Reklama
Ślub i wesele

(Nie) typowe miejsce na wesele

Przygotowania do ślubu to okres bardzo intensywny. Jednym z istotnych elementów jest wybór i rezerwacja miejsca na wesele, które często wyznacza datę samych zaślubin. Jeśli marzycie o wyjątkowej scenerii i magicznej atmosferze podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń w waszym życiu, zobaczcie propozycje, które dla was przygotowaliśmy.

Tym parom, które planują ślub latem, polecamy organizację przyjęcia w plenerze. To dobre rozwiązanie dla osób marzących o sielskim weselu blisko natury. Jeśli budżet weselny nie jest zbytnio ograniczony, warto pomyśleć o wynajęciu firmy oferującej namioty bankietowe wraz z pełnym wyposażeniem, dzięki czemu wesele może się odbyć praktycznie wszędzie, poczynając od śródleśnej polany czy łąki poprzez urokliwe miejsce nad jeziorem aż po nadmorską plażę. Do organizacji tego typu ekstrawagancji warto zatrudnić konsultantki ślubne, które sprostają nawet najbardziej szalonym pomysłom.

Reklama

Rustykalnie i naturalnie

Coraz większą popularnością cieszą się uroczystości w stylu rustykalnym lub boho, które wywodzą się z tzw. wiejskich wesel. Miejscem wprost stworzonym ich organizacji są drewniane chaty, karczmy, stodoły oraz stylizowane dworki i pałace niczym wyjęte z dzieł Adama Mickiewicza. Największą rolę w stylu rustykalnym odgrywa drewno, najlepiej o naturalnej barwie, z mocno zarysowanymi słojami, dlatego dobrym wyborem będą obiekty nad jeziorem czy nieopodal przystani. Przepięknie położony Klub Mila w Serocku czy wyjątkowa, nowoczesna Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią w Teresinie to jedne z wielu propozycji z centralnej Polski, które mogą stać się dla Par Młodych inspiracją.

Jeśli marzą się wam fotografie w iście sielskim wydaniu, zwróćcie uwagę na wyposażenie sali. Wszelkie detale i bibeloty, takie jak słoiczki, kolorowe buteleczki, wstążki, poduszki czy wiklinowe koszyki sprawiają, że wnętrze stanie się przytulne i ciepłe, co w konsekwencji przełoży się na piękne fotografie. Do tego drewniane ławy i stoły oraz wykwintne dania - nie ma opcji, by zaproszeni goście wspominali wasze przyjęcie inaczej niż mile.

Planując wesele w plenerze, warto pomyśleć o atrakcjach. Na świeżym powietrzu świetnie sprawdzą się szalone tańce wokół rozpalonego ogniska czy pieczenie smakowitego prosiaka, o północy zaś puszczanie lampionów szczęścia oraz barwny pokaz sztucznych ogni.

Wesele pod żaglami

Jeśli wasze wesele będzie raczej kameralne, ciekawą propozycją na letnie miesiące jest organizacja przyjęcia na statku lub barce. To doskonały pomysł nie tylko dla osób kochających wodę, ale również dla par pragnących oderwać się od tradycyjnych ceremonii. Jeśli tylko nie cierpimy na chorobę morską, cóż może być bardziej romantycznego niż taniec we dwoje na tle wieczornej, ciągle zmieniającej się panoramy miasta? Dla mieszkańców północnej Polski najprostszym rozwiązaniem jest wynajęcie jachtu lub statku pływającego po mazurskich jeziorach. 

Kopalnia atrakcji

Jednym z najoryginalniejszych pomysłów na organizację wesela jest ulokowanie go pod ziemią. W Polsce istnieje kilka zabytkowych kopalń, które od lat użyczają swoich wnętrz Państwu Młodym i ich gościom. Popularnością cieszą się zwłaszcza kopalnie solne w Wieliczce i Bochni, które udostępniają wykute w komorach przestronne sale balowe z urzekającymi kandelabrami, wiekowymi solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Wnętrza dostosowane są zarówno pod kameralne przyjęcia, jak i duże wesela z orkiestrą i tańcami (do 400 osób).

Na życzenie Młodej Pary kopalnie zapewniają dodatkowe atrakcje, np. w Wieliczce może to być powitanie gości przez reprezentacyjną orkiestrę górniczą lub szpaler górników, a w trakcie zabawy przeprawa promem po solankowym jeziorku w komorze Piłsudskiego, natomiast w kopalni węgla kamiennego Guido na Śląsku wybrani goście mogą wziąć udział w ceremoniale przyjęcia w poczet górników poprzez skok przez skórę i pasowanie na gwarka.

Wnętrza kopalń to również doskonała sceneria na ślubne sesje zdjęciowe. Jednym z niewielkich mankamentów może być panujący pod ziemią mikroklimat i temperatura oscylująca w granicach 16°C. W komorach organizatorzy zapewniają ogrzewanie, jednak mimo to warto wziąć ze sobą coś ciepłego, by nie wyjść z wesela z katarem.

Po królewsku

Choćby przez jeden dzień poczuć się jak możny świata... To życzenie może się ziścić, jeśli Państwo Młodzi zdecydują się na organizację wesela na zamku. Najwięcej obiektów chwytających za serce jest na Dolnym Śląsku (zamek Książ, zamek Czocha, zamek Topacz, zamek w Bolesławcu). Komu do nich za daleko, może skorzystać z jednego ze stylizowanych pałacy rozsianych po całej Polsce. Przestronne sale, piękne sztukaterie i pieczołowicie wykonane detale sprawiają, że ich wnętrza przepełnione są bajkowym klimatem.

Zamki oraz pałace otoczone pięknymi ogrodami pozwalają na organizację wesela również w plenerze. Dzięki rozległym przestrzeniom to propozycje dla Par chcących bawić się w dużym gronie znajomych i rodziny. Poszczególne pałace oferują wiele atrakcji, które przenoszą gości w odległe historyczne czasy; wśród nich dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy walk rycerskich oraz warsztaty dworskich tańców.

Pary Młode nie oszczędzają też na transporcie - by poczuć się jak najprawdziwsza para książęca, na przyjęcie weselne podjeżdżają specjalnie udekorowanym powozem, bryczką czy wręcz karocą. Bez względu na to, na jakie miejsce się zdecydujecie - stodołę w rustykalnym stylu, słoneczny plener, kopalniane zagłębia czy ponadczasową elegancję królewskich zamków - uczyńcie ten dzień niezapomnianym.

Justyna Abdank-Kozubska

 

Magazyn Wesele
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy