Niechciana skórka pomarańczy

Zna to prawie każda z nas. Grudki i nierówności na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet piersiach i ramionach... Choć cellulit nie jest chorobą, to większość z nas go nie akceptuje i walczy o gładką skórę.

Metod walki z "pomarańczową skórką" jest wiele
Metod walki z "pomarańczową skórką" jest wieleINTERIA.PL

Prościej mówiąc: tłuszcz odłożony w skórze bioder i ud stanowi rezerwę energii wykorzystywaną podczas ciąży. Na jego pogłębienie wpływa zbyt mało ruchu, siedzący tryb życia, ale także jedzenie coraz bardziej przetworzonych produktów spożywczych.

Hormony, krążenie i limfa

Najczęściej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Winne są żeńskie hormony - estrogeny. U mężczyzn zdarza się bardzo rzadko, bo męskie włókna kolagenu i elastyny układają się jak siateczka i mocno podtrzymują komórki tłuszczowe i naczynia krwionośne. U kobiet natomiast kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki czemu tkanka łączna jest bardziej rozciągliwa. Kolejna sprawa to mikrokrążenie. Pojedyncze komórki tłuszczowe mogą z czasem powiększać swoje rozmiary aż 10-krotnie, co jest widoczne w postaci charakterystycznych grudek na skórze. Ważny jest też układ limfatyczny, który pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych i zapobiega powiększaniu się cellulitu. Preparaty antycellulitowe są bardzo pomocne, ale do kuracji musimy dołączyć wysiłek fizyczny i specjalne zabiegi kosmetyczne.

Co działa na "skórkę?"

Endermologia - to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażoną w dwie ruchome rolki, które masują zassany fałd skóry. Zabieg jest wykonywany w specjalnym trykocie, aby zwiększyć poślizg rolek i nie dopuścić do uszkodzenia skóry. Endermologia jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Masaż poprawia ukrwienie tkanek, drenuje nadmiar płynów.

Mezoterapia - polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w zmienione miejsca. Dobre rezultaty uzyskuje się dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca, np. pośladki, uda, brzuch. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub specjalnego pistoletu. Dzięki mezoterapii w niechirurgiczny sposób można poprawić kondycję i wygląd skóry.

Tekst pochodzi z magazynu

Dzień Dobry
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas