3 rzeczy, które możesz wcielić w życie wraz z nadejściem Nowego Roku

Gdy zbliża się koniec roku, w głowach wielu ludzi rodzą się plany. Złośliwi twierdzą, że postanowienia noworoczne nigdy się nie spełniają. Co zrobić, by tego uniknąć? Jakie rzeczy możesz skutecznie wcielić w życie wraz z nadejściem Nowego Roku?

Snując plany postaraj się, by były one realne do wykonania. Nie bujaj w obłokach i nie zakładaj, że zrobisz coś, na co może nie starczyć ci sił. Lepiej od początku weź pod uwagę wszelkie trudności i realizuj swoje postanowienia metodą małych kroczków. Oto kilka pomysłów, które możesz zrealizować. 

Aktywność fizyczna

Co roku planujesz, że zapiszesz się na siłownię i zaczniesz regularnie uprawiać sport, ale jak zwykle nic z tego nie wychodzi? Nie łudź się, że tym razem będzie inaczej - jeśli do tej pory nie udało ci się wcielić w życie tego pomysłu, nikła szansa, że w tym roku starczy ci samozaparcia. Zamiast tego podejdź do tematu nieco inaczej. Jeśli każdego dnia dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską lub samochodem, dwa razy w tygodniu przesiądź się na rower lub wybierz się pieszo. Zdziwisz się, jak wielki wpływ taka zwyczajna aktywność ma na twoją kondycję. Żeby wytrwać w postanowieniu określ konkretne dni, w których zrezygnujesz z wygodnego dojazdu. Dzięki temu wprowadzisz do swojego życia nieco regularności i nie odpuścisz tej zmiany tak łatwo jak wyjścia na siłownię. Jeśli lubisz zwierzęta, możesz zadbać o swoją aktywność podczas spacerów z psem. Twój pupil na pewno ucieszy się na wizję popołudnia spędzonego w lesie. Twój tryb życia nie pozwala ci zaadoptować zwierzęcia? Nic straconego! Wyznacz jeden dzień w miesiącu, który poświęcisz na wizytę w schronisku i spacery z podopiecznymi. Dzięki temu ty zyskasz nieco ruchu na świeżym powietrzu, a bezdomne psiaki będą mogły choć przez chwilę zobaczyć świat poza schroniskowymi kojcami. 

Ograniczenie palenia

To kolejne z najczęściej podejmowanych i porzucanych postanowień noworocznych. Często kończy się na krótkiej przerwie od papierosów i powrocie do nałogu przy pierwszej imprezie. Jak możesz tego uniknąć?

Czymś, co bardzo irytuje ludzi w paleniu jest zapach. Włosy, ubrania czy ściany w mieszkaniu palacza przechodzą wonią dymu, którą ciężko zatuszować. Niektórzy starają się go ograniczyć korzystając z e-papierosów, jednak dla wielu nie jest to wystarczające. E-papieros, choć niweluje nieprzyjemny zapach, nie ma smaku prawdziwego tytoniu, dlatego wielu palaczy wciąż sięga po tradycyjne papierosy. Na szczęście jest na to sposób - IQOS, który łączy w sobie brak śmierdzącego dymu i smak prawdziwego tytoniu. Jak to działa? Urządzenie wyglądem z daleka przypomina elegancki długopis lub pióro. Zamiast spalać tytoń, podgrzewa go, dzięki czemu nie wytwarza dymu ani popiołu. Badania wykazują również, że IQOS wytwarza średnio 90-95 proc. niższe poziomy substancji szkodliwych w porównaniu do dymu z papierosów. Niedawno na rynku pojawiła się najnowsza generacja urządzenia - IQOS 3, który jest bardziej funkcjonalny i szybciej się ładuje oraz IQOS 3 Multi, który pozwala na 10-krotne użycie bez przerwy na ładowanie.

Oszczędności

 

Ile razy mówiłeś sobie, że zaczniesz regularnie odkładać jakąś kwotę na oszczędności? W większości przypadków kończy się to tak, że coraz rzadziej masz gotówkę, którą możesz odłożyć do skarbonki, więc odkładasz to na później. Do tego oszczędności często znikają, gdy brakuje drobnych pod ręką. Jak rozwiążesz ten problem? Zaloguj się do swojego konta w banku i ustaw zlecenia przelewów. W zależności od twoich potrzeb możesz ustawić go codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu, na określoną kwotę. Pieniądze przelewaj na konto oszczędnościowe, lokatę lub osobny rachunek bankowy. Ważne, byś nie miał do niego karty. Wtedy nie będzie kusiło cię, by wydać zgromadzoną gotówkę. Oszczędności będą stopniowo rosły, a ty nie zapomnisz o regularnym odkładaniu - system załatwi sprawę za ciebie.      


INTERIA.PL
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy