Reklama

Mąż mnie zgwałcił...

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Aż 80 proc. gwałcicieli zna swoje ofiary - wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego. To koledzy, sąsiedzi, krewni, a nawet - w co trudno uwierzyć - mężowie.

Zdjęcie

Po pomoc zgłasza się zaledwie 18 proc. zgwałconych / 
Po pomoc zgłasza się zaledwie 18 proc. zgwałconych
Mówią fakty

W popularnym talk show telewizyjnym kobiety nie kryły swoich przykrych doświadczeń: - Tego dnia po prostu źle się czułam - zwierzała się Barbara. - Byłam zmęczona zajmowaniem się małym dzieckiem i nie chciałam pójść spać. Mąż nie potrafił tego zrozumieć. Najpierw pobił mnie, a później zmusił do zbliżenia. Choć od tego zdarzenia minęło wiele lat, wciąż pamiętam je doskonale. Po tym zdarzeniu moje życie nie było już takie same...

Reklama

- Przy ilości obelg, jakie usłyszałam od swojego męża, 12-tomowa encyklopedia jest cieniutka - mówiła Ewa. - Mój mąż często wypożyczał filmy pornograficzne, a potem "eksperymentował" ze mną, choć wcale nie miałam na to ochoty. Z jednego z tych gwałtów urodziło się dziecko. Załamana, chciałam popełnić samobójstwo, ale na szczęście zdałam sobie sprawę, że nie skrzywdzę męża, tylko dziecko...

Mężczyźni są innego zdania

Zdumiewające, ale mężczyźni zupełnie inaczej patrzą na taki seks. Twierdzą, że jeśli gwałcone kobiety nie odeszły od swoich mężów, widocznie musiały czerpać przyjemność z tego zbliżenia. Nawet więcej - uważają, że mają do tego pełne prawo, wszak żona złożyła podczas ślubu przysięgę wierności swojemu mężowi. O co więc teraz ma pretensje? Ba, nawet jeden z duchownych wypowiedział się w taki sposób: "Bite i gwałcone żony powinny z pokorą nieść swój los".

Zdaniem seksuologa

- Gwałt z prawnego punktu widzenia oznacza kontakt seksualny wbrew woli drugiej osoby - twierdzi prof. Zbigniew Lew-Starowicz . Dotyczy to również relacji miedzy małżonkami. Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się zjawisku gwałcenia żon. Z danych USA wynika, że takie doświadczenia miało 15 proc. ogółu żon. Występują różne typy takich zgwałceń:
• sytuacyjne (np. pod wpływem alkoholu, narkotyków);
• represyjne (np. "ukaranie" za ujawniony romans żony z innym mężczyzną);
• gniewne (np. za niechęć żony do kontaktu);
• sadystyczne (może to dotyczyć mężczyzn o typowo sadystycznych preferencjach);
• dewiacyjne.

Stop przemocy!

Przyznać trzeba, że wiele kobiet zaczęło mówić o najbardziej skrytej, a najpowszechniejszej formie gwałtu i przemocy seksualnej. Centrum Praw Kobiet podaje, że na co trzeciej Polce wymuszono seks siłą, a 40 proc. było zgwałconych. Od kilku lat działa Niebieska Linia - porozumienie organizacji społecznych i instytucji pomagających ofiarom przemocy domowej. Kilka lat temu wystartowała Niebieska Karta - rządowy program zapobiegania przemocy. Szkopuł jednak w tym, że ofiary gwałcone w domu najrzadziej zgłaszają się na policję. I mimo że Komenda Główna Policji podaje, że przemoc w rodzinie (w tym gwałty) coraz częściej wychodzi na jaw, to wciąż mamy do czynienia tylko z wierzchołkiem góry lodowej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

MWMedia
Więcej na temat:gwałt | seks | żona | mąż

Zobacz również

  • Rzadka choroba nie przeszkodziła jej w realizacji marzeń

    Naomi Muras zmaga się z zespołem Proteusza - bardzo rzadką, genetyczną chorobą. Jej pasją jest fotografia, a w szczególności fotografia modowa. więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Mąż mnie zgwałcił...

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (914)

Dodaj komentarz
 studentka pedagogiki 22 l

~ studentka pedagogiki 22 l -

dlaczego faceci traktuja nas tak przedmiotowo czy oni zdaja sobie sprawe , że przez swój niepochamowany popęd nas kobiety krzywdzą, przeciez zblizenie dwóch osób ma dać im obojgu rozkosz i przyjemnosc ZASTANóWCIE SIE ZANIM ZMUSICIE SWOJE PARTNERKI DO DO SEXU WBREW ICH WOLI NASZE ZDANIE TEZ SIE LICZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE ZACHOWUJCIE SIE JAK ZWIERZETA(nie obrazając ich)

brutal

~brutal -

z i co mam mu nie dac jesc zeby nie mial sily mnie zapinac???????????

adam

~adam -

miałem kilka dziewczyn i każda chciała być zgwałcona przezemnie i jakos im to nieprzeszkadzało wrecz podniecało no ale bez bicia oczywiscie taki gwałt pozorowany

Piotr

~Piotr -

Większość moich koleżanek ma fantazje erotyczne o tym, że są gwałcone, bite i poniewierane przez facetów... Chcą się czuć upodlone i "rżnięte" do bólu... Czasem mówią to dziewczyny o skrajnie katolickich poglądach. Niestety kobiety prowokują, często celowo wzburzają awantury w domu, by w mężu który podchodził do seksu rutynowo, nagle wzbudzić dzikie zwierze. I niestety - kobiety częściej myślą o seksie niż mężczyźni. Być może z wiekiem im to szybciej mija, ale nie da sie ukryć, że tak jest. Naprawde poszkodowanych kobiet przez mężczyzn, z winy mężczyzn, kobiet które są ofiarami prawdziwych przestępstw, ze wszystkich gwałtów, można wyróżnić zaledwie ok 5 - 9%... Takie życie....

pytanko

~pytanko -

dlaczego nie wchodza komentarze nieco ostrzej komentujące zachowanie takich panów? wchodza wulgaryzmy wobec kobiet łacznie ze słynnym słowem na k a jak jest dosadne okreslenie pana to raptem komentarz się nie pokazuje? najwyraźniej równiez interia boi sie słów określajacych narządy kobiece i męskie łacznie w wydzielanymi przez nie substancjami - czy moderator jest jakims zbo czu czy tylko szowinistą?

Emiliana

~Emiliana -

Oskarżyć o gwałt lub molestowanie. To takie odgrywanie się na facecie. W wielu związkach jets tak, że baby wychowują facetów za pomocą sexu. Nie kupił im czegoś, nie zrobił czegoś np zakupów, to zamiast jak dorosłe kobiety z nimi pomówić to one z miną nadetą - dziś nie ma sexu! I facet czuje się jak rzecz. jak pies, który w nagrodę ma sex a jak nie to sexu nie ma. I w końcu sam bierze, co jego, bo ileż możnaścierpieć takie postępowanie wobec niego. A sex to nie handel wymienny, kobiety zapominają o tym. I same traktują się przedmiotowo. I te gwałty nie dzieją się o tak. Nic nie dzieje się bez przycyzny. Jest często reakcją na czyjeś czyny, zachowanie.

anty

~anty -

Znam jedną rozwódkę Alkę, która w Warszawie oczernia exmęża o gwałty. A czy one miały miejsce? Nie. Po prostu, aby dostać pracę ta kobieta za pomocą takiej bajki o złym mężu wzbudza litość w innych ludziach, aby dali jej pracę po znajomości. Jest bardzo toksyczną i niezaradną kobietą. Nie umie podjąć decyzji sama, a co ważne ponieść jej konsekwencje. Zwykle robił to za nią jej mąż. Bardzo jej to odpowiadało. Jest zatem bardzo niedojrzałą kobietą. Tak oczernia męża, a to dzięki niemu, za jego kasę, skończyła 2 kierunki studiów. Miała rozmaite zachciewajki. I tak mu dziękuje..

Łukasz

~Łukasz -

Wielu facetów nie rozumie tak na prawdę idei miłości, niestety wiele miłosnych gestów ma na celu jedynie wykreowanie siebie na faceta czułego, dobrego, aby kobieta zdecydowała się pójść do łóżka. Szczególnie młodzież nie rozumie, że sex nie jest czymś do czego trzeba dąrzyć. Często sama miłość nie wystarcza, aby być zadowolonym ze związku..a szkoda

realista

~realista -

To co ma zrobic zdrowy na ciele mezczyzna, ktoremu zona odmawia? Romans? Zle. Prostytutka? Niedobrze. Gwalt? Fatalnie. Pozostaje, tak jak wtedy gdy sie bylo w wieku nastu lat wlasna reka? A gdy to nie wystarcza? Wyglada, ze jest jedno rozwiazanie. Chcesz miec seks, to sie nie zen.

Ędriu

~Ędriu -

zgwałcić żonę albo prostytutkę? No jak, he, he?

Reklama

Reklama