Reklama

Seksowna w dni płodne

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W płodne dni kobiety podświadomie kupują bardziej seksowne ubrania i dodatki.

Zdjęcie

Kobiety w płodne dni chcą być seksowniejsze niż ich sąsiadki /© Panthermedia
Kobiety w płodne dni chcą być seksowniejsze niż ich sąsiadki
/© Panthermedia
Chcą w ten sposób wywrzeć wrażenie, ale wcale nie na mężczyznach, tylko na swoich potencjalnych konkurentkach, przekonuje prowadząca badania Kristina Durante z Uniwersytetu Stanu Minnesota.

Prawdziwym celem tych badań było lepsze zrozumienie, w jaki sposób czynniki hormonalne wpływają na zachowania konsumentów.

Reklama

Najważniejsza jest konkurentka

W badaniach kobietom pokazano serię fotografii atrakcyjnych kobiet z sąsiedztwa, a następnie poproszono, by wybrały sobie ubrania i akcesoria, które chciałyby zakupić. Kolejne doświadczenie było bardzo podobne, ale na prezentowanych zdjęciach były kobiety z sąsiedztwa o nieatrakcyjnym wyglądzie lub kobiety mieszkające w dużej odległości od uczestniczek badania - ok. 1600 km.

Okazało się, że panie będące w płodnej fazie cyklu podświadomie wybierały bardziej seksowne artykuły pod wpływem zdjęć atrakcyjnych sąsiadek. Zdjęcia kobiet nieatrakcyjnych lub mieszkających daleko nie dawały podobnego efektu. Zależności tej nie obserwowano w innych fazach cyklu miesięcznego.

Najatrakcyjniejsza w okolicy

Jak tłumaczy Durante, choć ostatecznym celem takich zachowań kobiet jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego partnera, to główną motywacją jest tu współzawodnictwo z potencjalnymi rywalkami z okolicy. "Jeśli wyglądasz bardziej pociągająco niż one, to większe prawdopodobieństwo, że zwrócisz na siebie uwagę" - mówi badaczka. Jednak dla kobiety z Nowego Jorku mieszkanka Los Angeles nie stanowi konkurencji.

Zdaniem Durante, badania te oznaczają, że w trakcie płodnych dni kobiety są bardziej skłonne do kupowania nie tylko seksowniejszych ubrań czy dodatków, ale wszelkich artykułów mających poprawić wygląd, w tym kosmetyków, suplementów diety, a nawet procedur medycznych czy sprzętu do ćwiczeń.

W każdym cyklu kobiety jest tylko kilka płodnych dni - ok. 3 dni poprzedzające owulację, czyli jajeczkowanie, dzień owulacji (występuje ok. 14 dnia cyklu) i najwyżej 2 kolejne dni.

Wyniki badań opublikowało pismo "Journal of Consumer Research".

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

INTERIA.PL/PAP
Więcej na temat:ubrania

Zobacz również

  • Faceci i związki

    Kiedy facet jest już zajęty, tobie przypada rola kochanki... Zdarza się jednak, że od niej odchodzi: masz wtedy, czego chciałaś, i musisz sobie z tym radzić! Facetów w związkach analizuje Catherine... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Seksowna w dni płodne

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (30)

Dodaj komentarz
niunia

~niunia -

tylko gumka. Polecam. Mam 29lat i jakos nie zaliczylam wpadki

Tatyana

~Tatyana -

Adam pisze:Najlepiej, gdyby młodzi wybrali jenadk kogoś spoza tego kartelu. Albo wyszli na ulicę, jak w Hiszpanii, żeby domagać się rzeczywistej demokracji :)

Mandie

~Mandie -

W.A.M. pisze:@Pani Anno,Mogla go Pani zapytac, kiedy dtloapy unijne dla polskich rolnikow beda na tym samym poziomie, co dtloapy dla rolnikow francuskich. I czy popiera takie zrownanie oplat. Poziom doplat ma wiekszy potencjal ochrony polskich malych i srednich gospodarstw rolnych niz akcje pzeciw GMO, czy gazowi lupkowemu.Polecam ksiazke Patricka Moore o jego zyciu (czy jego czesci) w Greenpeace. Ciekawe uwagi o roli i odpowiedzialnosci dzialan ekologicznych, i organizacji ekologicznych.

Diana

~Diana -

wymiękną z tak częstą aktualizacją.zmienią na dwa w tonidgyu' a potem na raz na tydzień'. nie ma opcji musieliby siedzieć i rysować netkomiks. chyba że studentami są i w akademiku kiszą buły, nie piją wf3dki i nie mają dziewczyn.

Crestine

~Crestine -

Nie miałem siły obejrzeć do końca, ale być może. Jest tam też mały domek stojący na środku pola ktf3ry oastzje potraktowany Wielką Kulą Ognia.

Abecadło

~Abecadło -

no bo wtedy lachon NIGDY NIE MA takich dni - i jest obiektywnie OZIĘBŁY. Taka fizyka... Zresztą, jak się okazuje (ech, te badania kliniczne!), bardzo często blachara już po kilku miesiącach jazdy na pigułach DOżYWOTNIO staje się hmm... klocem drewna nieczułym. Ale o tym nie ostrzegają, jak na papierochach. Tak że, moje drogie panie - albo dobry sex, albo piguły. Wybór należy do was.

T

~T -

Dobry Kon i po wodzie pójdzie :P Najwieksza ochota na seks-u Kobiet-

gośc

~gośc -

jak zwierzęta re...

basia

~basia -

chcemy byc sexi ale nie miec dzieci

jagoda

~jagoda -

może to i prawda.....

Reklama

Reklama