szybciej się starzeje i wygląda szaro. By temu zapobiec, warto sięgać po kosmetyki wzmacniające warstwę ochronną skóry, czyli te zawierające naturalne oleje, witaminą E i C oraz antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki. W tej rolioskonale sprawdzą się produkty z serii Jagody Acai marki Ziaja.

 

Pielęgnacja dłoni

Jeszcze mocnej niż nasza twarz z powodu  niskich temperatur cierpią dłonie. Skóra w tym miejscu jest pozbawiona gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za naturalne nawilżanie i natłuszczanie. Przez to szybciej się starzeje i jest bardziej narażona na podrażnienia spowodowane działaniem mrozu i suchego powietrza. Nie wystarczą nam rękawiczki, choć obowiązkowo powinniśmy je zacząć zakładać, gdy tylko spadną temperatury. Równie  ważne jest stosowanie kremu do rąk po każdym myciu.. Warto także 1-2 razy w tygodniu zapewnić dłoniom intensywną kurację regeneracyjną. Zaczynamy od peelingu parafinowego. Drobinki złuszczają zrogowaciały naskórek, umożliwiając przeniknięcie dobroczynnych substancji w głąb skóry. Z kolei parafina doskonale wygładza dłonie i tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Po wykonaniu peelingu sięgamy po oliwkę, najlepiej taką, która zawiera również witaminę E. Przez parę minut dokładnie wmasowujemy ją w skórę. Na koniec masujemy dłonie intensywnie regenerującą i nawilżającą maską, owijamy je folią spożywczą i na kilkanaście minut wkładamy specjalne bawełniane rękawice.

Efekt sauny sprawi, że substancje odżywcze jeszcze głębiej wnikną w skórę. Produktem, który sprawdzi się podczas takiego zabiegu jest m.in. oliwkowa duosaszetka z parafinowym peelingiem i maską do dłoni i paznokci marki Ziaja. 

Kompleksowa ochrona i regeneracja - to podstawy jesienno-zimowej pielęgnacji. Pamiętaj o tym szczególnie, gdy Twoja cera jest sucha, wrażliwa i alergiczna.  Szczególnie poważnie powinny do tego podejść osoby o cerze suchej, wrażliwej i alergicznej, gdyż właśnie te typy skóry najgorzej reagują na niskie temperatury.

 

Materiał powstał we współpracy z marką Ziaja.

 



 

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy