Aby pierwsza randka nie była ostatnią

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Co powinnaś zrobić, by pierwsze spotkanie stało się początkiem znajomości z miłosnym happy endem?

Zdjęcie

Co robić, by nie zrazić partnera do siebie podczas pierwszej randki? /© Panthermedia
Co robić, by nie zrazić partnera do siebie podczas pierwszej randki?
/© Panthermedia
Na prywatce u znajomych Daria (29) poznała Michała (33). Dobrze im się rozmawiało, ale krótko. Michał poprosił o spotkanie w sobotę. Daria gorączkowo przygotowuje się do pierwszej randki, zależy jej, by olśnić Michała. Na co powinna szczególnie uważać?

Nie udawaj kogoś innego

Ubierz się, ale nie przebieraj. Załóż rzeczy, w których wiesz, że ładnie wyglądasz, ale i swobodnie się czujesz. Nie przesadzaj z makijażem, zwłaszcza jeśli na co dzień się nie malujesz. Nie nadużywaj perfum, rzadko który mężczyzna przepada za dusznym zapachem. Możesz włożyć szpilki, ale pod warunkiem, że potrafisz w nich chodzić.

Nie planuj za bardzo, bądź otwarta na jego propozycje

Reklama

Nie twórz gotowych scenariuszy, nie kontroluj cały czas sytuacji, czekaj na rozwój wydarzeń. Możesz zaproponować swoją ulubioną kawiarenkę, ale zrób to delikatnie. Tak, aby on nie poczuł, że to ty nadajesz rytm spotkaniu i rozmowie.

O tym nie rozmawiaj na pierwszej randce!

Najgorszym posunięciem jest omawianie byłych partnerów i znajomych. Zwłaszcza krytycznie, bo wówczas dajesz mu do zrozumienia, że o nim możesz opowiadać równie złośliwie. Nie żal się na kłopoty w pracy, ze zdrowiem czy z czymkolwiek. Pamiętaj, że ten wieczór ma być przede wszystkim miły i powinien pozostawić pewne poczucie niedosytu. Dlatego lepiej nie mów od razu o sobie zbyt wiele. Pozostań nieco tajemnicza.

Reaguj na jego mowę ciała

Jeśli on ma rozszerzone źrenice i bez przerwy się uśmiecha, odsłaniając zęby, na pewno jest tobą zainteresowany. Według specjalistów to czytelny sygnał, że Cię pragnie - chce romansu a może czegoś więcej. By zintensyfikować uczucie bliskości między Wami, postaraj się naśladować jego ruchy. Jeśli on np. jest zwrócony w twoją stronę całym ciałem, Ty też tak usiądź. Takie zachowanie, nazywane niekiedy efektem lustra, sprawi, że rozmówca poczuje się dobrze w twoim towarzystwie i... będzie chciał się jeszcze spotkać.

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

Na Żywo

REKLAMA

Więcej na temat:randka
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Aby pierwsza randka nie była ostatnią

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 15,

przeczytane przez: 22 osoby Dodaj komentarz

Reklama

Reklama