Jak stosować olej z awokado, by pozbyć się łupieżu i nadać włosom blask?

Zabiegi upiększające z udziałem olejów roślinnych cieszą się niesłabnącą popularnością. Chętnie wykorzystujemy je do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Jeśli chcemy poprawić kondycję tych ostatnich, zwróćmy uwagę zwłaszcza na olej z awokado, który polepsza krążenie w skórze głowy, pozwala pozbyć się łupieżu oraz skutecznie przywraca włosom utracony blask.

Powstałą z awokado miksturę wystarczy wmasować w skórę głowy, co poprawi jej krążenie i przywróci utraconą równowagę
Powstałą z awokado miksturę wystarczy wmasować w skórę głowy, co poprawi jej krążenie i przywróci utraconą równowagę123RF/PICSEL

Olej z awokado posiada szereg prozdrowotnych i silnie upiększających właściwości. Badania wykazały, że obniża on poziom cholesterolu, pozytywnie wpływa na wzrok, a także hamuje procesy starzenia się skóry. Jest on zarazem docenianym przez specjalistów środkiem nawilżającym i regenerującym włosy. "Olej z awokado to wypełniony witaminami i przeciwutleniaczami eliksir dla zdrowych i pięknych włosów" - zapewnia w rozmowie z portalem "Byrdie" Paula Simpson, biochemiczka, ekspertka od urody i autorka książki "Good Bacteria for Healthy Skin".

Jak zaznacza Simpson, jednym z kluczowych składników tego oleju są jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które uszczelniają pasma, zatrzymują wilgoć i przeciwdziałają łamliwości włosów. "Oprócz cennych lipidów olej z awokado zawiera rozpuszczalne w tłuszczach przeciwutleniacze i bioaktywne fitochemikalia, w tym tokoferole witaminy E, witaminę D i karotenoidy (luteinę i beta-karoten), które chronią włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV i zanieczyszczenia środowiska, prowadzącymi do przesuszenia i kruchości włosów" - tłumaczy ekspertka.

Koktajl witamin i lipidów zawarty w oleju z awokado nawilża i odżywia suchą, łuszczącą się skórę głowy, dzięki czemu jest on skutecznym remedium na uciążliwy łupież. Aby maksymalnie wykorzystać tkwiący w nim potencjał, warto regularnie przeprowadzać przeciwłupieżowy zabieg z jego udziałem. W tym celu należy zmieszać łyżkę oleju z awokado z łyżką jogurtu naturalnego oraz połową łyżeczki miodu.

Powstałą miksturę wystarczy wmasować w skórę głowy, co poprawi jej krążenie i przywróci utraconą równowagę. Po upływie 20 minut należy spłukać całość letnią wodą. Jeśli natomiast zależy nam na wzmocnieniu włosów i nadaniu im blasku, przygotujmy odżywczą maseczkę. Będziemy potrzebować łyżki oleju z awokado, łyżeczki miodu oraz białka z jednego jajka. Maskę trzeba rozprowadzić na całej długości włosów, odczekać 15 minut i dokładnie spłukać.

Simpson podkreśla, że olej z awokado, w przeciwieństwie do wielu innych olejów, nie obciąża nadmiernie pasm, dzięki czemu może być wykorzystywany w zabiegach pielęgnacyjnych przez posiadaczki każdego rodzaju włosów. "Wnika on głęboko w skórę głowy, nie osiadając na kosmykach, co sprawia, że jest bardziej skuteczny, a zarazem nie wzmaga przetłuszczania włosów. Dzięki niemu włosy będą lśniące, a skóra głowy optymalnie nawilżona i odżywiona" - konkluduje biochemiczka.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas