Reklama

Mężczyzna po przejściach

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

On był już żonaty, a ty chcesz być z nim szczęśliwa, ułożyć sobie życie. Czy jest to możliwe?

Zdjęcie

Spotkali się - mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością... / 
Spotkali się - mężczyzna po przejściach, kobieta z przeszłością...
Niby wolni, ale nie do końca

Coraz więcej par się rozwodzi, nawet sądy metropolitalne coraz częściej unieważniają związki małżeńskie. Tym samym pojawiają się nowi panowie - "z odzysku", którzy są wolni, choć nie do końca. Bo mogą spotykać się z kim zechcą, nawet z kimś zamieszkać, jednak żenić się ponownie jakoś nic chcą. Obarczeni bagażem doświadczeń, byłymi rodzinami (zwłaszcza dziećmi) nie zawsze mają chęć zerwać z przeszłością. Ten bąbel nie do końca się zagoił, wolą więc dmuchać na zimne niż wiązać się ponownie węzłem małżeńskim. Cóż więc pozostaje? Ułożyć sobie z takim facetem związek partnerski. Trzeba tylko określić, ustalić zasady, które trzeba będzie się bezwzględnie przestrzegać.

Reklama

Szacunek i zaufanie

To podstawa funkcjonowania każdego związku, natomiast w przypadku, gdy któreś z partnerów jest rozwiedzione, niepisanych reguł i zasad będzie zacznie więcej. Partnerzy, przede wszystkim, muszą wzajemnie szanować zarówno swoje uczucia, jak i prawo do prywatności. Co to w praktyce oznacza? Ano to, żeby nie nakłaniać partnera do osobistych wynurzeń i zwierzeń, powstrzymać swoją ciekawość, nie pytać o jego przeszłość, gdy on sam nie zdecyduje się nam opowiedzieć o poprzednim związku. Zwykle nowej partnerce przychodzi to trudniej, ale powinna zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest już pierwszą wybranką, że jej partner już wcześniej wyznał miłość innej kobiecie i powiedział sakramentalne "tak". Co więcej, może on z różnych powodów (dzieci, wspólne interesy) utrzymywać kontakt z byłą partnerką. I dlatego warto wiedzieć, czego można, a czego nie powinno się od niego oczekiwać.

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

MWMedia

REKLAMA

Więcej na temat:partnerka

Zobacz również

  • Ratunku! Jestem robotem

    Jeśli czujesz, że dopadła was rutyna, zapewne znajdujecie się na półmetku waszej relacji. Podpowiadamy, co robić, by go szczęśliwie zaliczyć, podobnie jak kolejne fazy, przez które będzie... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Mężczyzna po przejściach

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 128,

przeczytane przez: 192 osoby Dodaj komentarz

Reklama

Reklama