Reklama

Wiosenne zapotrzebowanie dziecka na wodę

Nadeszła wiosna. Cieplejsze dni coraz bardziej zachęcają do rodzinnych spacerów. To czas, w którym dziecko zdejmuje grubą kurtkę i budzi tłumioną przez zimę energię. Mimo to, dziecięce szaleństwa na placu zabaw wymagają wyjątkowej ochrony, a młody organizm dodatkowej szklanki wody.

Wiosna to pora przełomowa. Podobnie jak jesień, jest czasem wzmożonych infekcji. Wszystko przez specyficzny sposób odżywiania się i nagromadzone tłuszcze, właściwe dla okresu zimowego. Wiosenna aura zmusza nas do oczyszczenia organizmu po tak trudnym czasie i rozpoczęcia prawidłowej, bogatej w cenne składniki diety, która przyczyni się do wzmocnienia i zapobiegnięcia infekcjom.

Skoro ten czas bywa wyzwaniem dla dorosłego człowieka, to co dopiero dla rozwijającego się organizmu Twojego dziecka! Na początku wiosny jest bardzo osłabiony i podatny na infekcje, bakterie oraz wirusy. Dlatego też wymaga szczególnej troski, prawidłowej diety i często pomijanego właściwego nawadniania!

Reklama

Wodna podstawa dobrej diety

Woda to podstawowy składnik codziennej dziecięcej diety. Bardzo często bywa bagatelizowany, ponieważ rodzice skupiają się głównie na dostarczeniu w posiłkach swojej pociechy witamin i białka. A przecież przyjmowanie płynów wiąże się z utrzymywaniem prawidłowego nawodnienia organizmu i jego pracy. Odpowiednia ilość wody dla dziecka to usprawnione działanie mózgu, zdolność wykonywania działań matematycznych i dodatkowa energia do zabawy! Analogicznie, w sytuacji odwodnienia, dziecko może być apatyczne i często odczuwać zmęczenie. To także gorsze wyniki w nauce, wynikające z problemów z koncentracją.

Jak nawadniać?

Często, regularnie i wykorzystując najlepsze płyny. Dla młodego organizmu najlepsza będzie woda. Wybierając ja, postaw na coś wartościowego. Jedną z takich wód jest naturalna woda mineralna, Muszynianka, bogata w minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Zawiera w sobie magnez, wpływający na odpowiednie działanie organizmu. Wapń, stanowiący podstawowy budulec kości, szczególnie potrzebny w okresie dojrzewania i szybkiego wzrostu. Potas, tak istotny w przewodnictwie bodźców nerwowych oraz skurczu mięśni szkieletowych. Żelazo, chroniące przed anemią. Pamiętaj, że substancje odżywcze najlepiej przyswajalne są w postaci wody.

Jakie ilości wody?

Często zadajemy sobie to pytanie i nie znajdujemy jednoznacznej odpowiedzi. Zapotrzebowanie na wodę jest zależne od masy ciała dziecka i stanowi główny wyznacznik. Oprócz tego mogą pojawiać się dodatkowe czynniki, takie jak biegunka, wymioty czy gorączka, a także procesy intensywnego pocenia się. Wtedy oczywiście konieczne jest systematyczne uzupełnianie płynów w większej ilości. Wiosenna aura sprzyja częstym zabawom na placu zabaw czy niedzielnym wędrówkom - nie zapomnij w tym czasie o butelce wody!

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy