Zaparuj się

Nawilżanie skóry twarzy można osiągnąć przez stosowanie specjalnie do tego celu przeznaczonych płynów-toników. Orzeźwiają, dezynfekują, a niektóre z nich wpływają na zachowanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej skóry.

Parówka nie jest wskazana przy cerze wrażliwej
Parówka nie jest wskazana przy cerze wrażliwejINTERIA.PL

Doskonałym sposobem nawilżenia, odświeżenia, a także głębokiego oczyszczenia skóry twarzy, są parówki. Do parówki można używać zwykłej wody, ale lepiej napary ziołowe, na przykład z kwiatu lipowego, rumianku, fiołka.

Parówka nie jest wskazana przy cerze starszej, wrażliwej lub o rozszerzonych naczyniach włosowatych. Czystą twarz należy pochylić nad naczyniem ze świeżo wlaną wrzącą wodą (lub ziołami), głowę wraz z naczyniem przykryć dużym ręcznikiem, tak wytrzymać dziesięć minut, dolewając co jakiś czas wrzącej wody lub naparu ziołowego. Ciepła para otwiera pory skóry. Dzięki temu przenika do skóry więcej wody, a w przypadku użycia ziół, wody dodatkowo wzbogaconej. Sposób ten uzupełnia działanie bardzo pożądanych, okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, jakimi są maseczki odżywcze.

Przemienne okłady ciepłe i zimne

Należy przygotować dwa naczynia - z zimną i gorącą wodą. Do każdego włożyć podłużnie złożoną serwetkę. Następnie przez dziesięć minut, wyjmować na przemian serwetkę raz z gorącej, raz z zimnej wody, wyciskać i przykładać do podbródka, dobrze naciągając, by przylegały do skóry. Gorącej wody trzeba dolewać. Należy zawsze kończyć zimnym okładem.

Kompresy odżywcze

Trzy łyżki zmielonego siemienia lnianego zalać ciepłą wodą i nałożyć na uprzednio umoczoną w wodzie gazę. Przełożyć na podbródek i szyję. Nakryć ceratką i umocować kompres bandażem wokół szyi i przez ciemię. Po 30 minutach zdjąć kompres, a w skórę szyi i podbródka wklepać krem nawilżający.

MWMedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas