Kobieta - puch marny?

W Indiach niektóre kobiety muszą umierać wraz ze swymi mężami, w krajach islamskich nie mogą pokazywać twarzy, a w większości państw rozwiniętych trudniej osiągalne są dla nich stanowiska kierownicze i wysokie funkcje polityczne. Są to jednak sytuacje wyjątkowe - sytuacja kulturowa kobiet i mężczyzn w zasadzie się wyrównała.

article cover
INTERIA.PL

Od zarania dziejów kobiety opiekowały się ogniskiem domowym i chorymi. Mężczyźni, silniejsi fizycznie, pilnowali, by rodzina miała z czego żyć. Odwrotne sytuacje należały do wyjątków. Obecnie, chociaż archaiczne włócznie zostały zamienione na laptopy, pióropusze na krawaty, a upolowana zwierzyna na pieniądze, nasze zachowania nie zmieniły się zbytnio.

Mężczyźni niezmiennie zabiegają o względy kobiet, te zaś wciąż wybierają podświadomie tych, którzy będą w stanie zapewnić im i dzieciom godziwe warunki życia. Współczesny mężczyzna-zdobywca, wg kobiet, powinien być wysoki i dobrze zbudowany - to cechy świadczące o zdrowiu i "dobrych genach". Powinien być także bogaty lub mieć perspektywiczny zawód, ewentualnie wysoką pozycję społeczną - dzięki temu zapewni potomstwu lepszą przyszłość.

Kobiety już po kilku chwilach rozmowy podświadomie oceniają, czy dany mężczyzna nadaje się na partnera życiowego. Z kolei mężczyźni, pchani instynktem, intensywnie zabiegają o względy kobiet, popisując się i dokonując różnych innych szaleńczych wyczynów. Podkreślają swoją wartość, otaczając się drogimi przedmiotami, np. dużym samochodem lub komfortowym domem, co dobrze świadczy o ich pozycji społecznej i finansowej. Kariera zawodowa i wiedza, pozwalająca wznieść się ponad konkurentów, ma również sugerować obiecującą przyszłość i wabić panie.

Gdy już partner zostanie wybrany, z reguły jest na straconej pozycji. Stroje i zachowanie, podkreślające wrodzony, naturalny seksapil, pozwalają kobiecie uwieść praktycznie każdego mężczyznę (choć powstały w ten sposób związek trwa czasem bardzo krótko). Kto więc tak naprawdę jest panem sytuacji?

Badania psychologiczne przeprowadzone wśród mężczyzn wykazują jednoznacznie - jak ognia boją się oni kobiet inteligentnych, pięknych, o dużej wiedzy. Takich, które poradzą sobie w życiu i w dodatku mogą bez problemu wykazać słabe strony partnera!

Nie ma płci "gorszej" i "lepszej". Kobiety doskonale, czasem nawet lepiej niż mężczyźni radzą sobie na stanowiskach kierowniczych, zdobywają fortuny, robią kariery polityczne. Są tak samo jak mężczyźni inteligentne. Organizm kobiety lepiej znosi długotrwały wysiłek, a umysł - długotrwały stres.

We współczesnym świecie widać to na każdym kroku - kulturowa rola kobiet i mężczyzn wyrównuje się. O paniach trudno dziś mówić jak o "puchu marnym"...

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas