Reklama

Dlaczego mężczyzna zdradza?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

"Mój mąż mnie zdradza, znalazł sobie inną. Tak, wiem to na pewno. Coraz mniej, a właściwie wcale nie okazuje mi uczucia, stał się arogancki, opryskliwy..."

Zdjęcie

Zdrad dopuszcza się 60 proc. mężów przed osiągnięciem czterdziestki / 
Zdrad dopuszcza się 60 proc. mężów przed osiągnięciem czterdziestki
Ileż takich listów przynosi codzienna poczta do redakcji pism kobiecych? Dziesiątki, jeśli nie setki. A w każdym prośba o radę: co zrobić, żeby męża zatrzymać przy sobie, żeby nie zdradzał.

Dlaczego zdradza?

ReklamaZ badań wynika, że zdrad dopuszcza się 60 proc. mężów przed osiągnięciem czterdziestki. Potem, po przekroczeniu tego wieku, zdradzających jest więcej. Naukowcy twierdzą, iż wynika to m.in. z chęci sprawdzenia się mężczyzny z partnerką dużo młodszą i atrakcyjną. Ponadto faceci mają specyficzne właściwości, które niewierność małżeńską im ułatwiają, takie jak: skłonność do zachowań agresywnych, do walki, konkurencji, pokonywania przeszkód i wygrywania. Także zdolność do logicznego myślenia, co ułatwia mężczyźnie manipulowanie ludźmi i tworzenie sprzyjających sytuacji.

Wreszcie sprzyja zdradzie silna potrzeba zaznaczenia przez mężczyznę przyjemności z inną kobietą. Niektórzy badacze twierdzą wręcz, że mężczyźni nie są zdolni wytrwać w związku monogamicznym. I to też prowokuje do zdrady. Jednakże w wielu przypadkach powtarzają się te same przyczyny, które Aneta Radziejowska, zajmująca się problemem zdrad, usystematyzowała tak:
• zemsta za prawdziwą lub domniemaną niewierność żony,
• długotrwałe poczucie odrzucenia, brak uczestniczenia w życiu rodziny, która świetnie sobie radzi bez męskiego przywódcy,
• niezaspokojone w małżeństwie potrzeby uczuciowe, seksualne lub duchowe,
• chwilowa potrzeba ucieczki od konfliktów lub problemu, którego nie potrafi się rozwiązać w inny sposób,
• pragnienie potwierdzenia swej atrakcyjności lub sprawności seksualnej,
• niezależność - zawodowa i finansowa - żony.

Podobno z dochowaniem wierności mają większe problemy mężczyźni wychowani w rodzinach, w których brakowało miłości, prawdziwej więzi między rodzicami. Chłopiec wzrastający w takiej rodzinie, tworzy potem własne małżeństwo - bez uczuć.

Ale okazuje się, że o wiele częściej motywuje mężczyznę do zdrady zachowanie własnej małżonki. Tak więc kobiety nie są również bez winy, zwłaszcza gdy nie wykazują zainteresowania dla pracy i innych ważnych zajęć męża, skupiają swoją czułość wyłącznie na dzieciach, zaprzestają dbać o siebie, traktują męża wyłącznie jako osobnika zaspokajającego dobra materialne rodziny. A przecież naturalnymi właściwościami kobiet powinny być: czułość, oddanie, wyrozumiałość, cierpliwość, opiekuńczość.

Niestety, tak to wygląda w teorii, bowiem według badań naukowców, kobiety nie dają za wygraną. Ze statystyki wynika, że ok. 50 proc. mężatek też dopuszcza się zdrady. Mężatek młodych, przed ukończeniem 40. roku życia. Usiłują zdradom przeciwdziałać normy religijne i prawne, ale to temat do rozważań w zupełnie innej publikacji.

Janusz Świąder

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks

MWMedia

Zobacz również

Reklama

Skomentuj artykuł: Dlaczego mężczyzna zdradza?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (836)

Dodaj komentarz
Ewelinka

~Ewelinka -

Podobno na 90% kiedy kobieta podejrzewa, że mąż ją zdradza, to tak jest. Mi borykaliśmy się z problemem zdrady przez kilka lat. Żadne z nas nie było święte, wydawało się, że wszystko, całe lata małżeństwa przepadną ale w końcu po terapii u pani Marii, link doszliśmy do porozumienia i uczymy się funkcjonować na nowo. Polecam wszystkim dobrego terapeutę związkowego.

Załączniki:
Też zdradzona

~Też zdradzona -

Na osiedlu w N.S."poluje"na żonatych właśnie taka.Jej mąż ją zdradził i ma dziecko z inną i tamtej buduje dom Ta wszystko niszczy wokół siebie,gdzie może odgrywa taką biedę,wyłudza nawet z MOPS-u,itd. Wystartowała w TVN w programie"Jak dobrze wyglądać nago"5 odc./Nakłamała tam tak,że ludzie nawet w spółdzielni się śmieją/. Obiecała w kolejnych wrzaskach klatkowych/jej sposób bycia/ ,że roz....wszystkie małżeństwa .Potrafi nawet z gołą ....przyjść do ludzi do mieszkania i bredzić,że ja mąż zgwałcił.Ma telefony komórkowe i nie wzywa policji,tylko wątpliwe wdzięki pokazuje mężczyznom. Jak wie,że ktoś jest na delegacji i tam potrafi swoją...wsadzić,zarazić a pożniej jeszcze żonie takiego utrudniać .Podła,robi wszystko,żeby nawet tym ,którzy jej pomogli przez wiele lat,mieli zniszczone życie.

ja

~ja -

A co byscie zrobily podejrzewam od dłuższego czasu ze maz mnie zdradza .Jest przewodniczącym zwiazków zawodowych organizuje imprezy wycieczki ma u siebie 70 członkin dogaduje mi ze takich jak ja to moze miec 10 ostatnio pojechał sam do pragi na wycieczke na 4 dni po powrocie znalazłam mu w aucie wiagry część złużytych jak przyniosłam to do domu pokazałam mu co to jest to zaniemówił i zrobił sie jak burak . idąc do pracy kapie sie kupuje se markowe perfumy ciuchy ogłasza sie na portalach erotycznych ze mną nie spi juz od dłuzszego czasu jest w stosunku do mnie arogancki co byscie se pomyslałay czy w gre wchodzi zdrada????

kasia_22

~kasia_22 -

myślę ze faceci zdradzają kiedy kobieta(partnerka) daje wszystko bez uprzedniego zapobiegania o daną rzecz faceta. Kobiety nie dajmy nic facetowi kiedy on na to nie zapracuje bo kiedy tak robimy jesteśmy zdradzane i nie szanowane a chyba tego nie chcemy????? Więc kobiety niech faceci żebrają o każdy gest ciepła z naszej strony a wtedy będą nam wierni jak przysłowiowe psy....

facet_to

~facet_to -

Dla tego że kobiety im to sugerują. Dla tego że kobiety wchodzą na takie fora. Dla tego że kobiety boją się robić to co chcą ich faceci. Dla tego że kobiety myślą że jak zrobią coś co chce ich facet to się im podporządkują i będą rozdeptane. Dla tego że kobiety starają się przezwyciężyć lęk z poprzedniego zdania żeby udowodnić sobie że są dobre w łóżku. Dla tego że kobiety myślą o swoich facetach to co chcą reżyserzy filmów romantycznych. Dla tego że kobiety myślą o swoich facetach to co mówią ich koleżanki. Dla tego że kobiety robią całą masę rzeczy których nie chcą ich faceci myśląc że tego chcą ich faceci. Dla tego że kobiety myślą nie starają się zrozumieć swoich facetów bo wydaje im się że to poniżające. Dlatego że mężczyźni widzą jak kobiety robią całą masę rzeczy które są bardziej haniebne i bezwstydne niż rzeczy w "łóżku" które widzieli by tylko oni dwoje.

Kobiałka

~Kobiałka -

A dlaczego to zawsze kobieta ma z czegoś rezygnować? czemuś się podporządkowywać? pierwsza wyciągać rękę do zgody? Dlaczego mężczyzna nie może tego zrobić?

anna

~anna -

mam pytanie do facetow.Czy przeszkadza wam bardzo jak kobieta ma duzo wlosow tam na dole?Bo ja depiluje sie ale nie zupelnie na dole tylko przy trojkacie i mam nadzieje ze to nie bedzie mialo wpywu na wszystko miedzy mna a facetem

smutna

~smutna -

ogląda na www ostre scenki a potem chce tego samego!!! pomocy;(((

gość

~gość -

Oby tylko nie znalazł sie w skórze tego zdradzacza z oni-nielegalni.Bo widac ze facet troche ejdnak dostał po nosie.

daga

~daga -

już od pewnego czasu czuje że mąż mnie zdradza,wypiera się tego ale przyznał się że pisał z niom esmsy ! ta kobieta znowu napisała mi że jest jej cudownie z moim mężem !!! co robic ratunku

Reklama

Reklama