Reklama

Naturalne kosmetyki dla cery, ciała i włosów

Kosmetyki z wyciągami z drzew i ich owoców to dobrodziejstwo dla naszej urody.

Kolorowe liście, niepowtarzalny zapach, świeże powietrze, cudowna cisza - za to wszystko z pewnością kochasz las i uwielbiasz po nim się przechadzać. Ale czy wiesz, że rosnące w nich rośliny są źródłem dobroczynnych składników, które producenci kosmetyków wykorzystują coraz chętniej? Warto poznać i sprawdzić ich upiększającą moc.

Brzoza koi podrażnioną skórę i regeneruje włosy

W korze drzewa znajduje się betulina, bardzo skuteczny lek gojący rany. Natomiast sok z pnia brzozy znajdziemy w szamponach, których zadaniem jest walka z łupieżem i przywrócenie osłabionym włosom blasku.

Buk wygładza zmarszczki

To właśnie z tego drzewa pozyskwiany jest Pro-Xylane - nowoczesny składnik kremów liftingujących! Powoduje, że skóra zaczyna produkować więcej kolagenu, robi się widocznie jędrniejsza i pięknie napięta.

Reklama

Kasztanowiec likwiduje obrzęki

Wyciągi z tego drzewa bogate są w escynę, która znakomicie uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych, zwiększa ich odporność na rozszerzanie się i pękanie. Jest ważnym składnikow toników i maseczek dla cery z pajączkami. Pojawia się także w kremach ujędrniających ciało. Poprawia bowiem krążenie krwi w skórze, ułatwiając usuwanie z niej toksyn i likwidując charakterystyczne dla cellulitu obrzęki.

Sosna oraz lipa relaksują, oczyszczają skórę

Z kwiatów lipy i igiełek sosny pozyskiwane są olejki, które pomagają wypłukać z komórek skóry wszelkie zanieczyszczenia. Ich zapach znakomicie odpręża.

Dąb działa antybakteryjnie

Kora z młodych pni i gałęzi bogata jest w garbniki oraz flawonoidy. To dzięki nim ma świetne właściwości ściągające, antygrzybicze i przeciwzapalne. Sprawdza się w kosmetykach do dłoni i stóp, a także do cery z trądzikiem.

Domowy sposób na urodę: Olejek do masażu

Potrzebne składniki: po 50 ml oleju jojoba i oliwy z oliwek, 10 kropli olejku sosny, 2 łyżki suszonych liści brzozy

Przygotowanie: susz z brzozy wsyp do ciemnej butelki, zalej olejem jojoba, oliwą i olejkiem sosnowym. Zakręć, odstaw na tydzień. Po tym czasie przecedź. Wieczorem wcieraj w suchą, podrażnioną skórę.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy