Reklama

Chronimy się przed niechcianą ciążą

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Wśród Polaków najpopularniejszą metodą antykoncepcji jest prezerwatywa.

Zdjęcie

Prezerwatywa jest najczęściej stosowaną metodą antykoncpecyjną Polaków / 
Prezerwatywa jest najczęściej stosowaną metodą antykoncpecyjną Polaków
Do takiego sposobu zabezpieczania przed niechcianą ciążą przyznaje się ponad połowa badanych Polaków - 64 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet deklaruje używanie prezerwatyw przez ich partnerów.

Stosowanie prezerwatyw nie jest uzależnione od wieku. Są one prawie tak samo popularne wśród respondentów z wszystkich przedziałów wiekowych - takie wnioski płyną z raportu Durex 2005. Wyjątkiem są jedynie osoby w wieku powyżej 55 roku życia - w tej grupie wiekowej stosuje je maksimum co trzecia osoba.

Reklama

Drugą pod względem popularności metodą antykoncepcyjną jest stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. W ten sposób zapobiegania ciąży stosuje 22 proc. badanych. Postawa taka charakteryzuje co trzecią kobietę oraz dotyczy związku co szóstego mężczyzny. Pigułki antykoncepcyjne są domeną osób 21-35 letnich.

Pozostałe metody antykoncepcyjne są mało popularne. Dotyczy to zarówno metod naturalnych, jak i dopiero pojawiającej się antykoncepcji hormonalnej, które chronią przed nieplanowaną ciążą zaledwie co dwudziestą piątą osobę.

Obydwie są chętniej stosowane przez kobiety niż mężczyzn, a ich stosowanie nasila się wśród osób powyżej 35 roku życia. Inne metody mają znaczenie zupełnie marginalne. Tylko co szósta osoba w ogóle nie myśli o stosowaniu jakiejkolwiek antykoncepcji. W 2/3 przypadków jest to spowodowane względami w pełni obiektywnymi - osoby te albo nie prowadzą aktywnego życia seksualnego, albo planują powiększenie rodziny.

Jedynie 6 proc. badanych nie stosując antykoncepcji nie potrafi uzasadnić tego w żaden logiczny sposób.

A ty, jaką metodę antykoncepcji stosujesz?

Odwiedź nasz pasaż erotyczny

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks

Więcej na temat:prezerwatywa | ciąża

Zobacz również

  • Sztuka uwodzenia

    Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu, kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu, gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie, i wargi się wilgotne rozchylą bezwiednie - tak pisał... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Chronimy się przed niechcianą ciążą

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (190)

Dodaj komentarz
xy

~xy -

Ja stosuję od niedawna vibin mini, ale przed nimi stosowałam całą masę innych tabletek i już powoli zaczynałam tracić nadzieję, że jakiekolwiek będą mi pasowały. Zawsze jakieś plamienie, miałam już dość, ale wygląda na to, że reszta miała za dużo hormonów w sobie.

Malwina

~Malwina -

Ja stosuję od jakiegoś czasu vibin mini i w końcu jestem zadowolona, że mi jakieś tabletki pasują, wcześniej stosowałam chyba wszystkiego.

zadowolona

~zadowolona -

A ja mam założonę MIRENĘ i niczym się nie martwię - POLECAM!!!

Lil8

~Lil8 -

Czy mieliscie moze problemy z prezerwatywami? Czy ktoras z Was stosowala kiedys tabletke "po'? Jak jest po jej zazyciu samopoczucie?

aaa

~aaa -

przeciez Yasmin jest lepsza

Annja

~Annja -

zgadzam się z moją przedmówczynią - stosuję midiane i jest naprawdę ok

Kinngaa

~Kinngaa -

tylko tabletki, biorę i mam 100% pewnośc tosuję midiane, i jestem bardzo zadowolona

bodzia

~bodzia -

Skończyłam 50l.Nadal regularnir mam miesiączkę.Moja lekarka poleciła mi stosować antykoncepcję.W tym miesiącu zastępowała ją koleżanka ze szpitala i mnie wyśmiała. Stwierdziła że niemożliwe jast zajści w ciążę w tym wieku. Komu wierzyć???

katarzyna

~katarzyna -

Czy słyszałyście o tańszym odpowiedniku Harmonetu - Sylvie20? Lekarz mnie przekonywał, że skład jest taki sam, tylko firma produkująca pigułki inna, dlatego ta różnica w cenie. Macie już jakieś doświadcznie z Sylvie?

Olka

~Olka -

Mam pytanie po ilu dniach po stosunku test ciązowy będzie w stanie pokazac mi że jestem w ciązy...???

Reklama

Reklama