Jak wybrać idealny podkład do twarzy?

Dla większości kobiet podkład stanowi podstawę makijażu. Współcześnie podkład służy jednak nie tylko do krycia niedoskonałości cery, ale stanowią również dodatkową warstwę, która chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi oraz pozytywnie wpływa na jej kondycję. Dowiedz się, jak dopasować podkład do koloru i potrzeb swojej cery.

Przy wyborze podkładu istotny jest nie tylko kolor skóry, ale również jej rodzaj
Przy wyborze podkładu istotny jest nie tylko kolor skóry, ale również jej rodzaj.

Dobrze dobrany podkład to podstawa udanego makijażu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że fluid to podstawa makijażu. Dobrze dobrany podkład podkreśla walory twarzy, sprawiając, że cera wygląda na bardziej promienną. Mimo to warto pamiętać, że to nie jest główny cel stosowania podkładu. Dobrze dobrany fluid powinien przede wszystkim ukryć niedoskonałości skóry i ujednolicić koloryt twarzy. Oprócz tego nowoczesne formuły podkładów oferują także nawilżenie skóry oraz jej ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu, podkład powinien być dobrze dopasowany do rodzaju cery, a także jej odcienia.

Jak wybrać idealny podkład do twarzy?

Przy wyborze podkładu istotny jest nie tylko kolor skóry, ale również jej rodzaj. U kobiet z cerą mieszaną sprawdzą się fluidy w formie musu. Podkłady zawierające cząsteczki wchłaniające tłuszcz pozwolą na usunięcie nadmiaru sebum i zapobiegną świeceniu się twarzy. Osoby z cerą suchą oraz wrażliwą mogą zdecydować się na fluid z właściwościami nawilżającymi. Dla cery tłustej przeznaczone są natomiast kosmetyki, które nie posiadają w składzie tłuszczu. Dzięki temu skóra nie będzie świecić się nawet przez wiele godzin. Właścicielki skóry normalnej mogą natomiast zdecydować się na kremy BB lub podkłady o lekkiej formule.

Jak wybrać kolor podkładu?

Obok konsystencji i właściwości podkładu przy zakupie kosmetyku wziąć należy pod uwagę również jego kolor, który powinien mieć żółte pigmenty. Jedynie u kobiet z bardzo jasną cerą sprawdzą się podkłady z różowymi tonami.

Odcień fluidu najlepiej testować między nosem a boczną częścią policzka. Odpowiedni odcień dobierać należy w świetle dziennym. Fluid po roztarciu nie powinien odznaczać się na skórze. Warto zwrócić uwagę również, czy podkład jest dopasowany do koloru czoła, którego kolor może różnić się od reszty twarzy. Warto pamiętać, że twarzy nie powinna także odznaczać się kolorystycznie od szyi i reszty twarzy.

Kolor podkładu odznacza się na twarzy? Jest na to sposób

W przypadku zakupu złego odcienia podkładu, można dopasować go do koloru skóry innymi kosmetykami. Zbyt jasny podkład najlepiej przyciemnić pudrem.
Nadmiernie ciemny pokład może sprawdzić się natomiast w lecie, gdy skóra najczęściej nabiera ciemniejszego odcienia. Warto pamiętać również, że fluidy można ze sobą mieszać - połączenie jasnego i ciemnego podkładu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jasny podkład w sztyfcie możne służyć natomiast jako korektor do rozświetlenia okolic oka.

Nakładanie podkładu to klucz do naturalnego wyglądu skóry

Wybór dopasowanego do potrzeb skóry to dopiero pierwszy krok do naturalnie wyglądającego makijażu. Istotny jest również sposób nakładania fluidu. Niewidoczny podkład to najczęściej zasługa odpowiedniej techniki jego nakładania, a także używanego narzędzia. Od kilku lat dużą popularnością cieszą gąbki do nakładania makijażu. Gąbeczka sprawdzi się w nakładaniu podkładu na wszystkie rodzaje cery - od cery suchej, poprzez mieszaną i tłustą. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wysokie krycie rozszerzonych porów, a także ława aplikacja gęstych podkładów.

Warto pamiętać jednak o odpowiedniej technice nakładania fluidu za pomocą gąbki - kosmetyku nie rozcieramy na twarzy, a jedynie wklepujemy go, dociskając delikatnie gąbeczkę do twarzy. Przed aplikacją podkładu na gąbkę należy również ją zwilżyć.
Wadą takiego sposobu nakładania makijażu może być przede wszystkim trudność w utrzymaniu gąbki w czystości. Po każdej aplikacji konieczne jest mycie akcesoriów, a także suszenie ich w przewiewnym miejscu. Gąbka powinna być również przechowywania w miejscu, odizolowanym od kurzu. Dodatkowo dla pełnej higieny należy wymieniać gąbeczkę co kilka miesięcy.

Innym sposobem nakładania fluidu jest użycie pędzla, najczęściej typu kabuka lub flat top. Taka technika umożliwia równomierne rozcieranie fluidu, a także uzyskanie pełnego, naturalnego krycia. Podkład z użyciem pędzla najlepiej rozprowadzać kulistymi ruchami, a sam pędzel zwilżyć przed nałożeniem na niego kosmetyku. Zapobiegnie to wchłanianiu podkładu przez włosie. Podobnie jak w przypadku gąbki do makijażu, tak i używając pędzla, nie można zapomnieć o jego regularnym czyszczeniu.

Podkład nakładać można również bez użycia akcesoriów. Aplikacja fluidu dłońmi umożliwia rozgrzanie kosmetyku, a tym samym łatwiejsze rozprowadzanie podkładu. Taka technika umożliwia również kontrolowanie ilości nakładanego fluidu oraz docieranie do trudno dostępnych miejsc.

materiały promocyjne partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas