Krople żołądkowe na włosy. Jak działają?

Wiele osób nie wyobraża sobie domowej apteczki bez kropli żołądkowych. Okazuje się, że ten preparat pomaga nie tylko w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Jak stosować krople żołądkowe?

Krople żołądkowe można stosować na włosy w formie wcierki
Krople żołądkowe można stosować na włosy w formie wcierki123RF/PICSEL

Jak działają krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe to produkt leczniczy, który zawiera wyciągi ziołowe. Zazwyczaj z korzenia kozłka lekarskiego, mięty pieprzowej oraz dziurawca, a także korzenia goryczki, gorzkiej pomarańczy oraz bobrka trójlistkowego. Lek ten przede wszystkim wzmaga łaknienie oraz pobudza wydzielanie soku żołądkowego.

Przez ziołowy skład kropli żołądkowych, zaczęto stosować je na włosy w celu regeneracji. Okazuje się, że pozytywnie wpływają na ich kondycję, pobudzają do wzrostu i zmniejszają wypadanie. Ponadto mogą być pomocne w walce z przetłuszczaniem się skóry głowy oraz łupieżem.

Krople żołądkowe mogą pomóc w pozbyciu się problemu nadmiernego wypadania włosów
Krople żołądkowe mogą pomóc w pozbyciu się problemu nadmiernego wypadania włosów123RF/PICSEL

Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe można stosować w formie wcierki. Zaleca się jednak, by najpierw je rozcieńczyć - wymieszać np. jedną łyżkę kropli w dwóch łyżkach wody. Należy je stosować na skórę głowy i nie przeciągać po długości włosów. Najlepiej zaaplikować mieszankę minimum godzinę przed myciem.

Taka wcierka może być stosowana co kilka dni. Nie ma konieczności, by nakładać ją na skórę głowy przed każdym myciem. Pierwsze efekty można zobaczyć już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Chcąc zacząć stosować krople żołądkowe na włosy, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim mogą one wywoływać reakcję alergiczną i podrażnić skórę. Dlatego też tak ważne jest wcześniejsze wykonanie próby uczuleniowej, dzięki której można uniknąć ewentualnych efektów niepożądanych. Kropli żołądkowych na włosy należy unikać w sytuacji ekspozycji na słońce. Wszystko to przez ryzyko fotouczulenia.

Poza tym istotne jest czytanie składów kropli żołądkowych i wybieranie tylko tych, które nie zawierają etanolu i innych środków, które mogą zaszkodzić włosom.

***

„Ewa gotuje”: Bułeczki serowe z ananasemPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas