Reklama

A on woli sam...

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Przyłapałam mojego partnera na masturbacji. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy ja już go nie pociągam? Za rzadko się kochamy? Co zrobiłam źle? Często dostajemy takie pytania od naszych czytelniczek. A przyczyna może leżeć zupełnie gdzie indziej...

Zdjęcie

Różne mogą być przyczyny masturbacji /East News/ Zeppelin
Różne mogą być przyczyny masturbacji
/East News/ Zeppelin
Co zrobiłam źle? Często dostajemy takie pytania od naszych czytelniczek. A przyczyna może leżeć zupełnie gdzie indziej...

"Mój (mąż - red.) twierdzi, że jestem super w łóżku, że mam super figurkę, że nigdy by niczego poza domem nie szukał... A kocham się z nim tylko raz na tydzień (ja chcę dużo częściej, poza tym powiedział mi, że sie onanizuje... Więc jak ja mam zrozumieć mężczyzn?" - pyta na forum Kobieta INTERIA.PL mezatka28.

Reklama

- Szczęśliwe te pary, gdzie panuje zgodność w zakresie preferencji seksualnych (częstotliwość kontaktów, typ realizowanych fantazji, rodzaj preferowanych pozycji). Oczywiście, należy dodać czujnie, że nie tylko dobry seks zwiększa gwarancję tzw. udanego związku - wyjaśnia na forum www.seksuolog.org.pl psycholog, psychoanalityk i terapeuta seksuologiczny Alina Henzel-Korzeniowska.

- Lecz prawdą jest, że jeśli u partnerów pojawiają się niezgodności w obszarze ich życia seksualnego zaczynają się kłopoty dla obydwu stron. Wystarczy różnica w zakresie potrzeby częstotliwości stosunków seksualnych, aby dochodziło między partnerami do konfliktów i w konsekwencji - do pojawienia się niespodziewanych zachowań u obojga partnerów - pisze dalej. - Masturbowanie się mężczyzny, który ma stalą partnerkę seksualną może np. wynikać z bardzo prozaicznej przyczyny. Po prostu ma ochotę częściej współżyć, niż tego by oczekiwała partnerka. W związku z tym ma dwa rozwiązania, jeśli nie będzie możliwe "przekonanie" kobiety do spełnienia jego oczekiwań. Albo będzie dodatkowo rozładowywał swoje napięcie seksualne poprzez masturbację. Lub też znajdzie sobie dodatkową partnerkę, choć to pociąga za sobą wiele niedobrych konsekwencji w wyniku naruszania norm religijnych, moralnych, obyczajowych.

- Mogą być też inne przyczyny masturbacji stałego partnera. Może to być rodzaj jakiegoś uzależnienia od fantazji erotycznej, której realizacja jest tylko możliwa poprzez masturbację. Tak czy owak konieczne jest podjęcie rozmów w sposób konstruktywny, co może okazać sie trudne, jeśli para do tej pory nie podejmowała takich rozmów. Gdyby tak było doradzam przeprowadzenie takiej rozmowy z pomocą specjalisty.

Co jest z wami nie tak? Nic. - Trudno się dziwić reakcji kobiety, która pewnego razu odkrywa po satysfakcjonującym akcie seksualnym, że jej partner właśnie się onanizuje w łazience. Nie będzie dziwić reakcja szoku, zazdrości, a nawet upokorzenia. Aby nie pielęgnować tych przykrych emocji rzeczywiście warto jak najszybciej podjąć rozmowy z partnerem, aby nie doprowadzać sie do zachowań o charakterze paranoicznym co przejawia się między innymi śledzeniem partnera na każdym kroku... Życie mogłoby się zamienić się w gehennę dla obydwu stron - tłumaczy Alina Henzel-Korzeniowska.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks

REKLAMA

Więcej na temat:pytania
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: A on woli sam...

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 450,

przeczytane przez: 675 osób Dodaj komentarz

Reklama

Reklama