​Roller - mały gadżet z wielką mocą

Wygląda przedziwnie, ale ma wielką moc: wygładza drobne zmarszczki, pomaga pozbyć się opuchlizny, działa jak dobry zabieg kosmetyczny. Na czym polega moc urządzenia, które jest urodowym hitem ostatnich miesięcy?

Roller ma dwie końcówki - dużą do twarzy i małą pod oczy
Roller ma dwie końcówki - dużą do twarzy i małą pod oczy123RF/PICSEL

Ten dziwnie wyglądający przedmiot to roller, swojsko nazywany przez Polki "wałeczkiem". Urządzenie pochodzi w Chin. Większość dostępnych na rynku modeli wykonanych jest z jadeitu, czyli kamienia szlachetnego, któremu Azjaci przypisują szczególnie dobroczynną moc.

W sprzedaży są też wersje z różowego kwarcu, malachitu i kilku innych kamieni, choć opinie na temat działania poszczególnych minerałów na twarz są różne. Roller ma dwie końcówki - większą do twarzy i mniejszą do okolic pod oczami.

Jak działa roller?

Po pierwsze, pozwala wykonać dokładny masaż twarzy, który zmniejsza opuchliznę, usuwa cienie i worki pod oczami, a także drobne zmarszczki, poprawia jędrność skóry i daje przyjemne poczucie odprężenia i relaksu.

Kiedy sięgać po roller? Najlepiej robić to wieczorem, po oczyszczeniu twarzy z makijażu i nałożeniu serum lub ulubionego olejku. Dobrze też skorzystać z tego urządzenia po zabiegach kosmetycznych, by zamknąć pory.

Roller nie usuwa zmarszczek, ale mocno je spłyca
Roller nie usuwa zmarszczek, ale mocno je spłyca123RF/PICSEL

Jak wykonać masaż?

Masaż trzeba rozpocząć w centralnej części twarzy i kierować długie ruchy w stronę ucha. Na podbródku wykonujemy ruchu w dół, na czole - na boki i od góry do dołu. Masować należy kolejne partie twarzy: czoło, okolice pod oczami, policzki, nos, brodę i podbródek oraz szyję.

Szczególnie mocno skoncentrujemy się na najbardziej problematycznych partiach twarzy.

Roller nie usuwa zmarszczek całkowicie. Co zrozumiałe, nie jest też w stanie zatrzymać naturalnego procesu starzenia skóry. Jednak stosowany regularnie daje zauważalny efekt: sprawia, że skóra jest bardziej jędrna, lepiej nawilżona, jaśniejsza i wygląda młodziej.

Dlaczego jadeit?

Inna nazwa jadeitu to żad. Ten rodzaj kamienia był niezwykle ceniony w tradycyjnej medycynie chińskiej, a dziś jadeit przeżywa prawdziwy renesans, jest nazywany "kamieniem młodości" i stanowi obowiązkowy gadżet każdej urodowej influencerki. Na czym polega jego moc?

Jadeit jest naturalnie zimny i właśnie ten chłód jest jego największą kosmetyczną zaletą. Dodatkowo, przed masażem roller można na kilkanaście minut umieścić w lodówce, choć nie jest to konieczne. Masaże zimnym wałkiem pozwalają zamknąć pory, zmniejszyć opuchliznę i cienie pod oczami. Pobudzają też krążenie krwi i limfy, co sprzyja usuwaniu opuchlizny.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas