Reklama

Sposób na młody wygląd

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niemieccy psycholodzy odkryli sekret młodości. Nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale zmiana towarzystwa w jakim przebywa człowiek.

Zdjęcie

Młody partner postarza, według teorii psychologów, Demi Moore /Getty Images/Flash Press Media
Młody partner postarza, według teorii psychologów, Demi Moore
/Getty Images/Flash Press Media
Naukowcy postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła jedynie chirurgów plastycznych - kwestią młodego wyglądu. Jak jednak wyglądać młodziej bez wykonywania operacji plastycznej? Odpowiedzią na to pytanie zajęli się psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena, w Niemczech.

Prosty sposób na młodość

Znaleźli proste rozwiązanie: osoby, które chcą wyglądać młodziej powinny otaczać się osobami starszymi. Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza. Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali.

Reklama

W gronie starszych kobiet

Działo się tak niezależnie od wieku i płci obserwatora. Naukowcy zauważyli jednak, że gdy uczestnicy badania obserwowali twarze osób tej samej płci, efekt ten był jeszcze silniejszy. Oznacza to, że postrzeganie wieku i płci w twarzach ludzi nie jest zupełnie niezależnym procesem.

Założyciela "Playboy'a", Hugh Hefnera mogłyby zaskoczyć takie wyniki, ponieważ jego sposobem na odmłodzenie się jest towarzystwo młodych kobiet. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że ich obecność sprawia, że wygląda na starszego. Zamiast więc myśleć o operacji plastycznej, powinien zmienić towarzyszy na dojrzałych dżentelmenów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Jest sposób na złamane serce

    Nie możesz się otrząsnąć po bolesnym rozstaniu? Zdaniem psychologów, powinieneś jak najczęściej myśleć i mówić o tym, co cię spotkało. więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Sposób na młody wygląd

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (36)

Dodaj komentarz

Reklama

Reklama