Oczy idealnie umalowane

To one najbardziej przyciągają uwagę w całym makijażu. Tymczasem, w przypadku większości z nas, wygląd oczu wymaga drobnej korekty. Jak je malować, w zależności od problemu, podpowiada Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny perfumerii Sephora.

Krem, puder, cień i tusz - to podstawa makijażu oka
Krem, puder, cień i tusz - to podstawa makijażu oka123RF/PICSEL

Opadające powieki ważny jest cały makijaż

Jego zadaniem jest powiększenie oka oraz optyczny lifting twarzy. Zacznij od rozprowadzenia nawilżającego podkładu na całej buzi, włączając skórę pod oczami. Następnie na obszar tuż nad kośćmi policzkowymi nałóż i dokładnie wklep rozświetlający korektor. Ukośnie poniżej nałóż róż (możesz go wyciągnąć aż na skroń). Brwi zaczesz do góry i przyciemnij cieniem - to "podciągnie" powiekę do góry. Linię górnych rzęs zaznacz cienką kreską eyelinera. Cienie do powiek nałóż według schematu: jaśniejszy na środku, dokładnie nad źrenicą , ciemniejszy po bokach, aż pod brwi.

Zmarszczki: Liczy się dobry krem i jasne cienie

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry wokół oczu. Przy siateczce drobnych zmarszczek idealnym kremem będzie liftingujący, czyli napinający skórę. Cienką warstwą nałóż go pod oczy i w zewnętrznych kącikach (uwaga, możesz odczuwać lekkie "napięcie" skóry, do którego trzeba się przyzwyczaić). Przy głębszych zmarszczkach natomiast, wybierz krem rozświetlający, który odbijając światło, da wrażenie gładszej skóry wokół oczu. W żadnym z powyższych przypadków nie pudruj powiek. Pokryj je tylko jasnym, matowym cieniem, a samą linię pod łukiem brwiowym zaznacz połyskującym, w kolorze szampana. W wewnętrznych kącikach oczu zrób "punkciki" rozświetlaczem. Dwa razy wytuszuj rzęsy.

Obniżone kąciki oczu uniesiesz cieniem lub eyelinerem

Pod nazwą "obniżone kąciki" kryją się dwa problemy. Można mieć po prostu taki kształt oczu, w którym zewnętrzny kącik jest położony niżej niż wewnętrzny - i jest to niezależne od wieku. Drugą sytuacją jest opadająca z wiekiem skóra powieki, ale nie całej, a jedynie właśnie w zewnętrznym kąciku oka. W obu przypadkach rozwiązaniem jest taki sam makijaż. Uwaga: Bardzo ważny jest też kształt brwi - łuki powinny się stopniowo wznosić i jak najmniej opadać w dół na końcach.

Makijaż cieniami

Jaśniejszym odcieniem pokryj całą powiekę - w wewnętrznym kąciku rysunek powinien kończyć się tuż pod brwią, w zewnętrznym wznosić się pod kątem w kształt kociego oka. Ciemniejszym odcieniem zaznacz sam zewnętrzny kącik.

Makijaż eyelinerem

Kreski rysowanej wzdłuż górnych rzęs nigdy nie dociągaj do końca zewnętrznego kącika oka. Kilka milimetrów wcześniej zacznij ją stopniowo unosić ku górze. W wersji wieczorowej wyciągnij ją powyżej poziomu załamania powieki.

Świat kobiety
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas