-
-
To nie białko, lecz zbyt duża ilość kalorii powoduje tycie
Do otyłości nie doprowadza spożywanie zbyt dużej ilości białka. Po raz kolejny badania potwierdzają, że głównym winowajcą jest nadmierna ilość pochłanianych kalorii.
Po 8 tygodniach masa ciała najmniej zwiększyła się u osób, które spożywały mało białka (czyli 5 proc. codziennej diety). Przytyły one 3,16 kg, czyli dwukrotnie mniej niż ochotnicy w pozostałych dwóch grupach. Osoby, których dieta w 15 proc. składała się z białka, przybrały na wadze 6,05 kg, natomiast ci, którzy byli na diecie wysokobiałkowej - 6,51 kg.
Kłopot polega na tym, że u osób na diecie niskobiałkowej wzrost masy ciała w aż 90 proc. był związany z odkładaniem się tłuszczu. W pozostałych dwóch grupach był on za to odpowiedzialny jedynie w połowie (w pozostałych 50 proc. wzrost masy ciała był związanych z przyrostem mięśni).
Białko może odchudzać
Białko ma zatem istotne znaczenie, ale tylko wtedy gdy jest go w diecie mało, a pożywienie jest jednocześnie wysokokaloryczne. Duża zawartość w diecie białka może dziać natomiast odchudzająco, dlatego tak skuteczne są popularne również w Polsce diety Atkinsa i Dukana.
Obojętnie jednak jak dużo spożywamy białka o tym jak tyjemy decyduje ilość spożywanych kalorii - twierdzi główny autor badania prof. George Bray z Pennington Biomedical Research Center w Baton Rouge, w stanie Luizjana.
Prof. Connie Diekman z Washington University w St Louis podkreśla, że ilość spożywanych kalorii jest ważniejsze niż to z czego one pochodzą, np. z potraw lub słodyczy. Dieta Atkinsa i Dukana działa odchudzająco, gdyż szybko daje uczucie sytości, co zmniejsza ilość spożywanych kalorii.
Artykuł pochodzi z kategorii: Diety
Zobacz również
-
Popularne ostatnio zabiegi pedicure’u wykonywane przy udziale egzotycznych ryb Garra rufa mogą wywołać poważne w skutkach infekcje bakteryjne. więcej
-
Wasze komentarze
-
Polecamy
Polecamy
-
Co powinno znaleźć się w łóżeczku, a z czego lepiej... więcej
-
Dziś w Interia.pl
-
Kobieta2
-
Kobieta2
-
Kobieta2
-
Kobieta2
-
Motoryzacja
-
Sport
-
Sport
-
Sport
-
Euro 2012
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
-
Sport
-
www.rmf24.pl
-
www.rmf24.pl
Raporty specjalne
-
Samochody używane »
Motoryzacja -
Bramki miesiąca »
Sport -
Grill »
Smaker -
Gaz łupkowy »
Biznes -
Ślub i wesele »
Kobieta -
Trendy wiosna 2012 »
STYL.PL
-
-
Rekomendacje
- Buty piłkarskie - Najlepszy wybór korków do grania w piłkę nożną. Sprawdź koniecznie!
- Tango 12 - Replika oficjalnej piłki na Euro 2012. Piłka Tango 12 została zaprezentowana po raz pierwszy w Kijowie.
- Śmieszne zdjęcia - Odlotowe filmiki, zabawne teksty - świetna zabawa na Fishki.pl
- Oferty pracy Poznań - Strona zawiera oferty pracy ze wszystkich branż w Poznaniu.
- Radio Internetowe - Lubisz, kiedy gra Ci w uszach? Z naszym radiem internetowym będzie grało cały czas!
- TV - Internetowa telewizja za darmo już w Twoim domu! Sprawdź to już dziś!
- Fryzury - Na Twojej głowie panuje artystyczny nieład? Ujarzmij go już dziś! Dowiedz się jakie są najmodniejsze fryzury i jak pielęgnować włosy.
- Sport - Sport to zdrowie - każdy Ci to powie! To mówi też nasza strona - sprawdź i zobacz na własne oczy!
- Kursy walut - Tu sprawdzisz najszybciej i najdokładniej najnowsze kursy walut. Aktualne kursy dolara, euro i franka szwajcarskiego.
- Erotyka - Nudy w sypialni? Pragniesz nieco ożywić swoje życie erotyczne? Nasza strona pokaże Ci, co naprawdę w Tobie drzemie!
- Gry - Jeśli gry to Twoja pasja i od zawsze byłeś ich wielkim fanem, zagraj razem z nami, gwarantujemy Ci świetną zabawę!
- Program TV - Nie wiesz co obejrzeć w telewizji? Zaglądnij na nasz program TV.
- Pogoda - Pogoda lubi być zmienną, nie pozwól aby Cię zaskoczyła!
- Gry online - Jeśli lubisz gry online to strona przeznaczona właśnie dla Ciebie!
- Lotto - Tu znajdziesz najświeższe, nowe wyniki losowania lotto i dużego lotka.
- Mapa Polski - Wybierasz się w podróż do zakątków Polski, jakich jeszcze nie znasz? Sprawdź nasza mapę Polski!
- Słownik angielsko-polski - Chcesz sprawdzic pisownię, poznać znaczenie słowa, frazy? Nasz słownik angielsko polski Ci to ułatwi.
- Sennik - Pragniesz poznać znaczenie swoich snów? Umozliwi Ci to nasz najobszerniejszy w sieci sennik internetowy!
- Filmy - Kochasz oglądać filmy? Nasza strona to prawdziwa uczta dla kazdego kinomaniaka!
- Horoskop - Wieszysz, że wszystko zapisane jest w gwiazdach? Sprawdź nasz horoskop, i dowiedz się co Cię czeka w przyszłości.
- Życzenia urodzinowe - "Sto lat" to za mało? Tu znajdziesz moc oryginalniejszych życzeń urodzinowych i nie tylko!




























Wasze komentarze (12)
Może i głupie ale i tak mądrzejsze 100 razy od tych co na soczewicy, soi i brązowym ryżu lecą.
A niby dlaczego? Ja jem brązowy ryż i soję, bo lubię. Nienawidzę mięsa.
babsztyle zbaniałe obrzerają się na okrągło niczym nie pogardzą
nic tylko o diecie gadają JUZ NIE POWIEM JAK OBCZERNIAJĄ
ZGRABNE KOBIETY zadbaneTylko burak tak mógł napisać.
Nawet nie chce mi się tłumaczyć,bo szkoda zachodu.
babsztyle zbaniałe obrzerają się na okrągło niczym nie pogardzą
nic tylko o diecie gadają JUZ NIE POWIEM JAK OBCZERNIAJĄ
ZGRABNE KOBIETY zadbane
Może i głupie ale i tak mądrzejsze 100 razy od tych co na soczewicy, soi i brązowym ryżu lecą.