Reklama
Ślub i wesele

Ślubne obowiązki pana młodego

Pary, które korzystają z usług agencji ślubnych, nie muszą się martwić o podział obowiązków związanych z przygotowaniem ich wymarzonej uroczystości ślubnej, ponieważ zdecydowaną większość zadań przejmują na siebie konsultanci.

Nadal jednak przeważająca ilość narzeczonych organizuje wesele samodzielnie, dlatego ważne jest, aby właściwie zaplanować i podzielić obowiązki związane z przygotowaniem wesela. Co zatem spoczywa na barkach  pana młodego?

Bez obrączek ani rusz

Jeszcze kilka lat temu obowiązki Pana Młodego były dokładnie określone i tylko sporadycznie zdarzały się odstępstwa od tej reguły. Obecnie Pan Młody ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie, ponieważ narzeczeni wspólnie podejmują decyzje związane ze ślubem i razem finansują zaślubiny oraz wesele. Jeśli jednak przyszłym małżonkom i ich rodzinom zależy na tradycyjnym podziale obowiązków ślubnych, wówczas narzeczony musi zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jest odpowiedzialny za zakup obrączek - symbolu małżeństwa i miłości - nieodzownego elementu każdego ślubu. Oczywiście wyboru wzoru pary dokonują wspólnie, a tu jest już pełna dowolność.

Reklama

Jak Cię widzą...

Pan Młody również powinien zadbać o ubiór dla siebie i swoich świadków, pasujący do sukni Panny Młodej, a także wpisujący się w konwencję ślubu - ale to przecież oczywiste. Dodatkowo Pan Młody odpowiada za butonierki oraz bukiet Panny Młodej. Tym ostatnim panowie są często zaskoczeni i nie bardzo mają ochotę brać na siebie taką odpowiedzialność... Nerwy jednak są zbędne, nie spotkałam jeszcze Panny Młodej, która nie chciała sama decydować o wyborze bukietu dla siebie. Z butonierką jest równie łatwo, ponieważ  dobierana jest do bukietu.

Męska rzecz - alkohol

Panowie chętniej przystępują do realizacji kolejnego elementu z listy zadań, a mianowicie  zapewnienie alkoholu. Utarło się, że Panna Młoda (jej rodzina) dba o kwestie posiłków, natomiast zakup alkoholi leży w gestii Pana Młodego. Ilości i rodzaje trunków zależą od kilku czynników oraz preferencji organizatorów i ich gości, zawsze jednak na stołach weselnych pojawia się wódka, wino, a coraz częściej goście mają do dyspozycji drink bar.

Stylowy wjazd

Pan Młody musi także zadbać o pojazd dla siebie i narzeczonej - tu także panuje pełna dowolność, jednak pamiętać należy o tym, by środek transportu wpisywał się w konwencję uroczystości. Samochód musi być też tak dobrany, aby Państwo Młodzi komfortowo dojechali na ślub, a potem wesele. Dlatego nie zawsze sprawdzają się samochody retro - bez klimatyzacji lub uwielbiane przez polskie pary - kabriolety; szczególnie jeśli do pokonania jest znaczna odległość, a warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.

Uwiecznienie magicznych chwil

To nie koniec ślubnych zadań Pana Młodego, który powinien zadbać jeszcze o fotografa, wideooperatora i oprawę muzyczną wesela (zespół lub DJ). Dobrze, aby pary spotkały się przed podpisaniem umowy z wybranymi podwykonawcami, od udanej współpracy w przyjemnej atmosferze zależy zadowolenie świeżo poślubionych.

Szczegóły współpracy z usługodawcami, pary mogą dokonać wspólnie. Wskazane jest, aby wcześniej omówić interesujące kwestie i atrakcje zaplanowane na uroczystość, by fotograf, wideooperator czy DJ mieli szansę przygotować się należycie do pracy. 

Zasłużony odpoczynek

Po trudach i stresie przygotowań, Nowożeńcy mogą wreszcie udać się w podróż poślubną, którą zorganizował oczywiście - Pan Młody. Podróż poślubna, chociaż kilkudniowa, jest wspaniałą nagrodą dla Młodej Pary po wielomiesięcznych trudach przygotowań.

Jak widać rola Pana Młodego, w tradycyjnym podziale ślubnych obowiązków, jest znaczna. Jednak bez względu na zakres zadań, przyszli małżonkowie powinni działać wspólnie, mając na uwadze fakt, że przygotowują najważniejszy dzień swojego życia.

Marta Jasińska-Sokołowska

Magazyn Wesele
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy