Masuj na zdrowie

Po ciężkim dniu nic nie rozluźni lepiej, niż masaż. Gdy bolą stopy, plecy, drętwieje kark, chętnie korzystamy z pomocy masażysty. Czasami jednak nie mamy takiej możliwości. Wtedy pomocnym może być jedno z urządzeń do masażu.

Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego, niż masaż
Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego, niż masażINTERIA.PL

Masaż nóg

Używając rolek do masażu bioder, ud i łydek, możemy zdecydować się na aparaty o większych i mniejszych kolcach. Te z mniejszymi pobudzają naczynia krwionośne, których ścianki pod wpływem masażu wzmacniają się. Skóra staje się jędrniejsza, gładsza. Wmasowywane przez małe wypustki aparatu dadzą lepsze rezultaty, niż podczas masażu ręcznego. Osoby, które obawiają się żylaków powinny używać do masażu nóg aparatów z większymi kolcami. Te poprawiają krążenie krwi, udrażniając tętnice i żyły. Masaż nóg powinno się robić rano i wieczorem na stojąco opierając nogę o krzesło.

Masaż stóp

Ponad 4 tysiące lat temu Chińczycy odkryli, że na naszych stopach znajdują się strefy refleksyjne. Odpowiadają one organom wewnętrznym. Sporządzone zostały mapy stóp, dzięki którym każdy masując odpowiednie punkty może poprawić stan swojego zdrowia. Gdy jednak nie mamy czasu, aby masować oddzielnie każdy punkt, możemy np. podczas oglądania telewizji położyć stopy na aparacie podobnym do liczydła i przez kilkanaście minut przesuwać nimi po klockach z wypustkami. Warto przedtem natłuścić stopy kremem. Masaż stóp daje dobre rezultaty w leczeniu takich chorób, jak astma, stresy, dolegliwości pęcherza, nerek, bóle głowy a nawet guzy piersi. Musi on być wykonywany regularnie, przy cięższych schorzeniach nawet kilka razy dziennie po 10 minut. Polecany jest także osobom, którym po całym dniu pracy puchną nogi. Przynosi odprężenie.

Masaż twarzy i szyi

Do tego typu zabiegów używa się rolek z kolcami okrągłymi. Masaż takim aparatem ujędrnia skórę zapobiegając powstawaniu zmarszczek, odmładza i odpręża. Osoby, które cierpią na bóle głowy powinny masować skronie i czoło. Na wykonanie takiego masażu wystarczy 2,3 minuty po obudzeniu się i przed zaśnięciem.

Masaż brzucha i pleców

Do masażu pleców najlepsze są rolki z wypustkami nawleczone na sznurek. Wtedy wykorzystuje się je przeciągając obiema rękami. Likwidują one napięcie w karku i plecach, bóle kręgosłupa. Przynoszą ulgą osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Do masażu brzucha przeznaczone są szczotki z dużymi wypustkami, polecane szczególnie osobom odchudzającym się. Rozluźniają one mięśnie i likwidują podskórną tkankę tłuszczową. Tu także można przed masażem posmarować brzuch kremem odchudzającym.

Nie zrażać się

W okresie stosowania masaży mogą pojawić się tak zwane przesilenia. Będzie to na przykład podwyższona temperatura, ból w chorym narządzie, opuchnięcie nadgarstków. Są to jednak reakcje przejściowe i świadczą o tym, że organizm pozbywa się złogów. Najlepiej widać to w moczu, bo po prawidłowo wykonanym masażu może on stać się brązowy. Aby jednak doczekać się rezultatów, musimy robić masaż codziennie po kilka minut.

Przeciwwskazaniem do stosowania masaży są rozległe skaleczenia skóry, trądzik, ciąża, stany zapalne, gorączka, ciężkie choroby układu krążenia krwi lub choroby z niewydolnością serca.

MW

MWMedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas