Reklama

Dlaczego nie mam ochoty na seks i jak to zmienić?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Martwisz się, że jego pieszczoty nie działają na ciebie jak kiedyś? Coś spowodowało, że twoje libido spadło. Dowiedz się, jak temu zaradzić!

Zdjęcie

/© Panthermedia
/© Panthermedia
Pamiętasz, jak kiedyś wręcz nie mogliście się od siebie oderwać? Wykorzystywaliście każdą chwilę, by pobyć sam na sam. Partner działał na ciebie jak magnes, a seks z nim sprawiał ci ogromną przyjemność. Dlaczego więc teraz jest inaczej? Jakby w twojej głowie ktoś nacisnął guzik i wyłączył funkcję: seks. Partner jest sfrustrowany i nie rozumie, co się stało. Ty też, bo boisz się, że na tym tle pojawią się konflikty.

Wytłumacz mu, co się dzieje

Dla ciebie kochanie się to poza fizycznością także emocjonalne zbliżenie, to wzmacnianie więzi między wami i okazywanie sobie miłości. Dla twojego partnera to po prostu seks - wyładowanie, akt fizyczny, nie łączy go z emocjami tak jak ty. Dlatego pewnie tak trudno mu zrozumieć, że możesz nie mieć ochoty na zbliżenie, a jednocześnie chcieć się do niego przytulić.

Reklama

Ważne jest, byś rozmawiała z nim o tym, co się z tobą dzieje. Razem szukajcie przyczyn. Pod żadnym pozorem nie udawaj, że nie ma problemu. A już na pewno nie zmuszaj się do czegoś, na co nie masz chęci, bo tylko poczujesz niesmak do siebie samej.

Kobiece libido bywa kapryśne, dlatego ważne jest, by szybko znaleźć przyczynę jego spadku i sprawić, by wszystko wróciło do normy.

Wkradła się rutyna

Czy brak ochoty na seks pojawił się nagle, czy sytuacja pogarszała się stopniowo? Być może jesteś po prostu znudzona tym, co dzieje się w sypialni. Jeśli zawsze odgrywacie ten sam scenariusz i ty z góry wiesz, co zaraz nastąpi, naturalne jest, że zbliżenia przestały cię ekscytować. Podobnie jak partner, w którym już od jakiegoś czasu nie widzisz seksownego kochanka.

Jak to zmienić: Sama nie rozwiążesz problemu, dlatego porozmawiaj z mężem. Ale zanim to zrobisz, zastanów się, czy jest coś, co on może zrobić. Pomyśl o swoich pragnieniach i o tym, czego byś chciała w łóżku. Jeśli widzisz, że sami sobie nie poradzicie, namów partnera na wizytę u specjalisty. Seksuolog podpowie wam, jak możecie na nowo rozbudzić żądze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks

Świat kobiety

REKLAMA

Więcej na temat:partner | libido | seks
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Dlaczego nie mam ochoty na seks i jak to zmienić?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 188,

przeczytane przez: 3050 osób Dodaj komentarz

Reklama

Reklama