Tanim kosztem! Uzdrowisko w twoim domu

Nie byłaś w Nałęczowie, Ciechocinku czy w Vichy? Nie szkodzi. Te same cenne składniki, które tam stosuje się do zabiegów na twarz i ciało, możesz wykorzystać w domowej pielęgnacji!

Możesz się zrelaksować we własnej łazience
Możesz się zrelaksować we własnej łazience123RF/PICSEL

Termalne spa dla twarzy

Bogate w biopierwiastki (selen, cynk, magnez) wody termalne mają kojący wpływ na cerę wrażliwą i naczynkową. Żeby skorzystać z ich dobroczynnego działania, sięgnij po zawierające je maseczki i serum. Kurację serum warto stosować okresowo, np. po lecie. Jeśli przez dwa tygodnie będziesz aplikować ten kosmetyk pod krem, intensywnie nawilżysz cerę. Maski stosuj raz w tygodniu. Woda termalna sprawdzi się jako składnik kojącego kompresu. Spryskaj gazę i wilgotną pozostaw na twarzy na 10 minut. Odpocznij, cera będzie odświeżona.

Odżywcze sole

Z zalet soli mineralnych warto skorzystać, gdy chcesz dodać sprężystości ciału i pobudzić mikrokrążenie. Podczas zabiegów rozpulchniają one naskórek i ułatwiają przenikanie w głąb minerałów oraz witamin. Największe stężenie mają solanki uzdrowiskowe, np. biosiarczkowa w Świeradowie Zdroju dociera aż do tkanki łącznej (dlatego kąpiele w uzdrowisku odbywają się pod nadzorem terapeuty). Hitem są sole i solanki do domowego użytku. Ich receptury opracowano tak, by bezpiecznie dostarczyć skórze maksimum korzyści. Do wyboru masz sole morskie i kopalne, często wzbogacone dodatkowymi składnikami, np. algami. Tych w formie sproszkowanych koncentratów, np. Bingo Spa, możesz użyć do ujędrniającej kąpieli lub zawijanych okładów. Wtedy rozcieńczamy proszek do konsystencji pasty, nakładamy grubą warstwą na wybrane partie ciała i zawijamy folią na 10 minut. Efektem jest sprężysta skóra. Wymiennie można stosować masaże gruboziarnistym solnym peelingiem (do spłukiwania), które wygładzają ciało.

Ujędrniające błota i torf

Są niezastąpione, gdy pragniesz uelastycznić skórę i zmniejszyć cellulit. Królową zabiegów na ciało jest w polskich uzdrowiskach borowina. Czas, aby ten torf o niezwykłych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych wykorzystać do domowych zabiegów. Borowina zawiera m.in.: potas, żelazo, cynk i aminokwasy, potrzebne skórze. Są już dostępne kosmetyki, m.in. tołpa i Sulphur, które ułatwiają przygotowanie we własnej łazience borowinowych kompresów i kąpieli. Takie zabiegi rozgrzewają ciało, przyspieszając usuwanie toksyn. Działają wyszczuplająco i regenerująco. Podobne zalety ma bogate w minerały błoto z Morza Martwego, idealne do antycellulitowej kuracji. Do ujędrnienia skóry wiotczejącej najlepsze jest błoto z dodatkiem odżywczego oleju arganowego.

Jak przygotować wygładzającą kąpiel?

Zabieg najlepiej zaplanować przed snem, bo potem należy wypocząć. Woda do solanki lub kąpieli borowinowej nie powinna być zbyt gorąca (38 st. C). Zanurzamy się w wannie na kwadrans. Kosmetyki, oparte na naturanych składnikach z polskich uzdrowisk, można kupić przez internet.

Jolanta Markowska-Grodecka

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas