Reklama

Sposób na młody wygląd

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niemieccy psycholodzy odkryli sekret młodości. Nie są nim operacje plastyczne, ani kosmetyczne zabiegi, ale zmiana towarzystwa w jakim przebywa człowiek.

Zdjęcie

Młody partner postarza, według teorii psychologów, Demi Moore /Getty Images/Flash Press Media
Młody partner postarza, według teorii psychologów, Demi Moore
/Getty Images/Flash Press Media
Naukowcy postanowili zająć się kwestią, która do tej pory trapiła jedynie chirurgów plastycznych - kwestią młodego wyglądu. Jak jednak wyglądać młodziej bez wykonywania operacji plastycznej? Odpowiedzią na to pytanie zajęli się psycholodzy z Friedrich-Schiller-Universitaet Jena, w Niemczech.

Prosty sposób na młodość

Znaleźli proste rozwiązanie: osoby, które chcą wyglądać młodziej powinny otaczać się osobami starszymi. Po obserwacji osób starszych, trzydziestolatka wydaje nam się bowiem znacznie młodsza. Dzięki badaniom psycholodzy udowodnili, że ludzie mylą się w określeniu czyjegoś wieku, jeśli wcześniej mieli kontakt z osobami należącymi do specyficznej grupy wiekowej. Jeśli uczestnikom badania pokazano wiele twarzy starszych osób, a następnie kazano określić wiek pewnej osoby w średnim wieku, to zwykle znacznie ją odmładzali.

Reklama

W gronie starszych kobiet

Działo się tak niezależnie od wieku i płci obserwatora. Naukowcy zauważyli jednak, że gdy uczestnicy badania obserwowali twarze osób tej samej płci, efekt ten był jeszcze silniejszy. Oznacza to, że postrzeganie wieku i płci w twarzach ludzi nie jest zupełnie niezależnym procesem.

Założyciela "Playboy'a", Hugh Hefnera mogłyby zaskoczyć takie wyniki, ponieważ jego sposobem na odmłodzenie się jest towarzystwo młodych kobiet. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że ich obecność sprawia, że wygląda na starszego. Zamiast więc myśleć o operacji plastycznej, powinien zmienić towarzyszy na dojrzałych dżentelmenów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Uczucia

INTERIA.PL/PAP

Zobacz również

  • Faceci i związki

    Kiedy facet jest już zajęty, tobie przypada rola kochanki... Zdarza się jednak, że od niej odchodzi: masz wtedy, czego chciałaś, i musisz sobie z tym radzić! Facetów w związkach analizuje Catherine... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Sposób na młody wygląd

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (36)

Dodaj komentarz
howg!

~howg! -

gdyby nie rodzina żony i ona sama wyglądał bym dyzo młodziej ..heheh zawsze tak było. Dopóki braciszek i mamusia mojej żony nie zaczęła wtracać sie w nasze zycie. Teraz wiem jedno..omijaj ludzi którzy ci nie "pasują"...czujesz to na pewno.Nawet jeśli jest to rodzina twojej żony-męża...TWOJE ŻYCIE JEST WIĘCEJ WARTE NIŻ ICH POGLĄDY.

pszczółka

~pszczółka -

A ja nie jestem wychudzoną panienką bez biustu i tyłka ani grubaską z niewielką czy wielką nadwagą:):):) Tylko jestem kobietą o idealnie kobiecej sylwetce typu klepsydra i faceci pożerają Mnie wzrokiem:) A darmową cizią nie jestem bo byle komu nie oddaję swojego pięknego ciała:)A już dostałam mnóstwo bardzo drogich prezentów od moich kochanków:)A poza tym uwielbiam seks bo seks daje zdrowie, szczęście i długą młodość:)

Laseroterapia

~Laseroterapia -

Laseroterapia estetyczna jest nowoczesną metodą poprawiania wielu niedoskonoałości w wyglądzie człowieka. Jest nieinwazyjna, bezbolesna i nie daje żadnych negatywnych powikłań. Polecam gabinet w którym można skożystać z tego typu zabiegów: - Dr Lik Clinic (można znależć w internecie po wpisaniu nazwy)

myslacy

~myslacy -

bedzie stara torba i nic tego nie zmieni

niuniek

~niuniek -

Powiedzcie to Andrzejowi Łapickiemu !

rysiek

~rysiek -

wystarczy mieć odłożone ok. 2mln. zł i zamiast ziemniaków ... uprawiać dużo seksu ... Wszystko, jakie to proste

jj

~jj -

będzie najchudszy, ależ odkrycie!!!

Wikko

~Wikko -

dlatego 40-latkowie u boku 20 latek wygladaja jak starcy i sie jedynie osmieszaja,biedacy...ha,ha!Prawda znana od zawsze,a dopiero o teraz o tym pisza!

no comment

~no comment -

jakas reklama dla zachety o pracy w domach starcow-ale czy to jest metoda?

Kazimierz

~Kazimierz -

Pamiętajmy tylko regularny seks odmładza i zapobiega chorobom prostaty -bo przepłukuje powrózki nasienne nie pozwalając na jej rozrost.. Zatem wniosek jest oczywisty K. Z. (lek med.Wrocław)

Reklama

Reklama