Jak dbać o skórę wokół oczu

Jest delikatna jak płatki kwiatów, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Pomogą w tym najnowsze metody pielęgnacji.

Skóra pod oczami jest aż pięć razy cieńsza niż na reszcie twarzy
Skóra pod oczami jest aż pięć razy cieńsza niż na reszcie twarzy123RF/PICSEL

Skóra pod oczami jest aż pięć razy cieńsza niż na reszcie twarzy! To dlatego jest tak wrażliwa na stres, niewyspanie, źle dobrane kosmetyki. Jeśli zatem skończyłaś 25 lat, dodaj do codziennych rytuałów wklepywanie kremu pod oczy.

Powinien mieć lekką konsystencję oraz filtr UV. Po 30. r. życia warto zmienić go na bardziej regenerujący, poprawiający elastyczność skóry. Po 40 r. życia zainwestuj w krem przeciwzmarszczkowy. A gdy skończysz lat 50, postaw na kosmetyk, który liftinguje skórę i chroni ją przed utratą wilgoci. Co poza tym możesz jeszcze zrobić?

Facefitness rozprostuje drobne zmarszczki

Na czym to polega

- Facefitness to modna i skuteczna gimnastyka mięśni twarzy. Jeśli będziesz ją wykonywać systematycznie – najlepiej przed lustrem – nie tylko poprawisz napięcie skóry, ale także wygładzisz istniejące już zmarszczki.

- Te proste ćwiczenia sprawią, że wzmocnisz mięśnie w okolicach oczu, pozbędziesz się worków pod dolnymi powiekami i kurzych łapek.

Ćwiczenie 1:

- Rozgrzewanie mięśni twarzy. Opukuj twarz czubkami palców, zaczynając od brody i idąc ku skroniom. Poruszaj szybko palcami na zmianę w górę i w dół. Powtórz to ćwiczenie 10 razy. Twarz może się zaczerwienić, ale nie przejmuj się, jest to reakcja świadcząca o pobudzeniu krążenia.

Ćwiczenie 2:

Wygładzanie kurzych łapek. Ułóż opuszki dwóch palców prawej ręki na szczycie kości prawego policzka i pociągnij skórę w dół. Teraz spróbuj zamknąć prawe oko, ale palcami przyciskającymi policzek oddziałuj z taką siłą, aby to oku utrudnić i nie dopuścić do zamknięcia. Powtórz ćwiczenie 10 razy. To samo zrób z lewym policzkiem – też 10 razy.

Nasza rada: najszybsze efekty osiągniesz, gdy będziesz gimnastykować twarz codziennie przez przynajmniej 20 minut. Jeśli nie masz aż tyle czasu, spróbuj ćwiczyć 3–4 razy w tygodniu.

Hydrożelowe płatki wygładzą i nawilżą

Na czym to polega:

- Ich składniki aktywne (kolagen, algi) podczas aplikacji przenikają do głębszych warstw skóry, zwiększając jej napięcie i nawilżenie.

- Efekt ich działania jest widoczny już po pierwszym użyciu. Redukują opuchliznę, rozjaśniają cienie, a zawarty w wielu kwas hialuronowy wygładza skórę.

- Ściągnij folię ochraniającą zawarte w płatkach składniki czynne. Jeśli twoje płatki są okrągłe, naklej je na całe oko, a jeśli mają kształt półksiężyca, tylko na dolną powiekę.

Nasza rada: podczas zabiegu najlepiej się położyć (niektóre płatki mogą się ześlizgiwać z twarzy) i pozwolić działać kolagenowi od 15 do 30 minut.

Roll-on rozjaśni sińce i zmniejszy opuchliznę

Na czym to polega:

- Ten kosmetyk jest niezastąpiony, kiedy oczy są zmęczone i potrzebują błyskawicznego odświeżenia.

- Metalowa kulka roll-ona chłodzi skórę wokół oczu i rozmasowuje opuchnięcia. Równocześnie aplikowana jest na skórę dawka lekkiego, szybko wchłaniającego się kremu lub żelu.

- Roll-on niweluje zmarszczki powstające na skutek odwodnienia skóry, może mieć także właściwości rozświetlające.

- Kosmetyk ten często zawiera kofeinę, która pobudzając mikrokrążenie, zmniejsza cienie i napina skórę, oraz rozjaśniające skórę ekstrakty, np. z cytryny.

- Wzbogacony koenzymem Q10 wygładza i odmładza skórę wokół oczu, a gdy zawiera pantenol, idealnie ją nawilża.

Nasza rada: jeśli skóra wokół twoich oczu jest wyjątkowo zmęczona, najpierw wklep w nią nieco serum rozświetlającego, a dopiero potem zaaplikuj nawilżający roll-on.

Korektor zatuszuje cienie

Na czym to polega:

- Zadziała od razu, jeśli dobrze go dobierzesz. Postaw na taki z żółtymi pigmentami, w średnio ciemnym odcieniu (jasny może nie zamaskować sińców).

- Dzięki swojej kremowej konsystencji dobrze kryje i równomiernie się rozprowadza na cienkiej skórze.

- Często łączy funkcje korektora i kremu pod oczy, zapewnia skórze świeżość i pozwala jej oddychać.

- Bywa, że wspomaga krążenie limfy, zmniejszając opuchliznę pod oczami. A gdy zawiera ekstrakty ze świetlika, delikatnie rozjaśnia skórę.

Nasza rada: korektor pod oczy najlepiej nakładać palcem, ale jeśli wolisz pędzelkiem, najpierw odrobinę kosmetyku rozgrzej na dłoni – wtedy lepiej stopi się ze skórą.

Naj
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas