Jak dostać to, czego potrzebujemy, będąc w związku

W relacjach międzyludzkich każdy z nas ma potrzeby i nie powinniśmy się obawiać o nich mówić. Najczęściej jest to potrzeba uwagi i zainteresowania ze strony drugiej osoby, potrzeba bliskości, intymności i prywatności.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne123RF/PICSEL

Nie bójmy się mówić wprost o tym, czego oczekujemy od drugiej osoby - i nie chodzi tutaj tylko o związki partnerskie. Relacje przyjacielskie i rodzinne również tego wymagają. W ten sposób stanie się jasne, jak się porozumieć, unikniemy przy tym wielu nieprzyjemnych spięć i niedomówień.

Nie bój się również okazywać emocji. Jesteś tylko człowiekiem i uronienie łzy nie jest niczym wstydliwym. Dzięki temu pokażesz drugiej osobie prawdziwe oblicze, a  przy tym poczujesz się swobodnie. Istnieje kilka wytycznych, jakimi dobrze jest kierować się przy wyrażaniu swoich pragnień. Ważne, aby druga osoba odebrała je ze zrozumieniem i nie było to powodem do kłótni.

1. Odkryj to, czego naprawdę potrzebujesz

Oczekiwania niektórych osób względem partnera  to codzienne czułe słówka, listy miłosne pozostawione na lodówce czy w innym widocznym miejscu, świeże kwiaty każdego ranka i sto pomysłów na wieczorne wyjścia. Realia są takie, że nie zawsze możesz mieć to, czego w danej chwili chcesz.

Mimo że czasami czujesz niedosyt i nudę w związku, spróbuj zastanowić się tak naprawdę, czego oczekujesz od drugiej osoby. Jeśli chcesz się poczuć wyjątkowo, to propozycja kolacji przy świecach będzie świetnym rozwiązaniem.

2. Szczerość i otwartość

Mówienie otwarcie o swoich potrzebach to klucz do dobrej komunikacji. Jeśli jesteś w związku z osobą, która jest pracoholikiem i nawet po powrocie z pracy pospiesznie otwiera laptopa, masz prawo poczuć się zaniedbana/y. Postaw sprawę jasno i wyraź swoje zdanie. Aby nie popaść w rutynę i nudę, codzienny flirt to podstawa romantycznego związku. Nawet małe komplementy czy miły esemes w ciągu dnia może sprawić, że poczujesz się wyjątkowo.

To ważne, by słuchać racji i poglądów drugiej osoby, bez względu na to, czy się z nimi zgadzasz, czy nie. Ludzie mają różne charaktery - szukanie osoby w stu procentach dopasowanej do naszego sposobu bycia jest wręcz nierealne.

3. Naucz się przebywać sam na sam ze sobą

Samodzielność to mocne słowo, jednak ma miękkie krawędzie. Partnerzy, którzy poznali siebie naprawdę dobrze, nie muszą robić wiele. Samą obecnością potrafią sprawić sobie przyjemność i zachować równowagę wewnętrzną.  Związki i romantyzm wzbogacają nasze życie na wiele sposobów, ale należy pamiętać również o tym, jak ważne jest wsparcie samego siebie.

Spróbuj sprawdzić własną samodzielność - na ile potrafisz poradzić sobie z własnymi rozterkami. Wybierz się na długi spacer i pobądź sam na sam ze swoimi myślami. Takie przemyślenia często rozjaśniają umysł i dodają motywacji podczas gorszych dni.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne123RF/PICSEL

***

Zobacz materiały o podobnej tematyce:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas